Tazy w PSIE

Moderatorzy: kuba94, kuba94

Re: Tazy w PSIE

Postprzez AgnieszkaZ » wtorek, 6 stycznia 2009, 12:11

Bardzo fajny pomysł.
Kazdy opisuje swoja rase, jej histoie powszechna ogolnie i polska w szczegole.

Ale kim ma być ten każdy? Ja chciałam dowiedzieć się coś o historii borzoja to odsyłano mnie od Kajfasza do Annasza :roll: I nic z tego nie wyszło :? ;)
AgnieszkaZ
 
Posty: 135
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 08:56

Re: Tazy w PSIE

Postprzez tulpar » wtorek, 6 stycznia 2009, 19:03

Myślę, że taka monografia nie powinna być problemem. Nawet nie musi być w opozycji do kogokolwiek. Jeśli chodzi o wydawcę, to też sądzę, że wielkim problemem nie było by go znaleźć, o ile monografia byłaby na właściwym poziomie.

Agnieszko! Jeśli chodzi o historię borzoja, to nie jest problem - wystarczy zajrzeć na strony rosyjskojęzyczne. A po polsku takiego opracowania nie ma, więc trzeba je dopiero opracować. Pisał o borzojach Hans Raeber w "Enyklopedii...", choć niekoniecznie trzeba by się z wszystkim zgadzać, co tam napisano. Ja się nie zgadzam z wieloma rzeczami w sprawie tazy, tajganów, stepniaków - jeśli zgadzam się z czymkolwiek...
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy w PSIE

Postprzez AgnieszkaZ » wtorek, 6 stycznia 2009, 19:21

Tulparze, ale ja myślę o rozwoju tej rasy właśnie w Polsce ;) Na świecie to sobie podczytuję tu i ówdzie, choćby w Encyklopedii Raeber'a.
AgnieszkaZ
 
Posty: 135
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 08:56

Re: Tazy w PSIE

Postprzez Silencer » wtorek, 6 stycznia 2009, 20:35

osoba , ktora zajelaby sie opracowaniem danej rasy -przeprowadzilaby kwerende tematu. Wywiady z hodowcami,sedziami ( starszymi) ,poszukalaby w archiwach. To nie moze byc byle co! Mi latwiej- bo historia Galgo ma tylko kilka lat w Polsce, a Charciki Wloskie ma w malym palcu Grazyna Pindera. To co ? Kto jest gotow? ;)
Silencer
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 08:49

Re: Tazy w PSIE

Postprzez Surykatka » wtorek, 6 stycznia 2009, 22:03

Chcicałam tą gazetę kupic, ale nie mam absolutnie czasu (nauka + nauka i jeszcze raz nauka + zajęcia w szkole prywatnej + warsztaty laboratoryjne + prace obowiazkowe i dodatkowe robią swoje). Tak więc, przykro mi :|
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tazy w PSIE

Postprzez AgnieszkaZ » wtorek, 6 stycznia 2009, 22:18

No to jeśli są tacy zapaleńcy danej rasy to nic tylko czekać na takie wydarzenie :) Silencer gratuluję pomysłu i chęci sponsoringu :P
AgnieszkaZ
 
Posty: 135
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 08:56

Re: Tazy w PSIE

Postprzez tulpar » wtorek, 6 stycznia 2009, 23:20

No ja oczywiście melduję chęć opracowania tazy, tajganów, stepowych i sloughi.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Tazy w PSIE

Postprzez Karol » wtorek, 6 stycznia 2009, 23:28

Ja też jestem po... naszej stronie.
ZajmÄ™ siÄ™ redakcjÄ… i kompletnÄ… korektÄ….
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Tazy w PSIE

Postprzez sigryda » Å›roda, 7 stycznia 2009, 10:23

Na pewno moge pomoc przy opracowaniu tematu zdrowia u CP, a takze innych charcich ras - o ile te informacje beda w zalozeniu monografii.
Jakis czas temu zakupilam dwie pozycje ksiazkowe o greyhoungach - monografie greyhoundow "The Reign of the Greyhound" i "Adopting the Racing Greyhound" obydwie napisane przez Cynthie Branigan. W pierwszej sa opisane tez inne rasy chartow (i jest CP!!), a w drugiej sa informacje na temat zdrowia i 'innosci' chartow od przecietnych psow, np. prawidlowa morfologia i roznice jakie moga w niej wystapic.

Monografia historii CP to dosc skomplikowany i w niektorych momentach kontrowersyjny temat 8-) Przypuszczam ze np. moje spojrzenie na ten temat mogloby sie kilku osobom nie spodobac ;)

Ile czasu zakladalibyscie na opracowanie tematu? i czy bylyby jakies ograniczenia co do objetosci? ilosci slow? kartek?
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Tazy w PSIE

Postprzez kuba94 » Å›roda, 7 stycznia 2009, 15:32

ja mogę zaoferować pomoc w stworzeniu grafiki(okładki itd.).
kuba94
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Charty w mediach

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron