wasze charty + reszta ras

Moderatorzy: kuba94, kuba94

Re: wasze charty + reszta ras

Postprzez HalDaw » wtorek, 25 listopada 2008, 14:43

Endji w domu jest jedynakiem, natomiast na spacerach biega z każdym kto chce się ruszać, jego ulubiona rasa to labladorki i goldenki i do każdego z nich biegnie jak szalony. Równie dobrze bawi się z jamnikami czy onkami , jest też jeden amstaf .Z duża rezerwą podchodzi do dobermanki, która poszczekuje ze strachu ( jest po przejściach w schronisku) ale biegają razem - zachowują tylko bezpieczną odlegość. Jest jeden młody owczarek ktorego Endji boi się, jest to młode psisko i chce się bawić ale jest wyższy i dużo potężniejszy od Endjiego , któregoś dnia nawet biegały razem ale onek był strasznie natarczywy i od tej pory Endji się go boi. Generalnie moje charcisko jest bardzo towarzyskie, nie lubi awantur i przepychanek więc dogaduje się z każdy psem, bez względu na płeć, szkoda tylko że nie ma u nas ani jednego charta do towarzystwa (przynajmniej nic o tym nie wiemy).
HalDaw
 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 09:15

Re: wasze charty + reszta ras

Postprzez Bogarka » wtorek, 25 listopada 2008, 15:58

Hadar na ogół z psami jest ok nie liczac trzech psów mieszkajacych koło nas (owczarek niemiecki, mieszaniec owczarka niemieckiego i mały czarny mieszaniec) i malinoisów ze swojej szkoły których nie lubi. Jest tez dog de Bordeaux z którym sie bawił jak tamten był jeszcze mały. Niedawno spotkalismy sie po długiej przerwie dog od tamtej pory wyrósł na duze psisko i na dodatek bało sie Hadara. Moze to spowodowało ze Hadar na niego warczał. Raz na wystawie borzoj kolezanki nadepnał na legowisko Hadara, Hadar go odgonił tak tez robi jak obcy pies chce sie napic z jego miski. Małe pieski tylko obwachuje nie robi im krzywdy.
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: wasze charty + reszta ras

Postprzez Gabriela » Å›roda, 26 listopada 2008, 13:06

Moja Zarina jest rasistką i biega raczej tylko z salukami.Jamniki sa dobre, można na nie polowć.Nie lubi owczarków, dogów i wszystkich obrośnietych z długim wlosem, gdzie nie widac oczu psa.Omija duzym łukiem.Bardzo chetnie bawi sie ze szczeniakami.
Avatar użytkownika
Gabriela
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 06:59

Re: wasze charty + reszta ras

Postprzez Justiii » czwartek, 27 listopada 2008, 21:19

Dolciu mimo ze mieszka z pochodną Goldena, ma na nie agresywna alergię. To co wyprawia kiedy pojawia się w okolicy jakiś Goldi nie da się opisać. Wyszedł z założenia, że trzeba się ich wszystkich pozbyć - nawet suk!! niestety. Ma awersje do owczarków niemieckich, ale nasza zaprzyjaźniona behawiorystka uświadomiła mnie ze to norma, że wyjątkiem są lubiane przez inne rasy owczarki. Tępi haszczaki!! i spaniele, ale tylko do momentu kiedy zaakceptują jego wyższą pozycję. Ma nawet jednego kumpla (podkreślam PSA) rasy husky, z którym chętnie wypuszczają się na wyprawy w głąb lasu.
Na liście wrogów publicznych jest również Ch.P. Gwidon, z którym jeszcze 2 lata temu sie bawił. Dziś kiedy Gwidoniasty wyrósł, trykają się kagańcami jak jelenie na rykowisku.
Wszystko co ma w kłębie mniej niż pół metra to zające, które trzeba ganiać, nooo chyba że jest szczenięciem. Wówczas trzeba się opiekować i pilnować by nic złego się nie stało. Aktualnie największa miłość to Baba rasy Posokowiec Bawarski, wiek 4 miesiące :lol:

pzdr
Justiii i Jack z ekipÄ…
http://www.tajgan.blox.pl
Justiii
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 07:50
Lokalizacja: Poznań

Re: wasze charty + reszta ras

Postprzez pituophis » piÄ…tek, 28 listopada 2008, 17:14

Ma awersje do owczarków niemieckich, ale nasza zaprzyjaźniona behawiorystka uświadomiła mnie ze to norma, że wyjątkiem są lubiane przez inne rasy owczarki


Czy wiadomo, czym jest to spowodowane?

Awersja do owczarkow i goldenow wcale mnie nie dziwi, bo tez ja przejawiam, aczkolwiek nie agresywnie ;)
God made only few perfect dogs, so he covered the rest with hair
pituophis
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 17:01

Re: wasze charty + reszta ras

Postprzez akumeo » piÄ…tek, 28 listopada 2008, 22:18

Może tym, że psy wyczuwają awersję swoich właścicieli :?
akumeo
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 14 września 2008, 00:06

Re: wasze charty + reszta ras

Postprzez Justiii » poniedziaÅ‚ek, 1 grudnia 2008, 19:39

ale ja nie mam awersji do Goldenow ...
jedynie jamniorkow nie-koniecznie nazywam psami :lol:
Justiii i Jack z ekipÄ…
http://www.tajgan.blox.pl
Justiii
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 07:50
Lokalizacja: Poznań

Re: wasze charty + reszta ras

Postprzez rutelek3 » Å›roda, 10 grudnia 2008, 20:08

Rózia najchętniej biega z chartami, m. in. z Sazir i Gwidonkiem, chociaż muszę przyznać, że generalnie lubi się bawić ze wszystkimi pieskami. Na szczęście żadnych wrogów na razie nie ma, chociaż muszę uważać na yorki itp. , bo lubi pobawić się w polowanie....
rutelek3
 
Posty: 179
Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 18:47


Powrót do O chartach

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron