Narodziny miotu M Acalantis

Moderatorzy: Bogarka, kuba94, Bogarka, kuba94

Re: Narodziny miotu M Acalantis

Postprzez sigryda » poniedziaÅ‚ek, 18 maja 2009, 11:36

Nie wiedzialam, ze pisanie o profilaktycznych badaniach w kierunku wrodzonej gluchoty u bialych psow jest:
a - bezmyslnoscia
b - zlosliwoscia
c - plotkowaniem
d - dozwolone tylko na priv
e - CELOWym PORUSZANIEm PEWNYCH KWESTII w dziale hodowli, bo teraz każdy kto to czytał skojarzy: "A to są te głuche Acalantisy".
Acalantis zapewniam Cie, ze nie mialam zadnych zlych intencji by 'gluchota' kojarzyla sie z Twoja hodowla. Wylacznie zbieg okolicznosci (urodzenie bialych CP) spowodowal, ze napisalam o badaniach BAER. Co do reszty kwestii w tym temacie merytoryczna dyskusje warto przeniesc do tematu, ktory stworzyl Tulpar.
I nie dziw sie, ze Ci odpowiadam mimo Twojego postulatu - w swoim poscie uzylas takich slow i takich sformulowan co do mojej osoby, ze trudno sie do nich nie odniesc.

Wracajac do miotu M - czy mozesz mi napisac jaki on ma wspolczynnik pokrewienstwa (inbredu)?
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Narodziny miotu M Acalantis

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 18 maja 2009, 12:10

Temat o badaniach audiometrycznych został przeniesiony do innego działu, jako nie mający bezpośredniego związku z tematem miotu M w hodowli Acalantis.

Można się z nim zapoznać tutaj:
viewtopic.php?f=79&t=587

Pozwoliłem sobie także zlikwidować opcję czerwonych i grubych liter w wypowiedzi Acalantis. Myślę, że nie jest potrzebne unoszenie się emocjami. Mam nadzieję, że powstałą niezręczność naprawiliśmy.

PS Posty na naszym forum nie są blokowane po upływie określonego czasu. Zatem jeśli Acalantis uzna, że wypowiedź koniecznie musi być na czerwono, to poprawi.
PS2 Przepraszam za interwencje, które mają na celu jedynie utrzymanie spokojnego tonu wypowiedzi na naszym forum.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Narodziny miotu M Acalantis

Postprzez MarcinH » poniedziaÅ‚ek, 18 maja 2009, 12:55

sigryda napisał(a):Nie wiedzialam, ze pisanie o profilaktycznych badaniach w kierunku wrodzonej gluchoty u bialych psow jest:
a - bezmyslnoscia
b - zlosliwoscia
c - plotkowaniem
d - dozwolone tylko na priv
e - CELOWym PORUSZANIEm PEWNYCH KWESTII w dziale hodowli, bo teraz każdy kto to czytał skojarzy: "A to są te głuche Acalantisy".
Acalantis zapewniam Cie, ze nie mialam zadnych zlych intencji by 'gluchota' kojarzyla sie z Twoja hodowla. Wylacznie zbieg okolicznosci (urodzenie bialych CP) spowodowal, ze napisalam o badaniach BAER. Co do reszty kwestii w tym temacie merytoryczna dyskusje warto przeniesc do tematu, ktory stworzyl Tulpar.
I nie dziw sie, ze Ci odpowiadam mimo Twojego postulatu - w swoim poscie uzylas takich slow i takich sformulowan co do mojej osoby, ze trudno sie do nich nie odniesc.

Wracajac do miotu M - czy mozesz mi napisac jaki on ma wspolczynnik pokrewienstwa (inbredu)?


Tak , Agnieszko to złośliwe, bezmyślne i głupie. Wszyscy wiemy że w każdym temacie próbujesz się wylansowac na wielkiego znawcę nie zwracając uwagi na innych. Wszyscy zazwyczaj z politowaniem przemilczaja twoje rewelacje, ale tym razem jednak mocno przesadziłaś i najmądrzejsze co możesz zrobić to choć raz zamilknij .

A ja bym prosił o nowe zdjęcia szczeniąt.
MarcinH
 
Posty: 216
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Grochowice/ k.GÅ‚ogowa

Re: Narodziny miotu M Acalantis

Postprzez Acalantis » poniedziaÅ‚ek, 18 maja 2009, 13:15

Dziękuje bardzo tulpar za przerwanie tej czczej gadaniny Sigrydy.
Dziękuje również Marcinowi, bo powiedział dokładnie to co trzeba było i ani o krok nie minął się z prawdą. Miałam na myśli to samo, choć nerwy mnie poniosły przyznaję.
Co więcej stwierdzam, że pomyliłam się co do Sigrydy. Odpowiadanie w tym temacie mimo mojej prośby i chwalenie się tym wszem i wobec to rzeczywiście nie objaw bezmyślności tylko skrajnego chamstwa. Bardzo mi przykro , że musiałam poznać Sigrydę od tej strony, ale i jej pierwszy wyskok w obecnej sytuacji da się uznać tylko za złośliwość i chęc zrobienia mi antyreklamy. Trudno. Są i tacy ludzie. Mam nadzieję, iż inni forumowicze nie pczują sie tym urażeni. Żałuję, że musieliście to czytać.
Ale myśle, że nikogo nie dziwi moje oburzenie, kto sam był w podobnej sytuacji na pewno wie jak to jest kiedy ktoś pod kimś dołki kopie. Żałuję tylko jałowego wstawiania zdjęć, bo Sigryda widać nawet ich nie obejrzała.Byla tam pełna dokumentacja psów białych i biało-podobnych z różną pigmentacją nosa. Nieważne więc.
Skoro już mamy porządek to wklejam zdjęcia jak najbardziej na temat czarnego pigmentu na nosach moich białasków. Co więcej powiem ze nie są one jednolicie białe (to dla wiadomości normalnych ludzi, którzy nie uznają tej informacji jako pretekst do lansowania się).

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/764 ... 5128f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a62 ... 6e041.html

Podaję również dane odnośnie Współczynnika inbredu dla mojego miotu oraz AVK (współczynnika utraty przodków). Z resztą wszystko niżej czarno na białym. Mam ogromną nadzieję, że zamieszczone tu dane nie sprowokują jakichś dziwnych odzewów ani reakcji.

Współczynniki dla MIOT \"M\" ACALANTIS
? Inbredu: 0.083984375 (8.3984375%)
? AVK (wspolczynnik utraty przodków): 64.5161290323%
Obliczenia zostały wykonane dla 5 pokoleń


Mam nadzieję, że rozmowa w tym wątku wróci do normy i obiecuję niedługo wstawić zdjęcia maluchów, które wczoraj skończyły pierwszy tydzień życia :)
Serdecznie pozdrawiam
N.
Obrazek
Pozdrawiamy
Acalantis
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 19:49
Lokalizacja: Golanka Dolna

Re: Narodziny miotu M Acalantis

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 18 maja 2009, 18:37

Acalantis - rozumiem Twoje oburzenie. Moje umierające szczeniaki przez jedną z moderatorek na pewnym forum zostały nazwane zarazą, druga uznała, że było to słowo rozsądku. Co więcej panie czują się z tym, jak najbardziej konfortowo do dzisiaj. No ale co było, to było.
Mam nadzieję, że przeniesienie tematu głuchoty u psów w inne miejsce, choć po części naprawia kontekst, w którym temat został poruszony.

W każdym razie mam nadzieję, że daliście sobie po razie i przejdziecie do omawiania innych aspektów tematu.

A co do białych szczeniaków, to z ręką na sercu, po tym, jak widziałem Ictusa, nie miałbym oporu, by się na takiego szczeniaka zdecydować. Generalnie wolę jasno umaszczone, choć z mojej czwórki, troje z nich jest czarna. :lol: No, pomijając Ophelia, który w połowie jest mój, więc logicznie - tylko w połowie jest piaskowy. ;)
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Narodziny miotu M Acalantis

Postprzez Acalantis » poniedziaÅ‚ek, 18 maja 2009, 19:36

Ha ha ha :)
Pewnie tulpar :) mam nadzieję, że to już koniec policzkowania się nawzajem :)

Co do twoich szczeniąt to ponownie ci współczuje - nawiązując do naszej wcześniejszej rozmowy na ten temat. "PEWNE" osoby po prostu widocznie traktują psy jak przedmiotu hodowlane, nie jak żywe stworzenie. To świadczy o nich. Najłatwiej jest osądzać innych, powyzywać od zaraz nie mając podstaw i na tym zakończyć :cry: Tylko wspólczuć ci, że miałeś do czynienia z takimi osobami.

Chciałam zrobić zdjęcia dziś, ale juz nie zdąrze. Może jutro? Zobaczymy. Białaski są wielkie i bardzo ładne. Szczególnie jeden z białych - MARCEL jest bardzo obiecujący jako przyszły champion wystawowy. Ale też dużo krzyczy i się awanturuje jak matka wstaje ;)

Jest sympatycznie :) :)

Pozdrawiam :)
N.
Obrazek
Pozdrawiamy
Acalantis
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 19:49
Lokalizacja: Golanka Dolna

Re: Narodziny miotu M Acalantis

Postprzez sigryda » poniedziaÅ‚ek, 18 maja 2009, 21:34

Co do tego 'dawania sobie nawzajem po razie' tez mam taka nadzieje, ze to juz koniec ;)
Jakby co - moj e-mail askrabut@wp.pl jest czynny, bo w najblizszym czasie nie bede miala dostepu i nie bede pisala na forum.

I jeszcze raz powtorze, moj pierwszy post o BAER byl wylacznie i czysto informacyjny. Chcialam poinformowac, ze tego typu badania sa juz dostepne w Polsce, a wiem ze wielu hodowcow o tym nie wie. I napisalabym go dokladnie przy temacie kazdego miotu kazdej hodowli, w ktorym urodzilby sie bialy szczeniak.
Jak widac strasznie pechowo sie zlozylo, ze akurat u Was urodzily sie bialaski, bo dzieki podaniu tej informacji zostalam odsadzona od czci i wiary i jakies niecne zamiary, ktorych nigdy nie mialam.

Co do pozostalych postow, dyskusja sie rozwinela i dobrze, ze zostala przeniesiona do odrebnego tematu.

Dziekuje za podanie wspolczynnikow pokrewienstwa dla miotu i wszystkim maluchom M zycze duzo zdrowia.
I tak juz zupelnie na marginesie biale laciatki naleza do moich ulubionych umaszczen u CP a uroda bialych chartow polskich jest trudna do niezauwazenia :)
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Narodziny miotu M Acalantis

Postprzez Acalantis » Å›roda, 20 maja 2009, 08:25

Najnowsze zdjęcia małych Acalantisów

http://acalantis.pl/art/show/35 pol wersja
http://acalantis.pl/art/show/96 ang version

Pozdrawiamy
Obrazek
Pozdrawiamy
Acalantis
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 19:49
Lokalizacja: Golanka Dolna

Re: Narodziny miotu M Acalantis

Postprzez tulpar » Å›roda, 20 maja 2009, 11:19

Ale fajny pychol!!!:
http://acalantis.pl/js/tinyfck/imageman ... cf5024.JPG
Miutkie zdjęcie.

Już im się zaczynają główki wydłużać.
Myśliciel ma chyba całkiem fajną, mocną kufę. Póki co, ze zdjęć, to on zwraca moją uwagę.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Narodziny miotu M Acalantis

Postprzez Adriana » Å›roda, 20 maja 2009, 15:07

A mi w oko chyba najbardziej wpadła Mufinka :)
I jeszcze Myszołów, i Makowiec (srebrne łatki...!!! ^^ ).
Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chart Polski

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron