Tazy w Polsce

Moderatorzy: kuba94, kuba94

Re: Tazy w Polsce

Postprzez sigryda » czwartek, 8 stycznia 2009, 02:02

A gdzie i przez kogo sa robione te badania? Czy CP zostaly wlaczone do tych badan genetycznych?
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Tazy w Polsce

Postprzez tulpar » czwartek, 8 stycznia 2009, 07:47

Nie wiem, czy włączono cp. Wstępnie miały być, ale nie pociągnąłem tematu i nie wiem, co z tego wyszło.

Projekt jest wykonywany przez Petera Sevolainena z Królewskiego Instytutu Technologii, Departamentu Biotechnologii w Sztockholmie.

Na razie wykonano podobne badania sloughi-saluki i wyglądało to mniej więcej tak:
http://www.sloughiman.net/MitochondrialDNA.html
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy w Polsce

Postprzez sigryda » czwartek, 8 stycznia 2009, 12:42

Swietne badanie :) zdaje sie ze kiedys o tym wspomniales. Dzieki za linka.
Jesli CP wylaczono z tych badan nad pokrewienstwem chartow azjatyckich to wielka kaszana i strata dla nas :( Czy jest mozliwosc zapytania sie organizatorow o to czy wlaczyli Cp do badan?
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Tazy w Polsce

Postprzez tulpar » piÄ…tek, 9 stycznia 2009, 15:27

Tymczasem w polskiej wersji Wikipiedii ktoś zaczął opracowywać artykuł na temat tazy. Dodam, że nie jestem ani inicjatorem tego tekstu, ani też autorem.:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chart_%C5% ... oazjatycki

Jakiś czas temu ktoś z Wikipedii pytał, czy może użyć moje zdjęcia i oczywiście się zgodziłem. Przy okazji suka Kronwerskaja Zeila, "dziewczyna" Unura, zdobi wersję polską i norweską Wikipedii.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Poprzednia strona

Powrót do Tazy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron