Borzoj- spostrzeżenia włascicieli i miłosników!

Moderatorzy: djuszes, djuszes

Borzoj- spostrzeżenia włascicieli i miłosników!

Postprzez korkowa » Å›roda, 28 maja 2008, 15:27

Coś widzę cicho w tym dziale, a że kocham tę rasę poczuwam się rozpocząć temat! :D
O borzojach można poczytać w książkach i w artykułach, ale proszę co sadzicie o nich WY, jako miłośnicy, znawcy czy właściciele?
Twierdzicie, że są nazbyt aktywne? Psocą? Czy wręcz przeciwnie, są uległe i spokojne?
Proszę opisujcie spostrzeżenia co do tej rasy ;) .
Ja osobiście miałam mały kontakt z chartami rosyjskimi, ale mimo to śmiem twierdzić, że nie ma nic piękniejszego jak ryjek borzoja przytknięty do Twojego nosa i te 2 ślepia wpatrzone w Ciebie...czas wtedy jakby się zatrzymał... :mrgreen:
korkowa
 
Posty: 99
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Borzoj- spostrzeżenia włascicieli i miłosników!

Postprzez Iwona » Å›roda, 28 maja 2008, 16:37

Moje cudeńko jest raczej spokojne, chociaż raz dziennie zdarza mu się fala szaleństwa, jest jeśli to możliwe coraz bardziej ze mną związany, chodzi za mną jak cień (szkoda, że tylko w domku), nie niszczy i ogólnie na jego przykładzie powiem, że dla mnie super, chociaż jest samcem mocno terytorialnym, ale chyba każdy duży samiec tak ma, a i wiele innych mniejszych ras też tak ma, więc myślę, że wszystko jest oki
Obrazek
Iwona i Borys pozdrawiajÄ…
Iwona
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 06:05

Re: Borzoj- spostrzeżenia włascicieli i miłosników!

Postprzez tulpar » Å›roda, 28 maja 2008, 23:22

Ostatnio wśród moich orientów zjawił się kumpel z borzojką. Żartobliwie powiem, że myślałem, że borzoje są dużo bardziej stateczne niż sowizdrzały orienty, ale okazało się, że no nie do końca...
W każdym razie borzoj wydał mi się bardziej aktywny niż moje psy. Moje mają takie zrywy - że jak je walnie, to niemal fruwają i nie można je opanować, borzoj natomiast był cały czas na średnio wysokim biegu.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Borzoj- spostrzeżenia włascicieli i miłosników!

Postprzez dixon » czwartek, 29 maja 2008, 08:11

bo to chyba jak z ludżmi, są spokojne sztuki i nadpobudliwe, są takie, które moga spać całymi dniami i wszystko mieć głęboko w poważaniu, a są takie, które nie odpuszczą żadnej akcji. Ciężko czasami generalizować. Napewno jest to pies, który ujmuje, ale tylko wtedy, kiedy trafi na odpowiedniego właściciela. Powstaje duet idealny. To tyczy się chyba każdej rasy.
dixon
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 09:07

Re: Borzoj- spostrzeżenia włascicieli i miłosników!

Postprzez korkowa » czwartek, 29 maja 2008, 15:39

A co myślicie o tym filmiku ze zwierzowca?
Czy Wasze borzoje są żarłokami?
Z tego co wiem, właściciele borzoi mówili, że wcale nie są workami bez dna, jak na swoją masę jedzą normalnie. :roll:
Nie wiem co o tym myśleć, ale mnie bardzo podpasował charakter tych psów, subtelne gdy trzeba, ale i potrafią dać czadu :D
No i ta szata..i budowa...cudo!
korkowa
 
Posty: 99
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Borzoj- spostrzeżenia włascicieli i miłosników!

Postprzez Borzoj » piÄ…tek, 30 maja 2008, 10:58

witam wielbicieli borzojów jestem Love-Borzoj z starego świata chartów :D
Borzoj
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 30 maja 2008, 08:33

Re: Borzoj- spostrzeżenia włascicieli i miłosników!

Postprzez zojka » piÄ…tek, 30 maja 2008, 13:52

Twierdzicie, że są nazbyt aktywne?

Moja nadaktywna bywa tylko przez pierwsze chwile na spacerze bieganym :D

PsocÄ…?

:? tu mogłabym wypracowanie napisać

Czy wręcz przeciwnie, są uległe i spokojne?

Spokojna, ale raczej nie uległa.

:mrgreen:
zojka
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 30 maja 2008, 07:48

Re: Borzoj- spostrzeżenia włascicieli i miłosników!

Postprzez kiwaczek » wtorek, 3 czerwca 2008, 21:18

U mnie w domu są dwa przeciwieństwa. Duma to straszny wariat - bardzo terytorialna,ciągle w biegu Siemowitek - okaz cierpliwości prawdziwy arystokrata, ale owszem ataki głupawki występują :D . Z innymi psami raczej się dogadują chyba, że jakiś jest w stosunku do nich agresywny wtedy delikwent zostaje "poszczypany". Profilaktycznie nie puszczam ich do obcych psów.Oba weszły w wiek dojrzały i nie lubią być zaczepiane szczególnie Duma :shock: (to ona zazwyczaj zaczyna awanturę).Mamy kilka psich kolegów i do nich się ograniczamy.W domu są spokojne bardzo przywiązały się do mojego siostrzeńca - Kuba ma teraz 9 miesięcy. Co dziwne - bo ponoć chart to pies jednego właściciela oba są jednakowo przywiązane do mnie i mojej siostry.Co do niszczenia...No mają na koncie obgryzione ściany u mnie w pokoju, zjedzone łóżko no i to by było chyba na tyle.
Avatar użytkownika
kiwaczek
 
Posty: 61
Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 18:55

Re: Borzoj- spostrzeżenia włascicieli i miłosników!

Postprzez Miuti » czwartek, 5 czerwca 2008, 07:35

Noje psy były i są cokolwiek flegmatyczne - ale mają takie zrywy, że łeb odpada.
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Borzoj- spostrzeżenia włascicieli i miłosników!

Postprzez balthus » czwartek, 5 czerwca 2008, 10:29

tulpar napisał(a):Ostatnio wśród moich orientów zjawił się kumpel z borzojką. Żartobliwie powiem, że myślałem, że borzoje są dużo bardziej stateczne niż sowizdrzały orienty, ale okazało się, że no nie do końca...
W każdym razie borzoj wydał mi się bardziej aktywny niż moje psy


tulpar, rzeczywiście jakaś nadaktywna ta borzojka tego kumpla ;)

ale może to było tak, że to te Twoje czarne, włochate, pyskate, no jak im tam.... tajgany? miłej borzojce w spokoju ogrodu nie pozwalały zwiedzać? ;)
balthus
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 21:49

Następna strona

Powrót do Borzoj

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron