Agresja whippeta do innych psów.

Moderatorzy: Ann, ARCTURUS, Ann, ARCTURUS

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Surykatka » Å›roda, 2 lipca 2008, 15:02

Kiwaczek powiedział, że prowokowanie sytuacji, w której Borys zachowuje się agresywnie nie ma żadnego sensu a może się tylko źle skonczyć (czy dobrze zrozumiałam?).
Poproszę o podanie jakichś sprawdzonych metod "temperowania" Borysa, oprócz smakołykowej, gdy widzi smakołyk, a drugi pies jest w pobliżu to tylko podsyca jego chęć do ataku.
Bardz sobie cenię rady doświadczonych forumowiczów i chciałabym je wreszcie wwykorzystać.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Bogarka » Å›roda, 2 lipca 2008, 16:16

Borys nie jest duzy widziałam, ze niektórzy w szkole po ataku kłada psa na bok i przyciskaja do ziemi. Mieszkała w naszej klatce ONka która wczesniej atakowała ludzi póki wyprowadzała ja babcia. Kiedy zaczał ja wyprowadzac wnuk to w takiej sytuacji ja trzepnał. Nie wiem ile czasu upłyneło ale po jakims czasie przestała ludzi atakowac.
P
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Kliker.

Postprzez Surykatka » czwartek, 3 lipca 2008, 18:24

Klamka zapadła.
Borys jest strasznie wrażliwy na karcenie, ton głosu i przyciskanie do ziemi. Chcę go szkolić klikerem.
Nie wiem jednak, jaki smakołyk wybrać, żeby podkreślić dobre zachowanie.
Jedyne, co Borys przyjmuje jako nagordę, to czekolada. Nie bedę mu dawać czekolady, ponieważ duża ilość nagradzań czekoladą może spowodować zatrucie, a on nie reaguje na smaczki i mięso, zwykłe jedzenie.
Poza tym boję się, że będzie smakołyk traktować jak łapówkę. Czy kliknięcie to wyeliminuję.
Właśnie przymierzam się do kupna klikera i studiuję literaturę.
Myślę tylko nad tymi smakołykami i posłuszeństwem.
Pomoże ktoś?
Sobietakmysle ma bardzo dużą wiedzę na ten temat, ale nie jest na forum. Ma ktoś do niej kontakt?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kliker.

Postprzez Bogarka » czwartek, 3 lipca 2008, 19:06

Surykatka napisał(a):Jedyne, co Borys przyjmuje jako nagordę, to czekolada.

Chyba mi sie kiedys cos obiło o uszy ze jest jakas czekolada robiona specjalnie dla psów ae nie jestem pewna czy dobrze pamietam. Czy ktos cos wie na ten temat?
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez kiwaczek » czwartek, 3 lipca 2008, 20:09

U nas u weta sÄ… psie ciasteczka o smaku czekoladowym pachnÄ… bardzo czekoladowo 8-) Dumka bardzo je lubi, ale ona wszystko lubi ;-)
Avatar użytkownika
kiwaczek
 
Posty: 61
Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 18:55

Re: Kliker.

Postprzez Surykatka » piÄ…tek, 4 lipca 2008, 08:45

Mi sie wydaję, że Borys próbował sztucznej czekolady i jej nie chciał - on od razu wyczuje podróbkę.
Wpadłam na pomysł, by kupować mu małe smaczki w postaci kosteczek, serduszek i kółeczek o mięsnym smaku, które są wielkości czubka palca u ręki, więc mogą być zjedzone szybko i nadają się na nagrodę, ponieważ dużymi smakołykami Borys długo się bawi, zanim je zje, i obawiam się, że wtedy zapomni, za co je dostał. Na angielskim whippecim forum otrzymałam radę, żeby przegłodzić go, a wtedy będzie bardziej "otwarty" na podawanie smakołyków.
Mam też wątpliwości co do tego, jak Borys zareaguje na dźwięk klikera - ten, który zamierzam kupić, jest stosunkowo głośny - czy to możliwe, że może się wystraszyć i nie chcieć ćwiczyć? Czytałam, że wrażliwego psa należy zaznajomić z klikerem lub klikać cicho, albo wytłumiać jego dźwięk, co wy na to?
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Bogarka » piÄ…tek, 4 lipca 2008, 10:02

Nie wiem, gdzie chcesz kupic klikera ale tam nie mozna wejsc z Borysem i wypróbowac? U nas jest taki sklep zwierzecy do którego widziałam, ze ludzie wchodzili z psem.
Napewno zadnego miesa nie lubi o tak jesc? a jakbys pokroiła na drobne słonine? Ser lubi? Ale jesli te małe smaczki o których pisałas lubi to ok
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Surykatka » piÄ…tek, 4 lipca 2008, 13:37

Do samego sklepu mozna wejść, tylko że on jest w Galerii Grunwaldzkiej, a do galerii samej w sobie z psem wchodzić nie można.
Pytałam się o klikery w malutkim sklepie zoologicznym koło nas, gdzie można przychodzić z psami i często przychodzę tam z Borysem, ale ich nie było :|
Może jak wytłumaczę sie ochronie, że chcę wypróbować kliker to mnie wpuszczą? :roll:
Poczekamy, zobaczymy. Dzisiaj idę go kupić.
Chciałam się jeszcze spytać, czy szkolenie kilkuletniego, trudengo psa przyniesie jakieś efekty? Wydaje mi się, że czego charciątko się nie nauczy tego chart nie będzie umiał i że potrzeba więcej czasu na wyuczenie danych zachowań u Borysa niż u szczeniaka.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Surykatka » piÄ…tek, 4 lipca 2008, 19:08

Kupiłam już kliker i duży zapas małych smakołyków.
Wypróbowałam go. Na początku Boria stał czerwony ze stresu i zamurowany, gdy tylko kliknęłam, teraz jakoś mu się "spodobał" ten dźwięk i wykonaliśmy kilka ćwiczeń z siadem. Obawiam sie jednak, że źle zaczęłam, bo pokazałam mu smakołyk nad głową, gdy usiadł, klikęłam i dałam smakołyk.
Obawaim się, że wyskształci to w nim ponownie "siadanie na łapówkę".
Moja drukarka jest zesputa, więc dzisiaj sobie spiszę potrzebne ćwiczenia (Borys umie tylko siadać) i jutro zaczynamy naukę. Trzymajcie za nas kciuki - będziemy sukcesywnie donosić o wszelkich postępach.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Surykatka » sobota, 5 lipca 2008, 10:27

Dzisja próbowałam Borysa poszkolić klikerowo.
Niestety, wszystkie ćwiczenia wykonywał bardzo dobrze, ale kiedy tylko słyszał dźwięk klikera, od razu zamykał sie w sobie, uciekał i nie chciał już więcej do mnie przyjść, bał się mnie bez względu na smakołyki.
Co mam robić?
Wydaję mi się, że na tym forum nikt nie chce mi pomóc, albo nie wie jak.
Chyba już nie będę pisać w tym temacie.
Zraziłam Borysa do mnie właśnie klikerem i to mi wystarczy :cry:
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Whippet

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron