Chart polski , jaki to pies

Moderatorzy: Bogarka, kuba94, Bogarka, kuba94

Re: Chart polski , jaki to pies

Postprzez Bogarka » sobota, 31 maja 2008, 17:03

ewcia napisał(a):bierze w zęby smycz i w sumie kolczatka wisi jej na szyi.Panna radzi sobie jak może.

Bogar (mój grey) tak robił jak był mały kiedy chciał isc w innym kierunku niz ja
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Chart polski , jaki to pies

Postprzez Miuti » piÄ…tek, 20 czerwca 2008, 07:31

Mam cztery ukochane rasy: ONa, PONa, borzoja i charta polskiego.
Teraz do tych ras doszlusował jeszcze tajgan.
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Chart polski , jaki to pies

Postprzez Nicola » czwartek, 30 lipca 2009, 23:07

Bardzo ciekawy wÄ…tek.Bardzo przyda siÄ™ w poznaniu tej rasy.
Ja co prawda nic o CP nie wiem,ale myślę,że obce dla nich osoby muszą sobie zasłużyć na ich akceptacje.Chodzi tutaj o terytorium.
Możliwe,że się mylę,bo tak jak pisze o tej rasie nic nie wiem.
Avatar użytkownika
Nicola
 
Posty: 105
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: Chart polski , jaki to pies

Postprzez sigryda » piÄ…tek, 31 lipca 2009, 00:32

Ja co prawda nic o CP nie wiem,ale myślę,że obce dla nich osoby muszą sobie zasłużyć na ich akceptacje.Chodzi tutaj o terytorium.

Sluszne spostrzezenie :)
Najlepszy sposob na samca CP to przyjscie do niego z sunia i wybranie sie na wspolny spacer ;) Po takim spotkaniu masz zagwarantowane ze chlopak CP bedzie Cie bardzo milo kojarzyl i wpusci Cie na swoje terytorium bez wiekszych problemow :lol: a jesli do tego pospacerujesz z nim troche na smyczy i pokazesz mu ze Ci 'nie podskoczy' i ze wiesz 'o co tu biega' - to juz w ogole masz jego szacunek.

A tak juz powazniej - mniej czy bardziej wyrazana niechec CP do osob spoza rodziny na wlasnym terytorium to cecha rasowa zwiazana z instynktem strozowania. Wazne by te 'niechec' wlasciciel mial pod kontrola, szczegolnie w pierwszym momencie. Po kilku/kilkunastu minutach CP zaakceptuje goscia i nie ma problemu :)
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Chart polski , jaki to pies

Postprzez ewcia » sobota, 1 sierpnia 2009, 20:52

A ja liczyłam trochę na to zachowanie terytorialne chartów.A tu moja Jastka po zmianie miejsca zamieszkania najczęściej cieszy sie jak głupia gdy widzi kogoś przechodzacego przez nasza dróżkę.Ostatnio mi inkasent wszedł na pięterko nawet a ona cieszyła sie i lizała chłopa. :evil: Bardzo rzadko zdaża się żeby na kogos poszczekała. Ona jest strasznie serdeczna dla wszystkich.Ale suk juz nie toleruje.Psa wita głosnym piskiem i radością bez granic.Suka to wróg i ujadania nie ma końca.
To moja pierwsza suka CP ale ma taki charakter o jakim zawsze marzyłam.Strasznie przywiązna, słodka i kochana.Nie da się jej nie lubić, to sama słodycz.Zawojowała mnie zupełnie i...dobrze mi z tym. :D Choć niekiedy jej ogromne przywiąznie bywa męczące. :D
ewcia
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 06:57
Lokalizacja: Brenna

Re: Chart polski , jaki to pies

Postprzez tulpar » sobota, 1 sierpnia 2009, 21:35

Ewka, czy Ty siÄ™ czasem jakoÅ› z nowymi fotkami ostatnio nie migasz?
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Chart polski , jaki to pies

Postprzez ewcia » niedziela, 2 sierpnia 2009, 10:11

Zdjęcia Jaski chętnie bym wkleiła, bo panna mi wyładniała (schudła), nabrała charcich kształtów no i chetnie zamieściła bym widok z mojego okna, bo zapiera dech...ale cóż, łączę tu mam kiepskie.Walcze o nowe, dobre łącze bo inaczej nie popracuję w domu.I wtedy suczkę pokaże, jak szaleje w ogrodzie i łazi po łąkach i lasach. Narazie obie z suką cieszymy się z ucieczki z miasta. :D
ewcia
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 06:57
Lokalizacja: Brenna

Poprzednia strona

Powrót do Chart Polski

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron