Tazy z Iranu w Kanadzie

Moderatorzy: kuba94, kuba94

Re: Tazy z Iranu w Kanadzie

Postprzez tulpar » piÄ…tek, 31 lipca 2009, 22:39

Na listę internetową yahoo Tazi-Saluki wrzuciłem link do naszego tematu. Zgłosił się ktoś, kto mówi, że zna właściciela tych psów i że właściciel wie, że psy nie są rasowymi chartami, a matki podobno nie widział, tylko mu mówili, że była biała.

Stare zdjęcia chartów są ciekawe, ale jednak pokazują charta. Jakoś to "czuć". W przypadku tych psów z Kanady - ja nie czuję charta.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy z Iranu w Kanadzie

Postprzez sigryda » piÄ…tek, 31 lipca 2009, 23:19

tulpar napisał(a):Na listę internetową yahoo Tazi-Saluki wrzuciłem link do naszego tematu. Zgłosił się ktoś, kto mówi, że zna właściciela tych psów i że właściciel wie, że psy nie są rasowymi chartami, a matki podobno nie widział, tylko mu mówili, że była biała.

A to ciekawe co napisales, czy mozesz mi podac nazwisko tego 'kogos'? zapytam o to Armana ;)


Stare zdjęcia chartów są ciekawe, ale jednak pokazują charta. Jakoś to "czuć". W przypadku tych psów z Kanady - ja nie czuję charta.

hmm trudno sie do tego ustosunkowac ;)


A to jest zdjecie miotu robione przez wlasciciela tych tazi ;)
Obrazek
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Tazy z Iranu w Kanadzie

Postprzez sigryda » sobota, 1 sierpnia 2009, 01:37

I jeszcze kilka zdjec Taziukow - Sepand i Sepid :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I porownujac do Cyranki wielkoscia i budowa:
Obrazek
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Tazy z Iranu w Kanadzie

Postprzez sigryda » sobota, 1 sierpnia 2009, 01:43

Sepid:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Tazy z Iranu w Kanadzie

Postprzez sigryda » sobota, 1 sierpnia 2009, 01:56

I wspolne zabawy - bardzo charcie :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Tazy z Iranu w Kanadzie

Postprzez sigryda » sobota, 1 sierpnia 2009, 02:07

I kolejny cykl zabawy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cyranka nigdy wczesniej nie bawila sie w ten sposob z zadnymi innymi psami, nawet z greyhoundami czy whippetami ktore spotkalismy. Ta para od pierwszego wejrzenia stala sie 'jej stadem' :)
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Tazy z Iranu w Kanadzie

Postprzez tulpar » sobota, 1 sierpnia 2009, 08:56

Zwróć uwagę, że pies łaciaty nie ma podkasania jak chart. A ten pręgowany ma zupełnie niecharcią głowę. Ma stop tak załamany, jak żadne charty nie mają.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy z Iranu w Kanadzie

Postprzez sigryda » sobota, 1 sierpnia 2009, 13:29

tulpar napisał(a):Zwróć uwagę, że pies łaciaty nie ma podkasania jak chart.

Sepid jest po prostu lekko przytuczona, bo dostaje te sama ilosc jedzenia co jej sporo wiekszy brat, stad brak wyrazniejszego podkasania. Dodatkowo miala ograniczenie ruchu ze wzgledu na wypadek w czasie tych zdjec i chwile po nich, co tez sie odbija na figurze. I pisze to z doswiadczenia - przymusowo nieruszajacy sie lub/i przekarmiany chart moze dosc szybko przytyc.


A ten pręgowany ma zupełnie niecharcią głowę. Ma stop tak załamany, jak żadne charty nie mają.

Tak ta glowa tez mi sie nie podoba, 'najgorzej' jest z profilu. Jednak w moim subiektywnym odczuciu nie jest ona 'gorsza' od tych glow ze starych zdjec, ktore wstawilam wczesniej.
Za to poza glowa - cala reszta jest charcia. Co ciekawe jak Arman zobaczyl Cyranke pierwszy raz w swietle dnia, to powiedzial, ze jak zmoczy Sepanda - tenze wyglada zupelnie jak moja CP (oprocz glowy oczywiscie).
Szkoda, ze nie mialam mozliwosci zrobic lepszych portretow oddajacych bardziej charcie cechy glow tych taziukow.

Jesli chodzi o budowe i glowe, to w swoich zasobach dosc latwo znajde zdjecia CP o podobnym podkasaniu jak u tej suni i inne foty CP o calkiem niecharciej glowie - w obydwu przypadkach po rodzicach rodowodowych. Geny robia czasem tak nieprawdopodobne wolty, ze trudno w to uwierzyc.

Podsumowujac - rozumiem dobrze Twoje obiekcje, sama je mialam i jakis czas temu myslalabym identycznie.
Jednak Arman mowil mi co innego i naprawde nie mam podstaw by mu nie wierzyc. A te stare fotografie tylko to potwierdzaja. Te psy ze starych zdjec, ktore wstawilam, sa identyczne w wyrazie jak te Tazi z Kanady.
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Tazy z Iranu w Kanadzie

Postprzez tulpar » sobota, 1 sierpnia 2009, 14:32

Widziałem w Kirgistanie mieszanki owczarków środkowoazjatyckich i chartów. Wyglądały dużo lepiej niż te, które wstawiłaś. Mocna głowa nie jest mi obca - bo znam ją u tajganów, ale te psy mają głowy, które w ogóle nie są podobne do głów charcich. Nie mówię tego z perspektywy miłośnika wystaw w Europie. Byłem w Kirgistanie i widziałem mnóstwo typów charcich.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy z Iranu w Kanadzie

Postprzez tulpar » sobota, 1 sierpnia 2009, 14:42

Mieszanka tajgana i owczarka środkowoazjatyckiego

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tazy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron