IGNIS-FATUS Goliat

Moderatorzy: djuszes, djuszes

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 20 lipca 2009, 13:00

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 20 lipca 2009, 13:08

A to była Berenika z Podniebnych Szlaków

ObrazekObrazek

W tyle zapewne z nasz pies

ObrazekObrazek

I to też chyba nasz pies

Obrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 20 lipca 2009, 13:16

Ignac odszedł od nas 22 października 1986 r. z powodu powikłań po parwowirozie. Był to niestety pies, który całe życie chorował. Nie chciał także jeść, więc był straszliwie chudy.

Moi rodzice kupili nawet dwie zamrażarki na mięso dla psa. Wówczas przecież mięso było na kartki, więc trudno było kupić coś do jedzenia dla psa, bez względu na to, jak egzotyczny by nie był. Rodzice poradzili sobie w ten sposób, że kupowali mięso nutrii hodowanych na skórki. Nie wiem, co by zrobili, gdyby popularność ubrań z naturalnych skór spadła wtedy a nie teraz... W każdym razie Ignac nie chciał jeść. Dostawał mięso nutrii z makaronem, ale często robił tak, że łapał kawałek mięsa i otrzepywał. Wówczas cała lodówka od strony miski oklejona była makaronem.

Z innych historii to jeszcze pamiętam nasze podróże z chartem. Jeździliśmy wówczas fiatem 125p. Wtedy nawet pasów nie trzeba było zapinać...
W każdym razie nasz afgan, moja siostra i ja (kolejność wymieniania przypadkowa!) siedzieliśmy z tyłu. On w środku. Nie raz awanturował się z nami, że się za bardzo rozpychamy i warczał na nas. ;)

Wielu rzeczy o tym psie nie pamiętam. Byłem przecież bardzo młody. Czasem mama jeszcze coś opowie, gdy porównuje nasze obecne charty z tym poprzednim.

Co by jednak nie mówić, mimo że minęło tyle lat, to psy, które się kochało pamięta się i w dużej mierze tęskni się za nimi.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez buckaroo » sobota, 1 sierpnia 2009, 09:57

Marcin - bardzo ładna opowieść, też pamiętam wiele z dzieciństwa, nigdy tego nie zapomnę, a i tęsknię i będę tęsknić za tymi co prawda trudnymi czasami, ale może przez to że trudne, to były cieplejsze i milsze.

Teraz dzieci nie mają dzieciństwa w pełnym tego słowa znaczeniu, od przedszkola są zapisywane na tysiąc różnych zajęć, nie mają czasu na zabawę z rówieśnikami, zresztą i tak się nikt nie bawi, bo 90% dzieci siedzi przed komputerami i jedynie grają w jakieś sieciowe gry, które są tylko bezmyślnymi strzelankami, uczącymi w dodatku agresji..

Cieszę się, że miałam dzieciństwo i mogę sobie czasami wiele rzeczy powspominać :)

przepraszam za małego off'a :)
Avatar użytkownika
buckaroo
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 4 listopada 2008, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez Miuti » poniedziaÅ‚ek, 3 sierpnia 2009, 12:17

Hej - psy mojego dzieciństwa......
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Afgan

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron