Chart polski vs chortaj

Moderatorzy: Bogarka, kuba94, Bogarka, kuba94

Re: Chart polski vs chortaj

Postprzez tulpar » wtorek, 29 wrzeÅ›nia 2009, 15:13

Podobno ważny tekst, choć nie czytałem:

http://yurok-club.ru/topic609-225.html
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Chart polski vs chortaj

Postprzez Iveta » czwartek, 1 października 2009, 08:02

Tak, dostalam email od Marcina. Wiem ze pani Stanowoi to osoba ktora hoduje chortaje a dachshundy, wiem ze pisze articuly o chartach, ale wiac o nej niewiem. Widziela i mowila jestem s ni na wystawe kdyz byla jesze Czujna mala, miela swoj pomysl o CP, a nikdy wiac juz ja s pani niemowila ? Ona nie jest Czeska, ona jest z Rusije, niemowi dobrze czesky. :roll:
Avatar użytkownika
Iveta
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 11 czerwca 2008, 14:11

Re: Chart polski vs chortaj

Postprzez tulpar » czwartek, 1 października 2009, 19:40

Ta pani wspomina w swoim artykule, że charty polskie to chore psy i wymienia ich choroby. Na forum utrzymuje, że nie może zdradzać tajemnic swoich pacjentów. Jako że ma prawdopodobnie prawo wykonywania zawodu w Czechach, ale nie w Polsce, zatem pośrednio oskarża o wymienione choroby charty polskie mieszkające w Czechach. A to głównie Twoje Iveto, charty mieszkają w Czechach. Czy zareagujesz? - Twój wybór.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Chart polski vs chortaj

Postprzez Iveta » piÄ…tek, 2 października 2009, 09:06

Wiesz Marcin ja niemam charakter na to odgadywac sie s takou pani jako jest ta Stanovoi. Ja mam swoje psy zdrowe, w porzadku, kocham je a jestli ona ma jakis problem ? W Czechach ona nie jest bardzo znana, nie u tych ludzii ktore sa moje znajome, ktore hoduja "charty". :roll:
Takze rosijski jezyk nie jest dla mnie popularny.
Avatar użytkownika
Iveta
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 11 czerwca 2008, 14:11

Re: Chart polski vs chortaj

Postprzez ARCTURUS » piÄ…tek, 2 października 2009, 09:37

Marcin, wydaje mi się ze wiadomości p. Stanovoi są wyssane z palca, ale wiesz jak to bywa w Rosji , kłamstwo powtarzane kilka razy staje się prawdą i wedle tej zasady postępuje p. Stanovoi .
W Czechach są w tej chwili dwie hodowle CP, jedna to Ivety gdzie w sumie są 4 psy ( Iveta jasno stwierdziła ze kontaktów z ta panią nie ma ),a druga to w zasadzie nie hodowla, Barbara Blahowa ma dwa CP , suke z KW po Nei i Efekcie Vae Victis , oraz psa z Confident Interwal -Zucha po Jataganie i Hossie . Iveta pewnie powie gdzie są szczenięta z jej miotów, ale wydaje mi się ze raczej Słowacja, Polska .
Wydaje misie ze w tej chwili raczej należało by sie zastanawiać nad zdrowotnością populacji chortaji niż CP . Bo my swoje psy badamy ,a o wynikach czy testach chortajow nic nie wiadomo .
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Re: Chart polski vs chortaj

Postprzez tulpar » piÄ…tek, 2 października 2009, 10:08

Co wspomniana pani przez kilka lat zdołała spopularyzować w całej Europie na temat cp wiadomo nie tylko z forów rosyjskich, ale także z forów niemieckich - dla przykładu.

Niestety Polacy i Polska nie mają i nie będą mieć tyle przebicia, co Rosjanie. Obawiam się, że wkrótce wieści o tym, jaką schorowaną i zdegenerowaną rasą jest chart polski, zostaną przyjęte za pewnik przez "wierchuszkę" RKF, co może mieć takie, czy inne konsekwencje. I nie tylko w Rosji, bo przełożenie na FCI jest też ogromne - warto spojrzeć na stronę ze statystyką mitów FCI.

Oczywiście rewelacje tej pani można traktować jako jej osobistą wojnę, jednakże - co podkreślę - zostały one opublikowane nie na prywatnej stronie hodowli, ale przez poważaną gazetę związku myśliwskiego, prawdopodobnie część RKF.

Co do zdrowia chortaji, nie ma się co zastanawiać. Nie nasz problem.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Chart polski vs chortaj

Postprzez Iveta » piÄ…tek, 2 października 2009, 10:48

To www strony pani Stanovoi http://www.dachshaus.cz/uvod
Avatar użytkownika
Iveta
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 11 czerwca 2008, 14:11

Re: Chart polski vs chortaj

Postprzez tulpar » piÄ…tek, 2 października 2009, 14:59

Tak, my znamy tÄ™ stronÄ™.

Czy możesz Iveto dowiedzieć się, czy ktoś z właścicieli chartów polskich bywa u p. Stanowi jako u lekarza weternarii? Bo jeśli nikt nie leczy u niej chartów polskich, śmiało można powiedzieć, że nie ma pojęcia o czym pisze, a to, co pisze to fantastyka. Nawet nie naukowa.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Poprzednia strona

Powrót do Chart Polski

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron