szczenięta tazy

Moderatorzy: kuba94, kuba94

Re: szczenięta tazy

Postprzez sigryda » piÄ…tek, 13 marca 2009, 00:57

sa piekne :idea: i jakie wyrownane :)
Lunah specjalnie mnie ujela...
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: szczenięta tazy

Postprzez akumeo » piÄ…tek, 20 marca 2009, 15:34

A mnie Tulpar i Leyla :) Patrząc na głowy to wcale nie są takie STRASZNIE wyrównane bo na zdjęciu zbiorowym od razu rozpoznałam która jest która, bo każda inna :) czyli jak normalne rodzeństwo, nie jak bliźniacy ;)
akumeo
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 14 września 2008, 00:06

Re: szczenięta tazy

Postprzez tulpar » piÄ…tek, 20 marca 2009, 18:14

Moim zdaniem są i wyrównane, i niewyrównane. Leyla jest w typie mamy, Tulpar - w typie ojca, pozostałe pośrodku. W przypadku raz pierwotnych trzeba przykładać inną skalę. W tym sensie - są wyrównane.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: szczenięta tazy

Postprzez sigryda » piÄ…tek, 20 marca 2009, 22:32

Specjalista od tazy nie jestem i na tym wspolnym zdjeciu to ja je rozpoznaje tylko po nosach i opierzeniu uszu ;) :lol:
Akumeo dla mnie 'wyrownane' nie znaczy 'jednojajowe' ;)
Wyrownany miot dla mnie to taki, w ktorym wiekszosc szczeniat jest w jednym typie i jest porownywalna eksterierowo do siebie, wtedy trudno powiedziec ktory szczeniak jest 'lepszy'.
I tak jest w tym miocie taziukow -wszystkie suczki wygladaja nie tylko jak rodzone siostry, ale sa bardzo poprawne eksterierowo (ja nie widze jakis ekstremow czy definitywnych roznic w budowie miedzy nimi) i trudno sie zdecydowac, ktora jest ladniejsza :)

ps. glowa to jest tylko jedna czesc ciala, cala reszta jest nawet bardziej istotna, dla mnie oczywiscie ;)
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: szczenięta tazy

Postprzez tulpar » sobota, 21 marca 2009, 08:47

Leyla ma najbardziej saluczą głowę. Ma kufę dużo dłuższą niż pozostałą część czaszki. Dopiero od niemalże kilku tygodni Kazachowie uznali, że nie tak ma wyglądać tazy, co nie znaczy, że takie tazy od kilku tygodni przestały istnieć ;)
Rosjanie, przynajmniej niektórzy, nawet wolą takie głowy. Ponadto Leyla wydaje się także w budowie ciała najbardziej wyrafinowana. Ale to są dość drobne różnice, które nie pozwalają podważać zdania Sigrydy, że miot jest wyrównany. To jest raczej tzw. dzielenie włosa na czworo. - Także w sensie wystawowym nie ma to znaczenia, bo po prostu o tych nowych zapatrywaniach Kazachów nie wiedzą sędziowie, rasa jest mała, niekomercyjna, szczęściem jest dla właścicieli tazy, że w ogóle godzą się te psy oglądać i oceniać.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: szczenięta tazy

Postprzez akumeo » poniedziaÅ‚ek, 23 marca 2009, 13:47

No właśnie Leyla jest taka drobna, najbardziej finazyjna - to może nie najlepsze słowo, ale wiadomo o co chodzi ;) Sprawia wrażenie takiej kruchej, delikatnej i wrażliwej istoty :) Tulpar ma naprawdę fajną głowę i te niesamowite wielkie uszy. Dla mnie jednak głowa jest najważniejsza, albo inaczej - najważniejsze jest wrażenie ogólne, a w drugiej kolejności głowa (z tym, że głowa też ma przecież wpływ na wrażenie ogólne).
akumeo
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 14 września 2008, 00:06

Re: szczenięta tazy

Postprzez tulpar » niedziela, 26 kwietnia 2009, 20:48

20.04.2009

Leyla

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: szczenięta tazy

Postprzez tulpar » niedziela, 26 kwietnia 2009, 20:49

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: szczenięta tazy

Postprzez tulpar » niedziela, 26 kwietnia 2009, 20:59

Lunah

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: szczenięta tazy

Postprzez tulpar » niedziela, 26 kwietnia 2009, 21:10

Leyla i Lunah wciąż czekają na swój nowy dom.
Na zdjęciach przesłanych przez hodowczynię jest jeszcze trzeci szczeniak, ale nie jest do już wolny.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tazy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron