Miot F w izraelskiej hodowli Ruah Midbar

Moderatorzy: Gabriela, whippet2006, Gabriela, whippet2006

Re: Miot F w izraelskiej hodowli Ruah Midbar

Postprzez sigryda » Å›roda, 28 października 2009, 18:07

sazir napisał(a):a co z ich ogonami???? krótkie i bardzo wysoko podniesione i zakręcone???? Saluki powinny mieć ogon nisko i luźno opuszczony

hmm ogony nie wydaja mi sie krotkie - do stawu skokowego siegaja, tyle ze sa wysoko noszone, a niektore zakrecone.
Z tego co obserwowalam u saluki pustynnych to jest jeden z normalnych sposobow noszenia ogona.
Ale oczywiscie wg europejskich kynologicznych standardow to jest 'wada' :?


tulpar napisał(a):Dee Dee jest suczką, która podobała mi się od razu wśród suczek. Chętnie bym ją wziął, no ale ile można? ;)

Gdyby nie Szula to kto wie... 8-) naprawde sliczna jest, jej blizniaczy brat Raz takze :)
Ja to mam hopla w temacie krotkowlosych saluk... sama nie wiem dlaczego, sa dla mnie takie 'mistyczne'. Ale teraz nie dam rady...
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Miot F w izraelskiej hodowli Ruah Midbar

Postprzez tulpar » Å›roda, 28 października 2009, 21:47

pituophis napisał(a):
Czy w Izraelu wolno polować z saluki?


W Izraelu nie wolno polować z żadnym psem, nawet z pointerem, który jedynie robi stójkę.

Psy pochodzą od Beduinów, którzy gdzieś po pustyniach się szwendają a państwo udaje, że ich nie widzi.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Miot F w izraelskiej hodowli Ruah Midbar

Postprzez tulpar » Å›roda, 28 października 2009, 23:32

sazir napisał(a):a co z ich ogonami???? krótkie i bardzo wysoko podniesione i zakręcone???? Saluki powinny mieć ogon nisko i luźno opuszczony


No i właśnie po to mamy nasze forum :mrgreen:

Dlaczego mają być nisko i luźno opuszczone? Bo sobie Anglicy tak wymyślili? Anglia, o ile mi wiadomo, nie jest krajem pochodzenia.

Podczas naszego bytowania na forum i wymiany opinii, doświadczeń, przemyśleń i wiadomości, dowiedzieliśmy się, że saluki mogą mieć:
- ogon nisko i luźno opuszczony
- szczÄ…tkowy podobny do kikuta
- podniesiony i zakręcony

I niech ten przykład posłuży do rozważań nad tym, czym jest saluki. - Psem ściągniętym z ringów wystawowych, świetnie wpisującym się we wzorzec, czy jest to populacja chartów wymagająca szerszego opisu?

xxxxxxxxxxxxx

Mnie Raz i Dee Dee zachwycajÄ….
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Miot F w izraelskiej hodowli Ruah Midbar

Postprzez sazir » czwartek, 29 października 2009, 15:10

To wszystko prawda. Podziały jednak zawsze były, są i pewno będą. My akurat jesteśmy w "strefie" wzorca z Anglii i taki "niby" obowiązuje na wystawach a napisano, że psy są wystawowe więc zwróciłam na to uwagę. A patrząc na psa liczą się też subiektywne gusty, o których się już nie dyskutuje :-)
Avatar użytkownika
sazir
 
Posty: 64
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 11:37
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Saluki

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron