wieści ze świata tajganów

Re: wieści ze świata tajganów

Postprzez tulpar » wtorek, 3 lutego 2009, 01:25

Zgłosiła się do mnie kilka dni temu kobieta, która pracuje nad książką o różnych rasach. Książka ma być wydana po niderlandzku. Opracowała teksty na temat tajganów i tazy, teksty przejrzałem i już są gotowe. Czekam zatem aż skończą się prace nad dalszą częścią książki i na jej wydanie. Dostała oczywiście zdjęcia.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: wieści ze świata tajganów

Postprzez Miuti » Å›roda, 4 lutego 2009, 14:53

Może by tak napisać do Jego Królewskiej Mości?????
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: wieści ze świata tajganów

Postprzez balbina » sobota, 4 kwietnia 2009, 17:58

nie wiedziałam, gdzie to wrzucić, ale chyba tu pasuje ;)

dzisiaj na wp.pl krótka fotorelacja - nieco wstrząsająca...
http://ulubiency.wp.pl/gid,10964175,kat,1012383,title,Walka-na-lancuchu,galeriazdjecie.html?ticaid=17caa
Avatar użytkownika
balbina
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 14 lutego 2009, 11:17
Lokalizacja: Głogów

Re: wieści ze świata tajganów

Postprzez tulpar » sobota, 4 kwietnia 2009, 18:01

Ten temat przerabialiśmy już nieraz i nie na jednym forum. Poszukaj wątku na Dogomanii. Wiesz... nie bardzo chce się powtarzać.

W skrócie: brak zrozumienia mentalności innych kultur.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: wieści ze świata tajganów

Postprzez balbina » sobota, 4 kwietnia 2009, 18:27

...taaak to prawda, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;) Jakkolwiek nie zauważyłam na tym forum tego materiału, dlatego wrzuciłam linka. Przyznam, że mentalność Kirgizów jest mi obca, dlatego nawet nie miała zamiaru dyskutować ...ale mimo wszystko pewne rzeczy mają wymiar ponadkulturowy.

Tulpar, a nie myślałeś, żeby i tutaj na tym forum rzucić nieco światła na ten problem?
Avatar użytkownika
balbina
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 14 lutego 2009, 11:17
Lokalizacja: Głogów

Re: wieści ze świata tajganów

Postprzez tulpar » sobota, 4 kwietnia 2009, 18:34

Temat przewalił się przez kilka różnych forum i po prostu już nie chce mi się tego powtarzać. Mam nagrania tego wydarzenia w domu, jak się zobaczymy to Ci pokażę i Ci opowiem. Zdziwisz się, jak bardzo się to różni od relacji z "reportażu".
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: wieści ze świata tajganów

Postprzez beciu » sobota, 4 kwietnia 2009, 18:48

... raczej nie ma o czym dyskutować. Ostatnio miałam "przyjemność" obejrzeć film zatytułowany "Earthlings" czyli "Ziemianie". Jak ktoś ma chwilę czasu to może sobie załadować (dostępny na video.google.pl), jednak osobą "wrażliwym" nie polecam, coby w konsekwencji obejrzenia uniknąć mało konstruktywnych wypowiedzi a samych oglądających nie "narażać" na to, co jest tam ukazane. W dwóch słowach powiem, że jest on o wykorzystaniu zwierząt w produkcji żywności, odzieży, itd. Właśnie takie relacje budują wśród ludzi obraz rzeczywistości (posługując się przypadkami i wyjątkami) jednak jakże mylny, daleko odbiegający od prawdy. I wyrwany z kontekstu.
Avatar użytkownika
beciu
 
Posty: 42
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 17:12
Lokalizacja: KP // Pzn

Re: wieści ze świata tajganów

Postprzez tulpar » sobota, 4 kwietnia 2009, 18:54

Tutaj była dyskusja na ten temat:
http://www.dogomania.pl/forum/f105/best ... ha-123296/
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: wieści ze świata tajganów

Postprzez Adriana » sobota, 4 kwietnia 2009, 19:42

Odnośnie jeszcze tego festiwalu, tutaj możecie obejrzeć krótki filmik o nim - http://www.stan.tv/news/7030/?mode=3
Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Re: wieści ze świata tajganów

Postprzez balbina » sobota, 4 kwietnia 2009, 19:49

przeczytałam początek i już mi się odechciało :mrgreen: ...dobrze, że przebrnęłam przez pierwszą stronę bo dopiero zaczęły się konkrety ;) zostałam oświecona :mrgreen: Alleluja! dobrze, że nie musiałam jechać do Kirgistanu, żeby się przekonać ;) ...a kiedyś byłam na tyle uparta, że pojechałam oglądać pewną "makabrę" - co prawda tylko 5 km od mojego miasta, więc kto wie? :mrgreen:
Avatar użytkownika
balbina
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 14 lutego 2009, 11:17
Lokalizacja: Głogów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tajgan

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron