Comanche - Whiteheads

Moderatorzy: Ann, ARCTURUS, Ann, ARCTURUS

Comanche - Whiteheads

Postprzez meyham » wtorek, 1 września 2009, 16:06

Witam,
Z narzeczonym od 2 tygodniu posiadamy Whippeta - nazywanym, także żartobliwie Pipetem ;) Ale na imię ma Comanche - w domu Koma, Komix, Kominek. Poniżej zdjęcia.
http://i297.photobucket.com/albums/mm20 ... 009/31.jpg
http://i297.photobucket.com/albums/mm20 ... 9/37-1.jpg

Whippeta wzięliśmy do sportu - dokładnie z myślą o frisbee - mamy jeszcze 2 suczki - ON'ka oraz Border Collie. Pierwsza jest schorowana, po wylewie i po paraliżu - na szczęście chodzi, ale już coraz gorzej. Natomiast z Borderką ćwiczymy "zawodowo" (od tego sezonu na poważnie) frisbee.
http://i297.photobucket.com/albums/mm20 ... 009/19.jpg

Mam nadzieję, że z Pipetka wyrośnie super zawodnik :) Ponieważ o rasie wiemy tyle co z internetu, książek, literatury oraz hodowcy z chęcią poszerzymy swoją wiedzę na temat tej rasy :)

Pozdrawiamy,
Zwierzyniec :)
Obrazek
meyham
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek, 1 września 2009, 15:59
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno

Re: Comanche - Whiteheads

Postprzez viola » wtorek, 1 września 2009, 17:53

Witaj na forum meyham !
Fajny ten Twój zwierzyniec :D Mogę zapytać z jakiej hodowli pochodzi Twoja pipetka ?

meyham napisał(a):Ponieważ o rasie wiemy tyle co z internetu, książek, literatury oraz hodowcy z chęcią poszerzymy swoją wiedzę na temat tej rasy


Eee... no, całkiem nieźle wyedukowani z Was właściciele... ;) :D
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Re: Comanche - Whiteheads

Postprzez meyham » wtorek, 1 września 2009, 17:56

Dziękuję bardzo za przywitanie :)

Zostałam poinformowana pewnie tak samo dobrze jak i Ty ;) Coma to facet, co nawet widać na 1 zdjęciu :D

A hodowla jest w temacie :) I bynajmniej nie uważam, by hodowczyni przekazała mi mało informacji, ale wiadomości nigdy nadto i codziennie uczymy się czegoś nowego, ot cała filozofia ;) O borderach mimo, że sama mam takowego 1,5 roku, a czytałam, słuchałam i dowiadywałam się 3 lata wstecz, cały czas się uczę. I to mi się właśnie podoba.
Obrazek
meyham
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek, 1 września 2009, 15:59
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno

Re: Comanche - Whiteheads

Postprzez viola » wtorek, 1 września 2009, 18:20

meyham napisał(a):Coma to facet, co nawet widać na 1 zdjęciu

Doczytałam i wypatrzyłam ;) , że to mały facecik... tylko jakimś dziwnym trafem moje pytanie, przyjęło formę żeńską... :roll: Chyba nastąpiło... maleńkie... freudowskie przejęzyczenie... ;)

Tak sobie pomyślałam, że whippet i border collie, powinny całkiem fajnie charakterologicznie do siebie pasować. Wydaję mi się, że obie rasy, mają dość podobne temperamenty ?
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Re: Comanche - Whiteheads

Postprzez Bogarka » wtorek, 1 września 2009, 20:05

Witaj :)
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Comanche - Whiteheads

Postprzez balbina » wtorek, 1 września 2009, 21:02

I ja serdecznie witam :)
meyham napisał(a):Mam nadzieję, że z Pipetka wyrośnie super zawodnik :)

...trzymam oczywiście kciuki i myślę, że w takim towarzystwie to chyba pewne ;) Dawajcie znać jak tam mu idzie :mrgreen:
Avatar użytkownika
balbina
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 14 lutego 2009, 11:17
Lokalizacja: Głogów

Re: Comanche - Whiteheads

Postprzez Nicola » wtorek, 1 września 2009, 21:19

Witaj Gosiu na forum :) Ciesze się,że pokazałaś tutaj twoje małe CUDO !
Proszę nas zasypywać niezliczoną ilością zdjęć twoich psów :)
Pozdrawiam ,Nicola i whippet Florek
Avatar użytkownika
Nicola
 
Posty: 105
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: Comanche - Whiteheads

Postprzez Kate » wtorek, 1 września 2009, 21:47

Bardzo się cieszę, że kolejni właściciele whippeta dołączyli do tego forum :-) I to do tego whippecia rodzina :mrgreen: Mam nadzieję, że będę sobie tu mogła poczytać relacje z postępów nauki łapania talerzyków. Ciekawi mnie, jak wypadnie porównanie pracy z borderem do pracy z whippetem. Ja nie miałam okazji osobiście dokonywać takich porównań, bo ani ja ani mój whippet nie mamy żadnych znajomych borderów. Co najwyżej porównywaliśmy się do labków i goldenów podczas szkolenia. Oj, było czasem wesoło ;-) Myślę, że Koma też nie pozwoli się Wam nudzić ;-)
Kate
 
Posty: 441
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 10:00

Re: Comanche - Whiteheads

Postprzez tulpar » wtorek, 1 września 2009, 22:25

Moja koleżanka z Niemiec ma whippeta z tej hodowli. Niestety nie wiem, czy to jest brat miotowy, czy nie, bo nawet nie pamiętam jak ma na imię tamten piesek. Ma go niedawno, od kilku miesięcy.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Comanche - Whiteheads

Postprzez meyham » środa, 2 września 2009, 10:52

viola napisał(a):Tak sobie pomyślałam, że whippet i border collie, powinny całkiem fajnie charakterologicznie do siebie pasować. Wydaję mi się, że obie rasy, mają dość podobne temperamenty ?

Viola, póki co zauważyłam jedną zależność w pracy z BC i Whippetem (będę piała Łipek, pipet bo jakoś mi wygodniej ;) ) - Łipek pracuje blisko przy człowieku - wręcz plącze się pod nogami, border woli pracę na odległość - jakby brzydził się człowiekiem :P

Balbina, obowiązkowo będę zdawała relację i zasypywała fotkami ;)

Kate napisał(a):Bardzo się cieszę, że kolejni właściciele whippeta dołączyli do tego forum :-) I to do tego whippecia rodzina :mrgreen: Mam nadzieję, że będę sobie tu mogła poczytać relacje z postępów nauki łapania talerzyków. Ciekawi mnie, jak wypadnie porównanie pracy z borderem do pracy z whippetem. Ja nie miałam okazji osobiście dokonywać takich porównań, bo ani ja ani mój whippet nie mamy żadnych znajomych borderów. Co najwyżej porównywaliśmy się do labków i goldenów podczas szkolenia. Oj, było czasem wesoło ;-) Myślę, że Koma też nie pozwoli się Wam nudzić ;-)

Kate, już po części odpowiedziałam na to pytanie Violi, ale muszę przyznać że Łipek łapie to co się od niego wymaga. Jedno co wiem, to Łip skacze wysoko :? niestety, już nam "łazi" po stole, z czym dzielnie - choć póki co mało skutecznie :( - walczymy :?

Tuplar, to na pewno brat miotowy :) Bo ostatnio mieli tylko ten miocik.
Obrazek
meyham
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek, 1 września 2009, 15:59
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno

Następna strona

Powrót do Whippet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron