Tajemniczy swiat Galgo ...

Moderatorzy: tulpar, tulpar

Tajemniczy swiat Galgo ...

Postprzez Silencer » piÄ…tek, 30 maja 2008, 22:14

Tajemniczy- bo malo znany ...Czesto slysze pytania: jakie sa, jaki maja charakter ....Troche bajek na poczatek ;)
Sa psami, wiec sa jak psy ;) :o ale sa tez chartami :lol: ...wiec sa jak historia Hiszpanii, jak okret na morzu, jak melancholijna dama, jak wrazliwy kotek , jak dziki kon ;) :geek:
Bywaja agresywne :o , nie ma co sie oszukiwac (psy wobec psow -ale takze- widzialam zdenerwowane G lapiace za reke sedziego) )- bywaja "gluche" na wolanie wlasciciela :?
Bywaja czule jak najczulsza osoba,starajace sie byc jak najblizej czlowieka,uwielbiaja spac z czlowiekiem, tulic sie,wpychaja glowe pod ramie ( zwlaszcza jesli reka trzyma cos do picia tuz nad klawiatura :twisted: ). Biegaja pieknie , dlugo, sadza ogrome susy ( prawie 3 m!!),dluuuugi ogon umozliwia doskonala zwrotnosc,zawsze szukaja cienia- w miescie Ritta stara sie isc pod scianami w upalny dzien ( a co robi cien? Cien maskuje G)
Moja suka bywala w wielu miejscach- w lesie , na lace , w duzym miescie, w auce,pociagu, na promie- zawsze opanowana,delikatna. Ale byla socjalizowana od 8 tyg zycia. Mowi sie,ze te rase wlasnie wtedy nalezy brac z hodowli....Tylke poki co .
Silencer
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 08:49

Re: Tajemniczy swiat Galgo ...

Postprzez viola » sobota, 31 maja 2008, 00:20

Silencer napisał(a):wiec sa jak historia Hiszpanii, jak okret na morzu, jak melancholijna dama, jak wrazliwy kotek , jak dziki kon


...jeżeli do tego, Galgo mają poczucie humoru na miarę Pedro Almodóvar-a... to, może być bardzo intrygująca rasa :D

Silencer, najpierw była miłość do rasy... w jej efekcie Galgo w domu, czy odwrotnie ? Ciekawa jestem skąd "pomysł na takiego własnie charta... a może to przypadek ?
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Re: Tajemniczy swiat Galgo ...

Postprzez Silencer » sobota, 31 maja 2008, 07:47

tak, maja poczucie humoru! Czy ja wiem, czy podobne do Almodovara? Raczej takie proste, plebejskie 8-) bo to charty,ktore nie maja czysto dworskiego rodowodu :ugeek:
Jesli chodzi o kolejnosc uczuc- to najpierw cos tam o G wiedzialam, a pozniej zamieszkal z nami szczeniak. Trudno mowic o przypadku- biorac pod uwage nielatwa droge pozyskania szczeniaka :D
Znakomita wiekszosc psow tej rasy dogaduje sie z dziecmi, innymi psami ( malymi i duzymi) , z kotami. Ale to psy ,ktorych przodkowie jeszcze 20-30 lat temu polowali- wiec o przyjazni z kura czy kroliczkiem mowy nie ma :mrgreen:
Silencer
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 08:49

Re: Tajemniczy swiat Galgo ...

Postprzez Silencer » Å›roda, 4 czerwca 2008, 07:35

Ciekawe, napisalam 20-30 lat....a wlasciwiej byloby 10.
Gaqlgo sa psami uleglymi wobec czlowieka- czy wyobrazacie sobie zeby Hiszpanie byli w stanie zadreczac i zabijac takie ilosci psow-ktore mialyby temperament typu Ca de Bou?
Kiedy widzi sie pek pregowanych Galgo biegajacych na smyczy z malym hiszpanem ( konkurencje finalowe,grupa hodowlana wystawy o randze : swiatowej,europejskiej) nie ma watpliwosci-ze sa to psy dajace sie podporzadkowac czlowiekowi. maja umiejetnosc zycia w stadzie, sa czule,przylepne,przyjazne. Kiedy widzi sie G na polu-wypatrujacego zajaca -to zupelnie inny pies. Wyglada jak bron mysliwska najwyzszej klasy....
Silencer
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 08:49

Re: Tajemniczy swiat Galgo ...

Postprzez viola » czwartek, 5 czerwca 2008, 23:08

Pisząc o Twoim posiadaniu galgo, jako "przypadkowym"...pomyślałam sobie, że rasa ta, jest na tyle rzadka w naszym kraju, że miłość do niej, musiała zrodzić się w wyniku takiego własnie "przypadkowego" spotkania... Pomyślałam, że z pierwszym galgo w swoim zyciu /raczej/, nie spotkałaś się na osiedlowym trawniczku ;) Ciekawi mnie źródło inspiracji do tego aby "chcieć" zamieszkać z galgo... :)
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Re: Tajemniczy swiat Galgo ...

Postprzez Silencer » piÄ…tek, 6 czerwca 2008, 07:36

Mieszkam w Poznaniu- gdzie "od zawsze" odbywaly sie miedzynarodowe wystawy psow. Jako przedszkolak widzialm charciki wloskie- i obraz tych psow ( oczywiscie wtedy wydawaly mi sie duzo wieksze) mialam w oczach .A jako bardzo duza dziewczynka - zostalam wlascicielka takich pajaczkow....
Galgo na wystawie poznanskiej byly w latach siedemdziesiatych- ale wtedy ich nie widzialam. Pierwsze polskie G byly i sa kolo Obornik- naprawde blisko nas. Zreszta- statystycznie jestesmy "zaglebiem" GE w Polsce 8-) :D
Nie zamienilabym Galgo na inna rase, najwyzej dokoptowala jakiegos Greya czy polaka. Pasuje mi melancholia i delikatnosc w polaczeniu z wezowym ksztaltem i niezmordowanym biegiem. Tracii to egzaltacja- ale naprawde- uwielbiam patrzec jak Ritta , Pikut i Funio biegaja.
Silencer
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 08:49

Re: Tajemniczy swiat Galgo ...

Postprzez balthus » piÄ…tek, 6 czerwca 2008, 11:40

Silencer napisał(a): uwielbiam patrzec jak Ritta , Pikut i Funio biegaja.


to prawda... Ritta przepięknie się porusza. ma tak płynny ruch, że sprawia wrażenie, jakby rzeczywiście płynęła/leciała.
balthus
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 21:49

Re: Tajemniczy swiat Galgo ...

Postprzez Silencer » wtorek, 10 czerwca 2008, 21:35

Galgo to dlugodystansowcy. Nie sa tak szybkie jak greye , ale sa duzo bardziej wytrzymale ,zwrotne i skuteczne....


Ritta w burakach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Silencer
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 08:49

Re: Tajemniczy swiat Galgo ...

Postprzez Silencer » wtorek, 10 czerwca 2008, 21:52

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Silencer
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 08:49

Re: Tajemniczy swiat Galgo ...

Postprzez sigryda » Å›roda, 11 czerwca 2008, 00:25

Jak zwykle ta fotka mnie powalila... :idea: Obrazek
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Następna strona

Powrót do Galgo

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron