Tazy w publikacjach

Moderatorzy: kuba94, kuba94

Tazy w publikacjach

Postprzez tulpar » czwartek, 25 wrzeÅ›nia 2008, 22:57

Wiadomości o tazy jest mało, nawet w obszarze języka rosyjskiego. Dzięki dużej , udało mi się zebrać wiele, przemyśleć to, co podają różni autorzy, czasem podając sprzeczne poglądy, i napisałem tekst o tazy. Tekst jest ogromny, bo ma aż 38 stron pisanych linia w linię, "dwunastką".

Przesłałem tekst do PSA. Jest on w tej chwili w korekcie, ale otrzymałem wiadomość, że zostanie prawdopodobnie podzielony na dwie części i opublikowany w dwóch najbliższych numerach tego czasopisma. Prawdopodobnie okładkę najbliższego numeru także będzie zdobić zdjęcie tazy.

Zatem polecam zaglądnięcie do kolejnych numerów PSA wszystkim tym, którzy lubią charty, szczególnie te orientalne i pierwotne. Opracowanie, które ma się ukazać, może być najbardziej obszernym opracowaniem rasy, jakie kiedykolwiek przygotowano.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy w publikacjach

Postprzez sigryda » piÄ…tek, 26 wrzeÅ›nia 2008, 02:27

Gratuluje :) i chyba kaze sobie zakupic i przeslac te numery - chyba ze ktos wstawi skany ;)
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Tazy w publikacjach

Postprzez tulpar » czwartek, 13 listopada 2008, 23:06

Krótki reportaż telewizyjny o tazy:
http://www.1tv.ru/news/n75173
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy w publikacjach

Postprzez tulpar » piÄ…tek, 21 listopada 2008, 21:36

Zdjęcie Ch. Dzalal-Abad UNURa zostało umieszczone w najnowszej czeskiej encyklopedii o tytule PES:
http://www.altercan.com/Knihy/Altercan-PES.html?typ
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy w publikacjach

Postprzez tulpar » wtorek, 3 lutego 2009, 01:24

Zgłosiła się do mnie kilka dni temu kobieta, która pracuje nad książką o różnych rasach. Książka ma być wydana po niderlandzku. Opracowała teksty na temat tajganów i tazy, teksty przejrzałem i już są gotowe. Czekam zatem aż skończą się prace nad dalszą częścią książki i na jej wydanie. Dostała oczywiście zdjęcia.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy w publikacjach

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 23 lutego 2009, 22:45

Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy w publikacjach

Postprzez tulpar » Å›roda, 22 lipca 2009, 01:38

W czeskim internecie znalazłem artykuł o tym, jak na światówce w Poznaniu pokazywano bardzo rzadkie rasy, w tym tazy i tajgana:

http://www.i-minerva.cz/obsah/SP/2007/0 ... _02_10.pdf
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy w publikacjach

Postprzez tulpar » niedziela, 17 stycznia 2010, 01:57

Obrazek

W najnowszym numerze Das deutsche Hundemagazin wywiad ze mną na temat tajganów i tazy. Magazyn osiągalny w punktach gazetowych w całych Niemczech.

Zawartość numeru:
http://www.deutsches-hundemagazin.de/inhalt.html
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy w publikacjach

Postprzez tulpar » czwartek, 21 stycznia 2010, 12:17

W wywiadzie postanowiłem ukazać, że w ramach Związku Kynologicznego w Polsce można działać w sposób nowatorski i pionierski nawet w skali międzynarodowej. Dzięki polskim kynologom część ras niezunanych w świecie mogła być pokazana na Wystawie Światowej Psów FCI w Poznaniu 2006 r. Polska jest jednym z krajów, które pozwala na prezentację oraz hodowlę psów ras nieuznanych stając się w ten sposób pionierem w tym zakresie. W Niemczech można także spotkać te, przede wszystkim, bardzo rzadkie rasy, jednakże tamtejszy związek kynologiczny, uparcie zamyka oczy na te kwestie. Zatem moim pomysłem było, by niemieccy właściciele psów zawitali u nas i by u nas mogli poczuć, że ich pasja warta jest uwagi i docenienia.

W wywiadzie przedstawiłem przede wszystkim tajgany, czyli charty kirgiskie. Opowiedziałem o tym, w jaki sposób postępujemy w Polsce z tymi, tak unikalnymi psami, jaki mają charakter, do czego służą. Podzieliłem się informacjami i zdjęciami z mojej podróży do Kirgistanu w 2008 r. Wyjaśniłem status rasy, określiłem, jak widzę przyszłość tej rasy. Znalazło się także kilka zdań o tazy, charcie kazachskim oraz o tym, czym różni się od innych ras chartów.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05


Powrót do Tazy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron