Agresja whippeta do innych psów.

Moderatorzy: Ann, ARCTURUS, Ann, ARCTURUS

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Bogarka » sobota, 5 lipca 2008, 10:38

Surykatka napisał(a):Wydaję mi się, że na tym forum nikt nie chce mi pomóc, albo nie wie jak.

Raczej to drugie.
Nie wiesz, jak Borys reaguje na petwrdy, na dzwiek pekniecia opony itp? Jesli sie boi to na pewno dlatego reaguje tak, jak kliker.
to nieokniecznie do Surykatki ale do innych. Borys o ile dobrze pamietam, jest wnetrem, a ja znam psa który jest wnetrem i tez jest do innch psów agresywny (ma juz 12 lat ale faktem jest ze własciciele - jesli sie nie myle! - nie oduczali go od agresji przyjeli do wiadomosci ze jest agresywny i omijali psy na które mógł sie rzucic) . Czy wnetrostwo moze wpłynac na charakter psa? Cos mi se kiedys obiło o uszy o agresywnym koniu - tez wnetrze.
A jak Borys reaguje na obcych ludzi?
Ostatnio edytowano sobota, 5 lipca 2008, 10:44 przez Bogarka, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Surykatka » sobota, 5 lipca 2008, 10:40

On sie boi wszystkich głośnych dźwięków. Bał się od szczeniaka, kiedy pierwszy raz go zobaczylismy.
To i tak postęp, kiedyś trząsł się jak galareta.
Nie wiem, czy chcę dalje kontynuować szkolenie.
Borys zrobił się czerwony ze stresu i nie chce w ogóle do mnie podejść :cry:
Jak mam teraz to odkręcić, żeby dalej ćwiczył?
Co do ludzi jest różnie - nigdy nie rzucił się na obcego człowieka, gryzie tylko mnie i mamę. Niektórych ludzi unika, innych dokładnie obwąchuje, a na innych skacze.

[ Ja naprawdę zaczynam wierzyć, że tutaj nie ma osób chętnych do pomocy w tym temacie. Nie oznacza to oczywiście, że całe forum jest złe, tylko tyle, że dalej nie dowiedziałam się, co robić. Nie zrobiłam ani jednego kroku w przód, by zrozzumieć, co powoduje agresję u mojego charty. Żadnej wskazówki co do ostatnich postów. Zabieram się z tym tematem na http://www.szkoleniepsow.fora.pl" target="_blank" target="_blank Albo ktos mi może coś doradzi?]
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Ann » sobota, 5 lipca 2008, 16:25

Surykatko, ale zanim zacznie sie pracować z klikierem trzeba u psa "wyrobić" świetną opinie nt. klikiera. Ja to robiłam tak, ze w domu kliknęłam (za nic) i dawałam szybko smakołyk, za chwile znowu kliknęłam i dawałam smakołyk i chwaliłam bardzo psa jeżeli ożywiał sie na dźwięk klikiera (oczywiście powtarzałam to ćwiczenie wielokrotnie). Robiłam tak przez dwa dni i efektem tego jest reakcja mojego psa który jak słyszy klikier to macha ogonkiem. To musi trochę potrwać zanim pies zrozumie ze to nie chodzi o hałas tylko że jest to sygnał "ooo zaraz dostane smakołyk" albo "ooo zaraz będzie miło, moja pani mnie pochwali i da mi smakołyk". trochę cierpliwości a wszystko będzie dobrze :)

Pozdrawiam
Ann
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Bogarka » poniedziaÅ‚ek, 7 lipca 2008, 22:00

Surykatki nie ma ale moze przeczyta jak wróci. Czy jak Borys sie chce rzucic na jakiegos psa trudno ci jest go utrzymac? I co wtedy robisz? Starasz sie znalezc jak najszybciej jak najdalej od tego psa? Moze nie mam racji, ale nie jest to mozliwe, ze jesli Surykatka własnie tak robi, to Borys mysli ze ona sie tego psa boi i chce ja ( i siebie) obronic? Zadałam to pytanie na poczatku, bo jesli nie jest trudno Borysa utrzymac to moze zrobic tak, ze przechodzic moze nie jak najblizej trzymajac Borysa jak najmocniej, na krótkiej smyczy i w razie potrzeby np. mocno szarpnac mówiac fe. Hm Obrazek , moze jesli po szarpnieciu i fe spojrzy na Surkatke to szybko podsunac mu pod nos smakołyk wymawiaja jakas komende np. patrz na mnie albo jego imie ...Obrazek Czy moze by pomyslał ze to nagroda za atak Obrazek ?
Co o tym sadzicie?
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez milka » wtorek, 8 lipca 2008, 09:00

W sytuacji, gdzie sprawy zaszly juz tak daleko jak z psiakiem Surykatki, pomoze jedynie wizyta specjalisty..Jest oczywiscie duzo ksiazek na temat tego jak prawidlowo radzic sobie z takimi problemami, ale nie sadze, zeby osoba - ktora juz zyje jakis czas z psem i instyktownie nie potrafi zrozumiec co mu jest - potrafila jedynie na podstawie rad udzielonych z ksiazek zrozumiec, jak sobie poradzic. Takze surykatko - jezeli zalezy Ci na twoim psie, prosze udaj sie do specjalisty od psiej pychologii i zachowan, uwierz, jezeli trafisz na dobrego to Ci pomoze... a jezeli nie to poczekaj na mnie, za ok 2 lata bede dyplmowanym specjalista ;) Surykatko, zrob to dla Twojego pieska, on sie naprawde meczy w tej roli :|

A wracajac do ksiazek..polecam Jan Fennell "Rozmawiac z psami" i "Zyc z psami" (bodajze takie tytuly sa po Polsku). Naprawde swietne ksiazki, od razu rozumie sie czemu psy zachowuja sie tak a nie inaczej :)
"Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie jadam swoich przyjaciół"George Bernard Shaw
milka
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 07:56
Lokalizacja: Hamburg

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Surykatka » wtorek, 8 lipca 2008, 09:39

Mój podstawowy błąd polega na tym, że kiedy Borys atakuje, zazwyczaj jest spuszczony, wiec nie mogę go utrzymać. Wcześniej bawi sie z psem, a potem nagle atakuje. Nie wiem, czy on zaczyna sam z siebie, czy to inny pies go prowokuje. Kiedy jest na smyczy, a sie czymś zainteresuje, potrafi mnie wywrócić i pobiec dalej ze smyczą ciągnącą się po ziemi, ale zazwyczaj daję radę go utrzymać. Borys nie atakuje psów, których sie boi. Ucieka od nich. Od czasu, kiedy przebiegł przez cztery ruchliwe skrzyzowania i próbował ranny pobiec do domu, zawsze jak widzę psa lub coś innego, czego sie boi, biorę go na ręce i uciekam, a jeśli sie nie da, to trzymam z całej siły na miejscu ( na przykład kiedy zamierzam przejść przez ulicę i nie moge dopuścić, żeby Borys sie wyrwał.)
Borys nie może dostawać smakołyków, kiedy widzi innego psa, i ten pies też widzi smakołyk. Kiedy nie ma smakołyków, jakoś jeszcze to bywa, ale jak on i inny pies równocześnie chcą smakołyk, to wpada w furię.
Może gdybym dała mu smakołyk tak, żeby ten drugi pies nie zauważył, to by jakoś to wyszło. Nie wiem.
P.S. Wcale nie "nie ma" mnie - mam po prostu dostep do intenretu tylko z doskoku, nie moge więc regularnie odpowiadać :D
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez milka » wtorek, 8 lipca 2008, 09:44

Surykatko, mam nadzieje, ze przeczytalas moj wyzszy post, zebys pozniej nie mowila, ze nie mozemy Ci pomoc.. Jezeli zalezy Ci na psie udaj sie do specjalisty, twoj pies sie meczy :cry:
"Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie jadam swoich przyjaciół"George Bernard Shaw
milka
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 07:56
Lokalizacja: Hamburg

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Surykatka » wtorek, 8 lipca 2008, 09:49

Przeczytałam wszystkie posty w tym temacie. Zależy mi na każdej radzie.
Dziekuje za wniesienie swojego wkładu w tym temacie, Milko.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Bogarka » wtorek, 8 lipca 2008, 10:09

Myslałam ze jestescie na działce
Ostatnio edytowano wtorek, 8 lipca 2008, 10:10 przez Bogarka, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Agresja whippeta do innych psów.

Postprzez Surykatka » wtorek, 8 lipca 2008, 10:10

Bo jesteśmy :D
Tylko, że ja jestem w kafejce internetowej.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Whippet

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron