MIOT I Arcturus

Moderatorzy: Bogarka, kuba94, Bogarka, kuba94

MIOT I Arcturus

Postprzez MarcinH » sobota, 16 maja 2009, 14:58

Wsadziłem trochę nowych fotek psów z naszego miotu I na stronę. Jakby ktoś miał jakieś fajniejsze to prosze mi przysłac a wstawie z chęcią . http://www.arcturus-pl.com/pl/index.php?option=content&task=view&id=327
MarcinH
 
Posty: 216
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Grochowice/ k.GÅ‚ogowa

Re: MIOT I Arcturus

Postprzez Kate » sobota, 16 maja 2009, 21:36

Nie wiem czy fajniejsze, ale parę fotek Wam posyłam, może się przydadzą.
Kate
 
Posty: 441
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 10:00

Re: MIOT I Arcturus

Postprzez MarcinH » sobota, 16 maja 2009, 21:45

Dzieki Kasia.
MarcinH
 
Posty: 216
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Grochowice/ k.GÅ‚ogowa

Re: MIOT I Arcturus

Postprzez tulpar » sobota, 16 maja 2009, 22:16

Bardzo fajny ten miot. W sumie nie wiem, czy nie najlepszy z tych, które wyhodowaliście.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: MIOT I Arcturus

Postprzez MarcinH » niedziela, 17 maja 2009, 08:47

No myślę że na pewno jeden z lepszych. Szkoda tylko że suk w tym miocie właściwie nie było prawie, ale niestety po Gaji zawsze tak mało suk nam się rodziło ;-( Szkoda że tak niewiele z tych psów się pokazuje a jedyna suka prawie wogole, no ale tak jak zazwyczaj ze tych psów ktore sie potem widuje na wystawach nigdy nie jest wiecej niz 30 prc miotu, a czasami jest nawet gorzej. Myślę ze ten miot ma dużą szanse odcisniecia pietna na rasie bo jest tam material na kilka wybitnych reproduktorow i byloby dobrze bo jest co w tych naszych CP poprawiac ostatnimi czasy ;-(
MarcinH
 
Posty: 216
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Grochowice/ k.GÅ‚ogowa

Re: MIOT I Arcturus

Postprzez tulpar » niedziela, 17 maja 2009, 09:33

MarcinH napisał(a):Myślę ze ten miot ma dużą szanse odcisniecia pietna na rasie bo jest tam material na kilka wybitnych reproduktorow i byloby dobrze bo jest co w tych naszych CP poprawiac ostatnimi czasy ;-(


No myślę, że gwiazdeczki w tym miocie są. Ciekawą historią tego miotu jest Ictus Dagmary. Był taki sobie, a teraz! Bardzo podoba mi się jego prosty grzbiet.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: MIOT I Arcturus

Postprzez Acalantis » czwartek, 21 maja 2009, 11:31

Zgadzam się. Z pewnością to jeden z lepszych miotów, choć u was tak naprawdę trudno o gorszy. I nie jest to pochlebstwo tylko czysta prawda.

Dlatego też chcieliśmy użyć IUSTUSa w hodowli. Większość szczeniąt z tego miotu ma rewelacyjną głowę a i eksterier reszty ciała jest niczego sobie.

Najważniejsze, że przekazują mocno dobre cechy, jak np. głowe. Ale to już Ferdek przed nimi i Jaźwiec przecież przkazywał i chwała im za to.

Problem z mocnymi genami jest 1 - tatuś z mocnymi genami najczęściej równa się dużo chłopców w miocie, a wiemy przecież że ostatnio to nie jest super wiadomość.

Pozostaje kwestia ilości samców w waszym miocie - jest ich tak dużo, że pewnie nie każdy przekaże geny. To dobrze dla rasy bo wiadomo ze 20 miotów w CP gdzie ojcem jest "I" Arcturus nie jest dobre dla inbredu, szkoda bardzo tylko gdyby ich świetne cechy się zmarnowały. A warto nimi kryć. FERDEK jest świetny, ale nie może być po nim 20 miotów. Trzeba wykorzystać geny synów ;)

Gratuluję miotu i pozdrawiam :) Oby więcej takich miotów :)
Obrazek
Pozdrawiamy
Acalantis
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 19:49
Lokalizacja: Golanka Dolna

Re: MIOT I Arcturus

Postprzez akacjana » piÄ…tek, 29 maja 2009, 21:40

Nam osobiście też podobają się psy z miotu I, mamy tą przyjemność i jesteśmy właścicielkami pięknego ICTUSA Arcturus!
Tulpar bardzo się cieszymy, że ICTUS pozytywnie Cię zaskoczył.
Wspominacie tutaj o używaniu reproduktorów z tego miotu, otóż jesteśmy właścicielkami Kiary Atrybut, która w przyszłości zostanie pokryta właśnie Ictusem.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie!

Ps. Tulpar czy wyrazisz zgodę abym mogła przekazać zdjęcia Ictusa z wystawy Leszno Champion of Champion's, których jesteś autorem hod. Arcturus, żeby mogli umieścić je na stronie?
akacjana
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 07:55

Re: MIOT I Arcturus

Postprzez MarcinH » piÄ…tek, 29 maja 2009, 22:12

A ja chyba nie mam fotorelacji z wystawy Championow, ale jak znajde wyniki i zdjecia to jasne ze wsadze. Jak Blana jest sama w domu to nie ma zbyt czesto czasu na odswierzanie strony ;-(
MarcinH
 
Posty: 216
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Grochowice/ k.GÅ‚ogowa

Re: MIOT I Arcturus

Postprzez tulpar » piÄ…tek, 29 maja 2009, 23:13

akacjana napisał(a):Ps. Tulpar czy wyrazisz zgodę abym mogła przekazać zdjęcia Ictusa z wystawy Leszno Champion of Champion's, których jesteś autorem hod. Arcturus, żeby mogli umieścić je na stronie?


No pewnie, że tak. Przecież wiadomo, że jestem miłośnikiem chartów polskich i jak mogę się w czymkolwiek przysłużyć to proszę bardzo. Zresztą Arcturysy wiedzą, że mogą korzystać z moich materiałów.

Ictus naprawdę przykłuwa moją uwagę. Nieraz sobie myślę, jaką szczęściarą jesteś, że masz takiego psa. ;)

Na Prestige w Lesznie też zrobiłem zdjęcia Ictusowi. Jeśli Ci się podobają, to "się poczęstuj". Zdradzę Ci, że jak byłaś w ringu, to tak prywatnie z pewnym znanym sędziom rozmawiałem o Twoim psie cały czas go oglądając. On też był zdania, że to bardzo ładny pies. A w jego ustach brzmi to niezwykle mocno!
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Następna strona

Powrót do Chart Polski

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron