chart polski vs greyhound

Moderatorzy: Bogarka, kuba94, Bogarka, kuba94

Re: chart polski vs greyhound

Postprzez ARCTURUS » czwartek, 31 lipca 2008, 17:32

Tak CP ma miesnie bardziej wydluzone i plaskie, brzusce u greya sa wypukle i krotkie , widac wyraznie muskulature . A to tez swiadczy o tym ,ze CP sa dobre takze w dlugim wydajnym klusie ,a nie w sprincie .
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Re: chart polski vs greyhound

Postprzez korkowa » poniedziaÅ‚ek, 4 sierpnia 2008, 16:23

tulpar napisał(a):Chart polski dla laików jest bardzo podobny do greyhounda. Dla nas różnice są oczywiste, jakkolwiek wielu z nas rozpoznaje te rasy instynktownie, bez dogłębnej znajomości różnic anatomicznych, czy różnic w temperamencie.

Biorąc pod uwagę, że dla charta polskiego otwarta jest księga wstępna, do której wpisywane są psy o różnym stopniu czystości rasy, to, jak podejrzewam, ważną kwestią jest to, w jakim stopniu pies z nieznanym pochodzeniem jest podobny/niepodobny do greyhounda. Z tą kwestią borykają się także Rosjanie próbując skonsolidować chortaja - potykając się równocześnie o mody hodowlane i wyznaczniki klubu.

Porozmawiajmy zatem "ile cukru jest w cukrze", na co można i należy zwrócić uwagę konfrontując te rasy. Najlepiej w kontekście KW, choć niekoniecznie.

Dla mnie różnią się i to bardzo budową, a dla mnie znak rozpoznawczy CP to ta "miotełka" na ogonie. :lol:
Widać, że składa się z mięśni, a nie ciała. Linie głowy u cp łagodnie przechodzą jedna w drugą, natomiast głowa greya, choć charcia, przypomina mi głowę ratlerka. Nie wiem, na czym to polega - może oczy są bardziej wyłupiaste, może czaszka w stosunku do kufy jest szersza. Nie robiłem żadnych pomiarów, ale takie robi na mnie wrażenie.

Tak! Właśnie patrząc na greyka mam wrażenie, że ma on o wiele węższą głowę i bardziej wyłupiaste oczy.
I takie jeszcze moje spostrzeżenia, ale jako całkowitego laika, to dla mnie grey ma bardziej zadarty nos :oops:, a CP ma bardziej muskularną tę budowę...
korkowa
 
Posty: 99
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: chart polski vs greyhound

Postprzez ARCTURUS » poniedziaÅ‚ek, 4 sierpnia 2008, 16:50

Czaszka greya jest inna wogole w budowie, nie jest wezsza , bo patrzac na proporcje , to grey ma czaszke w stosunku do kufy duzo szersza . CP te proporcje powinien miec raczej zrownowazone , czyli czaszka i kufa prawie tej samej szerokosci , a kufa zweza sie Å‚agodnie ku trufli nosa . Co do ogolnej budowy , to raczej to jest kwestia nie muskulatury tylko gabarytow i 'konsystencji' psa . Wydaje mi sie ,ze CP jest psam mniej suchym niz inne charty w tym grej . Co zreszta umiescilam tez w moim komentarzu , podsciolka tluszczowa u CP jest bardziej widoczna .
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Poprzednia strona

Powrót do Chart Polski

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron