mięsne upodobania saluki

Moderatorzy: Gabriela, whippet2006, Gabriela, whippet2006

mięsne upodobania saluki

Postprzez HalDaw » wtorek, 28 października 2008, 14:32

Obserwowałam ostatnio na starym forum burzliwą dyskusję na temat żywienia chartów , wyższości mięsa wołowego nad wieprzowym itp. - w związku z tym chciałam zapytać jakie mięso preferują Wasze saluki .
Endji uwielbia mięso wieprzowe, wołowiny nie chce jeść, łapki kurze mogą być ale ze smakiem zajada kiedy dodam do nich wątrobę wieprzowa lub wołową. Generalnie mięso tylko gotowane - surowego nie chce nawet posmakować.
Ciekawi mnie czy zamiłowanie Endjego do "niezdrowej wieprzowiny" jest jednostkowe , czy może pokrywa się z upodobaniami kulinarnymi innych saluki.
Halina
HalDaw
 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 09:15

Re: mięsne upodobania saluki

Postprzez Surykatka » czwartek, 30 października 2008, 15:18

Czy to bedzie bardzo nie na temat, jeśli napiszę, że Borys jest whippetem ale zajada się mięsem wszelkiego rodzaju i nic innego nie chce?
:D
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: mięsne upodobania saluki

Postprzez Floo » wtorek, 11 listopada 2008, 09:35

Latisha zjada wszystko co da się zjeść, mięso w każdej postaci. Nie lubi tylko cebuli (zresztą nie powinna jej jeść), pomidorów i jabłek - jeśli daje je same. Natomiast jak wkomponuje jabłka/pomidory w sałatke albo mięsną potrawkę to znakomicie wszystko zjada.
Floo
 
Posty: 9
Dołączył(a): środa, 11 czerwca 2008, 21:12

Re: mięsne upodobania saluki

Postprzez saluki » piÄ…tek, 21 listopada 2008, 02:24

Oj, wieprzowinka to wszystkim moim salukom podchodziła i podchodzi. Z rzedka ale dostają serca i ozorki wieprzowe gotowane.
Jednak moje saluki jedzą surowe wołowe oraz gotowane kurczaki. Poza tym wypróbowałam BARF też badzo smakuje.
Generalnie wszystko żerne.
Szami jest smakoszem też chleba ale tylko z prywatnej węglowej piekarni, najlepiej z dobrym masełkiem (może być dobrze wysuszony na deser).
Avatar użytkownika
saluki
 
Posty: 115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 20:16

Re: mięsne upodobania saluki

Postprzez tulpar » piÄ…tek, 21 listopada 2008, 14:44

No to macie dobrze... ech.... U mnie wszystko niemal jest niedobre.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: mięsne upodobania saluki

Postprzez Gabriela » piÄ…tek, 21 listopada 2008, 18:22

Słyszałam opinię ze saluki bywają kapryśne w jedzeniu, potrafią być niejadkami.

Moja Zarina do takich się nie zalicza, uwielbia mięso w każdej postaci.Surową wołowinę lub wieprzowinę podaję tylko świerzą, nie morozoną lub gotuję.Uwielbia serca, wątrobę, ozorki, lubi też mięso drobiowe.Kiełbaska lub mięsko z grila to dla niej rarytas.
Do mięsa podaję makaron, ryz przepada jej między zębami, oraz jarzynę.Suchą karmę nie uwaza za posiłek, zjada miskę i ustawia się pod ladą w kuchni gdzie stoi jej garnek.Czeka na swoją gotowaną porcę.Zarina zawsze jest głodna :lol:
Avatar użytkownika
Gabriela
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 06:59

Re: mięsne upodobania saluki

Postprzez Kate » piÄ…tek, 21 listopada 2008, 21:32

Gabriela napisał(a):mięsko z grila


Od razu mi siÄ™ przypominajÄ… saluki w akcji w Swornychgaciach 2006 ;-)
Kate
 
Posty: 441
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 10:00

Re: mięsne upodobania saluki

Postprzez HalDaw » wtorek, 25 listopada 2008, 14:10

Mój chyba nalezy do tych niejadków, suchej karmy już się nie chce jeść , chyba że wymieszana z mięsem, nie smakuje tez kielbaska. Czasami może być salcesonik , lubi też przekąsić kawałek bułki z miodem.
Przynajmniej nie mam problemów z żebraniem przy stole czy zlodziejstwem.Choć czasami dla zasady lubi położyc pyszczek na stole i może to być pusty stół, po prostu lubi na nas popatrzeć z nad stołu.
HalDaw
 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 09:15

Re: mięsne upodobania saluki

Postprzez Gabriela » Å›roda, 26 listopada 2008, 12:49

Kate napisał(a):
Gabriela napisał(a):mięsko z grila


Od razu mi siÄ™ przypominajÄ… saluki w akcji w Swornychgaciach 2006 ;-)


No tak to było polowanie, jeden przewrócił grila a reszta wykradła kiełbaski i to na oczach wszystkich! :lol:

Saluki nie jedzą, nie piją a żyją :lol: Endji może potrzebuje mniej kalorii.Wydaje mi się że nasze saluki tak ogólnie są przekarmiane.Arabowie w ich naturalnym środowisku nie karmią ich tak obficie jak my. :lol:
Avatar użytkownika
Gabriela
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 06:59

Re: mięsne upodobania saluki

Postprzez HalDaw » piÄ…tek, 28 listopada 2008, 09:01

" Wydaje mi się że nasze saluki tak ogólnie są przekarmiane."


Też czasami mam takie wrażenie, w naszym przypadku - dwa razy dziennie mięso przez siedem dni tygodnia.
Chyba lekko przesadzam - może wprowadzę zmiany i jednego dnia w tygodniu będzie tylko jedno karmienie
HalDaw
 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 09:15

Następna strona

Powrót do Saluki

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron