IGNIS-FATUS Goliat

Moderatorzy: djuszes, djuszes

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez tulpar » sobota, 18 lipca 2009, 21:40

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez tulpar » sobota, 18 lipca 2009, 21:42

Pan z afganem to mój tata w wersji sprzed 20 lat. Nie wiem, kim jest owa pani z pudelkiem, ale mam nadzieję, że tata, który wówczas był dość młodym mężczyzną, interesował się panią, a nie morelowym pudelkiem. W tym drugim przypadku byłoby mi wstyd. :)

Poniżej dalsze zdjęcia z tej imprezy.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez tulpar » sobota, 18 lipca 2009, 21:45

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez balbina » sobota, 18 lipca 2009, 22:07

tulpar napisał(a):Przez ten napis reklamowy, wypracowanie mi się rozjeżdża... :D

U mnie ani nie ma reklamy, ani nic się nie rozjeżdża ;)
Avatar użytkownika
balbina
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 14 lutego 2009, 11:17
Lokalizacja: Głogów

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez viola » niedziela, 19 lipca 2009, 12:37

Marcin, lektura tego wątku...jakoś tak nostalgicznie na mnie wpływa... Te foty... Magiczny czas... Normalnie oczy mi się zaszkliły podczas ich oglądania... Czuje się stara, jak Dąb Bartek... ;)

Na afganach nie znam się kompletenie ale ten z fotografii oraz psy z czasów mojego dzieciństwa, podobają mi się zdecydowanie bardziej od wspólczesnych afganów... No, ale ja już tak mam od dziecka. Mnie najczęściej podoba się zupełnie co innego, niż tzw. większości... :roll:

Jeżeli posiadasz jeszcze jakieś foty, to proszę zameść więcej.
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez kkk » niedziela, 19 lipca 2009, 23:06

tulpar napisał(a):Ojcem naszego psa był importowany z Wielkiej Brytanii SIRIUS Pooghans, PKR M-LXXVIII-20397, pamiętam że mieszkał w Warszawie, a jego właścicielem była Elżbieta Stępkowska.

W archiwum rodzinnym znalazłem zdjęcia, które prawdopodobnie ukazują tego psa.:

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek


na tym zdjęciu nie jest Pooghan's SURIUS (Pooghan's SIRIUS x XSARA of Pooghan) ale CHAMSIN DIHER Dżangalag ( ur.1976.08.28) wystawiany przez Janusza Zielińskiego :)
kkk
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 17:22

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 20 lipca 2009, 09:14

kkk napisał(a):na tym zdjęciu nie jest Pooghan's SURIUS (Pooghan's SIRIUS x XSARA of Pooghan) ale CHAMSIN DIHER Dżangalag ( ur.1976.08.28) wystawiany przez Janusza Zielińskiego :)


Acha! Nie wiedziałem i nie pamiętałem. A co to był za pies?
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 20 lipca 2009, 12:52

W albumie rodzinnym znalazłem trochę zdjęć z tych czasów, kiedy rodzice jeździli na wystawy. Trudno jest mi powiedzieć, na których wystawach były zrobione. Myślę, że część z nich pochodzi z wystawy w Świętochłowicach z 20 maja 1984 r.
A myślę tak dlatego, ponieważ pamiętam, że kiedyś rodzice jechali na Śląsk i nie chcieli nas wziąć. Ktoś przyszedł opiekować się nami - dziś już nie wiem kto.

Rodzice pojechali do Świętochłowic także z właścicielami drugiego afgana w mieście. Była to suczka - Berenika z Podniebnych Szlaków, która należała do mojego dalszego kuzyna z żoną. Suczka była najlepszą kumpelą Ignaca, bo tak nazywaliśmy naszego afgana.

W każdym razie ten wyjazd na wystawę na Śląsk zapamiętałem bardzo dokładnie, właśnie dlatego, że koniecznie chciałem jechać, a rodzice koniecznie nie chcieli nas wziąć ze sobą. Powiedzieli, że będzie tam właścicielka ojca naszego psa, a ona dzieci nie lubi. Jako dziecko byłem tym strasznie oburzony, ale teraz - gdy moja siostra ma 4 letniego synka - przyznaję, że kilkuletnie dziecko (a nawet dwa - bo mam siostrę), do tego pies, wystawa, jazda przez kilka godzin, to wszystko jest średnio trafionym pomysłem.

W każdym razie wieczorem przed wyjazdem, postanowiłem być czujny. Chciałem obudzić się przed wyjazdem rodziców i zrobić taki cyrk, że musieliby mnie wziąć. No ale stało się tak, że to oni przechytrzyli mnie, a nie ja ich i do dzisiaj znam tę wystawę z kilku niewyraźnych zdjęć. No i z katalogu. Stawkę chartów z tej wystawy wklejam na forum:

viewtopic.php?f=41&t=633
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 20 lipca 2009, 12:55

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: IGNIS-FATUS Goliat

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 20 lipca 2009, 12:58

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afgan

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron