Pozwolenie na charta - jak to z tym jest?

Moderatorzy: kuba94, kuba94

Pozwolenie na charta - jak to z tym jest?

Postprzez Surykatka » wtorek, 11 listopada 2008, 16:21

Do dyskusji sprowokował mnie niedawno założony temat, w którym mowa była o zakazie polowania z chartami. Jakie konsekwencje moga grozić za upolowanie jakieś zwierzyny przez charta? Czy inne są sanckje za złapanie, a inne za zabicie zwierzęcia? Czy to grzywna czy proces w sądzie? Czy można skonfiskować charta z niewyrobionym pozwoleniem? Dlaczego nikt się nie zamartwia w urzedach o pozwolenia i doswzło do tego, ze nie ma w spisie takiej rasy jak chart angielski whippet (zasłyszane na charcim forum #2).
Ja nie mam pozwolenia. Nie wyrobiliśmy, bo uważamy to za absurd, chociaż kiedyś przyszło coś (albo wyczytałam o tym dokumencie.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pozwolenie na charta - jak to z tym jest?

Postprzez Justiii » Å›roda, 12 listopada 2008, 17:44

jedną z pierwszych rzeczy które zrobiłam po wzięciu Dolona, było złożenie wniosku o pozwolenie - tak mnie przeszkolili ludzie którzy maja charty, i jakież było moje zdziwienie kiedy w UM pani urzędniczka zapytała mnie czy chart jest na liście psów niebezpiecznych?? bo o innych pozwoleniach to ona nie słyszała ... Zawołała swoją starszą stażem koleżankę, która spojrzała na mnie dziwnym wzrokiem i stwierdziła " noooo, było kiedyś coś takiego, ale gdzie te druczki są???". Zagrzebała na dnia szafy i wydobyła pożółkłe kartki. Na koniec okazało się że w całym Poznaniu mieszka tylko kilkanaście chartów!!! tyle UM wydał pozwoleń!!! Dodam tylko że nad samą Wartą (od mostu Rocha do Hetmańskiej) spotykam przynajmniej 8!!
także przepis jest martwy i nie wiem po co funkcjonujący ....
my jednak mamy cosik takiego

pzdr
Justiii i Jack z ekipÄ…
http://www.tajgan.blox.pl
Justiii
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 07:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Pozwolenie na charta - jak to z tym jest?

Postprzez Silencer » wtorek, 18 listopada 2008, 19:48

ja wystepowalam o pozwolenie w Starostwie,bylam pierwsza.
Silencer
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 08:49


Powrót do O chartach

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron