Abolla GÃœLSHIN

Re: Abolla GÃœLSHIN

Postprzez tulpar » Å›roda, 17 czerwca 2009, 22:39

Zmienia to tyle, że jest fajniejszym psem. Jakkolwiek wciąż chętnie oddałbym ją w zaprzyjaźnione ręce.

Ale to też nie zmienia niczego w dalszych planach wystawowych. Mam zamiar pokazać Galę w lipcu w Czechach. Może później jeszcze w sierpniu, żeby skończyć jej czeski championat. Tego wymaga konsekwentna praca nad rasą i nie ma żadnego związku z nakładami pieniężnymi i planami hodowlanymi.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Abolla GÃœLSHIN

Postprzez balbina » Å›roda, 17 czerwca 2009, 22:45

Eeeetam, już jest mega-fajna! ...taka intrygującą. ;)
Avatar użytkownika
balbina
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 14 lutego 2009, 11:17
Lokalizacja: Głogów

Re: Abolla GÃœLSHIN

Postprzez tulpar » Å›roda, 17 czerwca 2009, 22:48

Tajgany są wyjątkowo ciekawymi psami: te ich pierwotne zachowania, nieprawdopodobnie mocny charakter, duża zdolność przystosowania się, no i zdrowie ponad przeciętną itp.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Abolla GÃœLSHIN

Postprzez tulpar » Å›roda, 1 lipca 2009, 18:35

Wczoraj wydarzyło się coś wyjątkowego.

Gala nie była nauczona kontaktu z człowiekiem, więc bawić się z człowiekiem nie umie. Wczoraj po raz pierwszy od czasu, od kiedy jest u nas, Gala podpatrzyła, że inne psy, gdy chcą z nami nawiązać kontakt, przynoszą nam zabawkę. Zatem przyniosła zabawkę, sama przyszła do pokoju, gdzie oglądamy telewizję, a następnie rzuciła zabawkę na podłogę, popatrzyła na nas i zamerdała ogonem. Nie bardzo wiedziała jeszcze, co ma dalej nastapić, ale oczywiście wśród pochwał, dostała dużą dawkę głasków i była bardzo zadowolona. Nie jest już tak dzika, jak jeszcze całkiem niedawno. Gdy przyjeżdżam samochodem, wybiega na taras, żeby pomerdać na mnie ogonem, gdy przychodzę, odpycha inne psy, żeby mnie przywitać... To wszystko jest zupełnie nowe. Tych zachowań nie znaliśmy.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Abolla GÃœLSHIN

Postprzez balbina » Å›roda, 1 lipca 2009, 20:22

Wie co robi :mrgreen: ...mÄ…dra dziewczynka :D
Avatar użytkownika
balbina
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 14 lutego 2009, 11:17
Lokalizacja: Głogów

Re: Abolla GÃœLSHIN

Postprzez viola » Å›roda, 1 lipca 2009, 22:41

Myślę, że Gala po śmierci Jara poczuła się bardzo osamotniona... tak bardzo, że pomimo poczucia [swego rodzaju] wyobcowania wśród ludzi, teraz spróbuje budować mosty zamiast murów... Fajnie, że dziewczyna odblokowała się na kontakt z człowiekiem... jest szansa, że kiedyś, nawet to polubi... ;)
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Re: Abolla GÃœLSHIN

Postprzez tulpar » sobota, 11 lipca 2009, 13:58

Kiedy moja mama przychodzi z zakupami do domu, wszystkie nosy muszą zatonąć w torbach i sprawdzić, co też przyniosła "z polowania". Do dzisiaj nigdy nie była tym zainteresowana Gala, siedziała raczej wciśnięta w kąt. No ale jak napisałem... było tak do dzisiaj.

Dzisiaj rano Gala zdobyła się na kolejny krok w swojej karierze towarzyskiej. Poszła na ogród ze sloughi i pozwoliła się jej załatwić, nie gryząc ją, nie przepędzając, ani w ogóle nie robiąc jakiś wrogich ruchów. Do dzisiaj rana było to nie do pomyślenia - każda suka musiała być bezapelacyjnie usunięta z terenu.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Abolla GÃœLSHIN

Postprzez tulpar » Å›roda, 15 lipca 2009, 10:20

Przy okazji pobytu Evy-Marii Kraemer pofotografowaliśmy Galę. Tak się prezentowała 13 lipca 2009 r.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

z córką (Ala-Archa Tulpar)

ObrazekObrazek

z synem (Afanti Tulpar) i córką (Ala-Archa Tulpar)

ObrazekObrazek

A tutaj więcej zdjęć:

http://www2.tulpar.pl/news_view.php?tpl=289&nid=152634
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Abolla GÃœLSHIN

Postprzez balbina » Å›roda, 15 lipca 2009, 12:06

Te dziecioki to ją poprzerastały! Galeńka piękna jest :D :D :D ...dopiero teraz zauważyłam, że ma pasemka na uszach :mrgreen:
http://www2.tulpar.pl/files2/152634/gala_01..jpg :mrgreen:
Avatar użytkownika
balbina
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 14 lutego 2009, 11:17
Lokalizacja: Głogów

Re: Abolla GÃœLSHIN

Postprzez tulpar » piÄ…tek, 17 lipca 2009, 00:07

Obrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tajgan

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron