Agresja

Moderatorzy: djuszes, djuszes

Agresja

Postprzez kiwaczek » Å›roda, 11 czerwca 2008, 21:24

Jakie są wasze spostrzeżenia? Czy wasze psy okazują agresję w stosunku do innych psów albo ludzi? Duma i Siemowit od szczeniaka zawsze miały kontakt i możliwośc zabawy z innymi psami tak do około 1,5 roku nie wykazywały żadnej agresji. Teraz bywa różnie mogę powiedzieć, że nie szukają zaczepki, ale są psy, których nie tolerują, mimo że wcześniej razem potrafiły się ze sobą bawić. Duma ma silny instynkt terytorialny bardzo pilnuje domu potrafi ?podszczypywać? gości, jeśli ci za bardzo się panoszą pod naszą nieobecność
Nie gryzie tylko tak szczypie po kostkach. Nie znosi też jak obce psy wąchają ją pod ogonem wtedy potrafi uderzyć zębami. Siemowit najczęściej nie toleruje psów no, ale sam już jest dużym chłopem, więc to jest raczej normalne, zdarza mu się pokazywać zęby nawet na suczki.Nauczyłam się już prawie bezbłednie oceniać sytuację i ataki nie mają już miejsca, Czasem "spotkanie" wydaję się całkiem przyjazne i nagle bach Siemko jedzie psu na plecach :roll: Oba zdecydowanie nie lubią psów i ludzi, którzy głośno się zachowują. Zastanawia mnie czy tylko moje diabły to takie ciężkie przypadki? 8-) A może przyczyna leży w tym, że stały się po prostu dorosłe?
Albo ja robię gdzieś błąd.Poprzedni borzoj, który umarł w wieku dwóch lat też z wiekiem zaczął pokazywać rózki. Niby nie jest to u nas jakimś ogromnym problemem, bo jak już powiedziałam nie atakują każdego psa, który przechodzi i są raczej posłuszne spotkałam się jednak kilkakrotnie z opinią, że borzoje są "całkowicie'' pozbawione agresji i to mnie zastanawia.
Avatar użytkownika
kiwaczek
 
Posty: 61
Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 18:55

Re: Agresja

Postprzez Miuti » czwartek, 12 czerwca 2008, 08:19

Kiwaczku - ty nie popełniasz tu żadnych błędów. Jeżeli ktoś Ci coś takiego zarzuci, w dogomańskim stylu, to znaczy, że nie ma pojęcia o psychice borzoja.
Na starym forum pisałam o wrednym zachowaniu moich psów i zostałam zaatakowana porzez dziwnych ludzi, wg mnie teoretyków czystej wody, którzy zarzucali mi błędy wychowawcze. Z tymczasem borzoj to borzoj, pies wielki, samowolny, z tendencją do dominacji - i już!

Borzoje to bardzo trudne psy i na ich temat nie powinni się wypowiadać ludzie, którzy nie mieli z nimi do czynienia, względnie są właścicielami whippetów czy charcików włoskich.

To tyle.
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Agresja

Postprzez kiwaczek » czwartek, 12 czerwca 2008, 14:56

No to jestem spokojna.Moje obserwację charakteru borzoja też ni jak miały się do opinii niektórych ludzi, na pewno nie mogłabym powiedzieć, że są to psy specjalnie łagodne, ale przy odpowiednim ułożeniu na pewno do opanowania. Dziękuję Miuti za odpowiedz.
Avatar użytkownika
kiwaczek
 
Posty: 61
Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 18:55

Re: Agresja

Postprzez Surykatka » czwartek, 12 czerwca 2008, 16:49

Boria niby nie jest bardzo dużym chartem, ale jest wiele psów w stosunku do których zachowuje sie agresywnie. Raczej nie pogryzł do krwi, to był bodajże incydent z yorkiem i tylko mała ranka. On gryzie tak "lekko" (bo nie wiem, jak to nazwać). N acharcim forum Kareniny i Moniki mnie zlinczowali za to, że nie poświęcam psu czasu i wlazł mi w efeckie na głowę, oraz polecili "zakup pluszaka", więc nauczyłam się, że z takimi ludźmi po prostu nie warto rozmawiać. Oczywiście znie o wszystkich forumowiczach mówię.
Są psy, które toleruje, których się boi, i są takie, które już na dzień dobry atakuje. I cześć pieśni.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja

Postprzez Bogarka » piÄ…tek, 13 czerwca 2008, 08:29

A chart polski i borzoj na ile maja podobne charaktery? Hadar ma prawie 2 lata pare tygodni temu w szkole dziabnał dwa dorosłe samce, pogonił z nastroszona sierscia wyzła tez psa a dzisiaj na spacerze sie prawie pogryzł z psem starszym od niego (wprawdzie włascicielka drugiego psa mówiła ze to jej pies zaczał) W ostatnia niedziele na spacerze był chart wegierski, pies w podobnym wieku jak Hadar, a Hadar sie zachowywał na poczatku wobec niego jakby chciał go zaatakowac ale przestał kiedy krzyknełam na niego i odwołałam go, po czym poszlismy na spacer tak, ze oba psy były luzem i nie było problemu. Ale czy sie powinno karcic za to jesli nie uda sie odwołac od drugiego psa i sie pogryzie?
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Agresja

Postprzez Miuti » piÄ…tek, 13 czerwca 2008, 09:05

Ja karcÄ™ - ale bez skutku.

Napisałaś, Surykatko:
N acharcim forum Kareniny i Moniki mnie zlinczowali za to, że nie poświęcam psu czasu i wlazł mi w efeckie na głowę, oraz polecili "zakup pluszaka", więc nauczyłam się, że z takimi ludźmi po prostu nie warto rozmawiać. Oczywiście znie o wszystkich forumowiczach mówię.

To jest to, co mówiłam wyżej.
Pewne sprawy są dla mnie, jako właściciela - byłego - ONów szczególnie wyraźne. ON, pies duży, ze skłonnością do agresji, jest łatwy do opanowania. Borzoj jest od ONa większy i bardziej niebezpieczny dla innych psów - i duuuuużo trudniejszy do opanowania. Ktoś, kto poradzi sobie z ONem - może nie poradzić sobie z borzojem.

A na temat psychiki chpl powinna się wypowiedzieć Blanka.
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Agresja

Postprzez ewcia » piÄ…tek, 13 czerwca 2008, 11:13

Moja Jastka jest tak ufna i zabawowa w stosunku do psów że boję się że kiedyś któryś ją "dziabnie" i to będzie problem.Nie wiem czy w takim przypadku zareagowała by zębiskami czy uciekała.Obym nigdy nie musiała tego doświadczyć. :(
ewcia
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 06:57
Lokalizacja: Brenna

Re: Agresja

Postprzez Surykatka » piÄ…tek, 13 czerwca 2008, 12:05

Szkoda, że nie odezwał sie żaden właściciel whippeta. W ogóle whippeciarze są bardzo mało katywni na forum.
Ciekawe, czy sÄ… inne agresywne whippety :roll:
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja

Postprzez Bogarka » piÄ…tek, 13 czerwca 2008, 12:48

ewcia napisał(a):Moja Jastka jest tak ufna i zabawowa w stosunku do psów że boję się że kiedyś któryś ją "dziabnie" i to będzie problem.Nie wiem czy w takim przypadku zareagowała by zębiskami czy uciekała.Obym nigdy nie musiała tego doświadczyć. :(

Ja doswiadczyłam, :( ale Hadar był szczeniakiem wiec tylko pisnał. (to był gonczy) Nie wiem, co by zrobił teraz ale wolałabym nie wypróbowywac.
Surykatka napisał(a):Szkoda, że nie odezwał sie żaden właściciel whippeta.

Nie wiem, czy tu jest zarejestrowany jakis własciciel whippeta. Jesli tak to pewnie mysla ze o borzojach piszemy.
Co do borzojów koło nas mieszka obecnie 8 letni borzoj. Dwa razy zaatakował Hadara jak Hadar był jeszcze szczeniakiem Dziewczyna go pilnuje ale zadna z nas nie przypuszczała ze zaatakuje szczeniaka.
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Agresja

Postprzez kiwaczek » piÄ…tek, 13 czerwca 2008, 13:30

Nasz poprzedni borzoj też postawił się na szczeniaka onka od tamtej pory nie pozwalam na bliższe kontakty z małymi psami wole jak to się mówi dmuchać na zimne. Ewcia a w jakim wieku jest Jastka?
Avatar użytkownika
kiwaczek
 
Posty: 61
Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 18:55

Następna strona

Powrót do Borzoj

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron