W publikacjach

Re: W publikacjach

Postprzez tulpar » niedziela, 17 stycznia 2010, 01:56

Obrazek

W najnowszym numerze Das deutsche Hundemagazin wywiad ze mną na temat tajganów i tazy. Magazyn osiągalny w punktach gazetowych w całych Niemczech.

Zawartość numeru:
http://www.deutsches-hundemagazin.de/inhalt.html
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: W publikacjach

Postprzez tulpar » czwartek, 21 stycznia 2010, 12:20

W wywiadzie postanowiłem ukazać, że w ramach Związku Kynologicznego w Polsce można działać w sposób nowatorski i pionierski nawet w skali międzynarodowej. Dzięki polskim kynologom część ras niezunanych w świecie mogła być pokazana na Wystawie Światowej Psów FCI w Poznaniu 2006 r. Polska jest jednym z krajów, które pozwala na prezentację oraz hodowlę psów ras nieuznanych stając się w ten sposób pionierem w tym zakresie. W Niemczech można także spotkać te, przede wszystkim, bardzo rzadkie rasy, jednakże tamtejszy związek kynologiczny, uparcie zamyka oczy na te kwestie. Zatem moim pomysłem było, by niemieccy właściciele psów zawitali u nas i by u nas mogli poczuć, że ich pasja warta jest uwagi i docenienia.

W wywiadzie przedstawiłem przede wszystkim tajgany, czyli charty kirgiskie. Opowiedziałem o tym, w jaki sposób postępujemy w Polsce z tymi, tak unikalnymi psami, jaki mają charakter, do czego służą. Podzieliłem się informacjami i zdjęciami z mojej podróży do Kirgistanu w 2008 r. Wyjaśniłem status rasy, określiłem, jak widzę przyszłość tej rasy. Znalazło się także kilka zdań o tazy, charcie kazachskim oraz o tym, czym różni się od innych ras chartów.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: W publikacjach

Postprzez sigryda » czwartek, 21 stycznia 2010, 20:53

Swietnie, ze taki artylul z wywiadem o polskich chartach sie ukazal :) Szkoda, ze moj niemiecki jest juz w zaniku..., ale dzieki za streszczenie :)
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: W publikacjach

Postprzez sigryda » piÄ…tek, 23 listopada 2012, 14:38

Film (zapowiedz) o Kirgizach w Afganistanie:
http://www.theroofoftheworld.com/index.html

Ciekawe czy tej czesci narodu kirgizkiego towarzysza tez tajgany...
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Poprzednia strona

Powrót do Tajgan

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron