Agresja

Moderatorzy: djuszes, djuszes

Re: Agresja

Postprzez aura » sobota, 14 czerwca 2008, 07:35

A mój Zet często mnie zaskakuje.Uwielbia wszystkie małe kundelki w wiosce ( szwenda się ich od groma ) koniecznie podbiega do nich z machającym ogonem a jak na smyczy jest tro piszczy w bardzo charakterystyczny sposób, na wielkie psy jest cięty (raz na wystawie wyrwał się i pogonił olbrzymiego doga na szczęście był w kagańcu (ubieram to bo boję się że dziada nie utrzymam a nie wiem który pies będzie uznany za rywala)

Lenka jest takim aniołeczkiem dopóki na kocyk nikt nie nastąpi ,wtedy tylko pokazuje zęby i ostrzegawczo warczy.

Okruszek mały skubaniec a szczeka i robi bardzo ważną minę , na spacerach po prostu broni całego stada ( nie wiem przed kim ? Powietrze jest obszczekane dokładnie ) w kontaktach z psami jest towarzyski ale ma wybrańców do obszczekania a przed wyżlicami ucieka gdzie pieprz rośnie.

Takie trzy różne zachowań
poprawiłem i scaliłem posty
Avatar użytkownika
aura
 
Posty: 42
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 09:28
Lokalizacja: Koszalińskie

Re: Agresja

Postprzez Bogarka » sobota, 14 czerwca 2008, 09:18

Nstapienia na koc to i Hadar nie lubi. Ani jak obcy pies sie napije z jego miski
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Agresja

Postprzez zojka » poniedziaÅ‚ek, 16 czerwca 2008, 10:43

Moja suka (borzojka) nie jest agresywna, wręcz przeciwnie. Ma prawie 3 lata i nigdy nie zdarzyło jej się napaść na żadnego psa, nawet 'odgryźć się' atakującemu. Jeśli jest atakowana to zwiewa, ale nie ze strachu tylko się ewakuuje z sytuacji niebezpiecznej. Taka chodząca pacyfistka :)
Ale jednocześnie potrafi samym wzrokiem powstrzymać starszego dominującego psa od zabrania jej jego kości hehehe

Agresja w jakimś tam różnym stopniu chyba u każdego psa występuje i moim zdaniem taka ,normalna' agresja, jeśli nie przekracza pewnych granic, jest dopuszczalna.
Np u dorosłych silnych samców raczej normą jest że nie lubią innych dorosłych silnych samców :roll:
No i wiadomo - musimy pewne sytuacje przewidywać i umieć zapanować nad własnym psem, tak żeby nie stwarzał niebezpieczeństwa dla otoczenia.
zojka
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 30 maja 2008, 07:48

Re: Agresja

Postprzez Miuti » poniedziaÅ‚ek, 16 czerwca 2008, 11:03

Nad chartem bardzo trudno jest zapanować.
Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi instynkt terytorialny czy instynkt przedłużenia gatunku.

Napisz coś o swojej psince - to ważne, jaka hodowla daje miłe, wyzbyte agresji borzoje.
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Agresja

Postprzez Surykatka » poniedziaÅ‚ek, 16 czerwca 2008, 11:59

Może nie powinnam sie wypowaidać, ale powtórzę jeszcze raz - Wielka szkoda, że nie ma tu właścicieli whippetów, którym czasem zdarza się pokazać zęby. Do tej pory wszyscy wypowiadaja sie o borzojach i cp. Coraz częściej zdaje mi sie, ze agresywny i terytorialny whippet po prostu nie istnieje dla innych ludzi. A taki mój jest (do psów).
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja

Postprzez aura » poniedziaÅ‚ek, 16 czerwca 2008, 15:09

Miuti napisał(a):Nad chartem bardzo trudno jest zapanować.
Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi instynkt terytorialny czy instynkt przedłużenia gatunku.

Napisz coś o swojej psince - to ważne, jaka hodowla daje miłe, wyzbyte agresji borzoje.


Nie powiem że trudno zapanować tylko trzeba umieć przewidzieć zachowanie swojego psa i odpowiednio wcześniej się zabezpieczyć przed ewentualną zadymką .Ale jesteśmy tylko ludzmi i los sprawia często niemiłe niespodzianki :mrgreen:

To mogę z własnego doświadczenia powiedzieć - jest5em ostrożna nawet przy łagodnej Lence ale oczy to mam wszędzie i staram się zapanować nad jej instynktem opiekuńczo-obronnym.Przy niej na wystawach to odpoczywam a przy Zecie to mam dzionek z głowy.Ale za to w pociągu przy Zecie mogę spać a przy Lence to wszystkiego uważnie pilnować :roll:

Jak kieyś miałam greya to spotkało mnie nieszczęście - psiak niesamowicie towarzyski i spokojny ale był jeden mały kundelek robiący jazgot przy każdym spacerku i mój chart go pewnego dnia tak pogryzł (pomimo moich bardzo uważnych i ostrożnych spacerków ) że biedny psinka ledwo się wykaraskał z tej walki o porządek w okolicy , weterynarz na szczęście go uratował a ja zrobiłam sobie pustą kieszeń i wroga z sąsiada :x Tak więc nasza ostrożność nie zawsze chroni nasze charciole i nas przed przykrymi niespodziankami.
Avatar użytkownika
aura
 
Posty: 42
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 09:28
Lokalizacja: Koszalińskie

Re: Agresja

Postprzez Surykatka » poniedziaÅ‚ek, 16 czerwca 2008, 17:54

Mam wrażenie, że gdy mówie ogólnikowo, ignoruje się mnie. Więc zapytam wprost - jak radzic sobie z whippetem, który wpada w szał, kiedy widzi konkrente psy?
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja

Postprzez Gabriela » poniedziaÅ‚ek, 16 czerwca 2008, 18:39

Przyczyny agresji u psów (wg Borchelta)

Strach - nerwowy pies gryzie ze strachu, zwłaszcza gdy nagle przestraszy się czegoś.

Dominacja - pies o dominującym charakterze za pomocą agresji utrwala swoją pozycję. W tm przypadku agresja bywa skierowana głównie przeciw domownikom, a w mniejszym stopniu przeciw obcym.

Poczucie własności - pies gryzie w obronie swej własności - jedzenia, kości czy zabawki.Ten typ agresji jest ściśle związany z dominacją.

Instynkt obrończy - pies gryzie w obronie domu i rodziny.

Specyficzna- pies atakuje inne psy w określonym miejscu lub sytuacji.Może być powiązana z dominacją.

Ból - pies kąsa z bólu wywołanego chorobą lub raną.Ten typ agresji może występować też podczas zabiegów leczniczych czy pielęgnacyjnych.

Instynkt łowiecki - gryzienie jest elementem polowania.Agresja jest skierowana zwykle przeciw zwierzętom innego gatunku, ale niekiedy też przeciw dzieciom, a nawet dorosłym.

żrodło 'Poradnik dla hodowców psów" M. B. Willis
Avatar użytkownika
Gabriela
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 06:59

Re: Agresja

Postprzez Gabriela » poniedziaÅ‚ek, 16 czerwca 2008, 18:51

W każdej rasie można natrafić na osobniki o zachowaniu nietypowym.
Samce ogólnie bywają bardziej agresywne niz suki.
Objawy agresji nie muszą być drastyczne, czasami ograniczają się do powarkiwania czy tez prób zastraszania.
Istnieje ścisły związek między agresją a nerwowością, strach jest najczęstszą przyczyną ataków psów.
Większość przypadków agresji u psów jest spowodowana strachem lub dominacją.Objawy mogą być różne w zależności od rasy i płci zwierzęcia.

źródło " Poradnik dla hodowców psów" M.B. Willis
Avatar użytkownika
Gabriela
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 06:59

Re: Agresja

Postprzez Bogarka » poniedziaÅ‚ek, 16 czerwca 2008, 20:21

Surykatka napisał(a): jak radzic sobie z whippetem, który wpada w szał, kiedy widzi konkrente psy?

Jak widzisz psa o którym wiesz ze Borys go nie lubi zwróc mu na siebie uwage smakołykiem zabawka co bardziej lubi. Jest taki pies u nas w szkole co prawda nie whippet tylko mieszaniec ONa z czyms ile razy zobaczył Hadara zawsze go atakował teraz juz nie ma tego problemu.
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Borzoj

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron