Wystawy - know-how

Moderatorzy: Sloughi, Nicola, Sloughi, Nicola

Wystawy - know-how

Postprzez meyham » Å›roda, 4 listopada 2009, 14:25

Ponieważ jestem wystawowym "analfabetą" prosiłabym o instrukcję obsługi, bo póki co błądzę we mgle. A chciałabym by nasza droga do chempionatu nie była drogą przez mękę ;)

Mam metrykę szczeniora, teraz muszę wyrobić rodowód, ale gdzie? Domyślam się że w ZKwP oddział Warszawa tak?

Dalej, jak przygotować kundla do wystaw? Jakaś kąpiel? Coś?

Jak na początku uczyć "wystawiania"? Macie jakieś wskazówki, pomoc dla laika? Zaczynam od nauki stania jako takiego, ale wychodzi kiepsko, bo albo siada, albo skacze :?

No nic, proszę pomóżcie....
Obrazek
meyham
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek, 1 września 2009, 15:59
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno

Re: Wystawy - know-how

Postprzez MarcinH » Å›roda, 4 listopada 2009, 17:48

Nie bez znaczenia jest informacja o jakiej rasie jest mowa. Co do reszty to w okolicach Warszawy jest bardzo duzo specjalistow od wystawiania , wiec najprosciej jest umowic sie z taka osoba i dac jej psa do przyuczenia, a nastepnie wystawienia. Jesli chcesz sie z tym zmierzyc sama, to najlepiej odwiedzic wystawe i przyjrzec sie o co w tym chodzi, popytac ludzi a z czasem wszystko staje sie proste. Tak pewnie robila wiekszosc z forumowiczow.
MarcinH
 
Posty: 216
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Grochowice/ k.GÅ‚ogowa

Re: Wystawy - know-how

Postprzez meyham » czwartek, 5 listopada 2009, 16:25

Chodzi o whippeta.

Nie chcę dać komuś psa do wystawiania, chcę to robić sama. Gdybym chciała tak robić nie pisałabym o tym na forum. Na wystawach byłam nie raz, ale tam nie widać tego jak i gdzie się załatwia rodowód, jak ktoś UCZY psa wystawiać i jak go przygotowuje do wystawy. Stąd prośba i pytanie na forum.
Obrazek
meyham
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek, 1 września 2009, 15:59
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno

Re: Wystawy - know-how

Postprzez sigryda » czwartek, 5 listopada 2009, 18:24

Z metryka idziesz do swojego oddzialu ZKwP i tam zalatwiasz wszystkie papierki. Szczegolow nie znam bo jeszcze tego sama nie robilam ;) ale w oddziale pokieruja Cie co i jak masz zrobic i ile zaplacic.
Co do wystaw, jak najwczesniej zacznij uczyc psiaka spokojnego stania w miejscu w postawie wystawowej oraz spokojnego klusowania w koleczku na ringowce. By wiedziec jak to robic obejrzyj fotorelacje z wystaw, pochodz/pojezdz sama na wystawy - jeszcze bez psa - i poobserwuj jak robia to inni i bardziej doswiadczeni ludzie, popytaj ich tam na miejscu. W jaki sposob to wszystko bedziesz cwiczyc - to juz zalezy od Ciebie i psiaka, ale chyba najlatwiej uczyc na smakolyki generalnie.
Profesjonalnym handlerem nie jestem wiec wiecej Ci nie podpowiem ;)
Poza tym powyzej whippeta specjalnie raczej nie trzeba przygotowywac.

Mysle ze gdybys napisala do hodowczyni swojego pieska to dowiedzialabys sie wszystkich szczegolow, ktore Cie interesuja :)
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Wystawy - know-how

Postprzez Kate » czwartek, 5 listopada 2009, 23:15

Oddział związku kynologicznego wybrać sobie możesz, jaki Ci się tylko podoba, ale myślę, że do warszawskiego masz najbliżej. Ważne, żeby podczas wizyty w oddziale mieć przy sobie metrykę i pieniądze, reszta pójdzie gładko. Szczegółów procedury nie znam, bo sama załatwiałam wszystko korespondencyjnie ;-) Na wystawę możesz zgłosić psa dopiero wtedy, gdy jest on zarejestrowany w którymś z oddziałów ZKwP. W przypadku klasy baby, szczeniąt i młodzieży nie musi mieć jeszcze wyrobionego rodowodu.

A co do nauki, to ile wystawców, tyle metod wystawiania ;-) Ja sama, pomimo tego że wystawiam psa już trzeci sezon, to nadal jestem na etapie nauki, jak zaprezentować psa, żeby nie wyglądał jak ostatnia pokraka ;-) Najważniejsze jest to, żeby potrafił stanąć spokojnie bez ruchu chociaż na chwilę, dał sobie oglądnąć zęby i jajka i jak najmniej skakał podczas prezentacji w ruchu. Z czasem nauczy się więcej (chociaż jak patrzę na mojego psa, to mi się wydaje, że się uwstecznia :lol: ).
Kate
 
Posty: 441
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 10:00

Re: Wystawy - know-how

Postprzez meyham » piÄ…tek, 6 listopada 2009, 07:56

Kate napisał(a):. W przypadku klasy baby, szczeniąt i młodzieży nie musi mieć jeszcze wyrobionego rodowodu .

To co wówczas potrzebuje? By zapisać się na wystawę?

Kate napisał(a): Najważniejsze jest to, żeby potrafił stanąć spokojnie bez ruchu chociaż na chwilę, dał sobie oglądnąć zęby i jajka i jak najmniej skakał podczas prezentacji w ruchu. Z czasem nauczy się więcej (chociaż jak patrzę na mojego psa, to mi się wydaje, że się uwstecznia :lol: ).

No właśnie z tym wszystkim może być problem, bo:
- Koma ciągle skacze, a jak nie skacze to... siada... :? póki co umie postać tylko kilka sekund? Ale pracujemy, pracujem.
- Z zębami to jest różnie, bo on raczej niechętnie pozwala dotykać swojej paszczy, tzn nam już pozwala, ale robi to niechętnie i się wykręca.
- a jajca to rosną więc jeszcze nie wiem co i jak :D

Sigrida, Dziękuję za wskazówki!
Obrazek
meyham
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek, 1 września 2009, 15:59
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno

Re: Wystawy - know-how

Postprzez aleksandra » piÄ…tek, 6 listopada 2009, 09:28

jeszcze z praktyki - poczekaj do nowego roku, bo bez sensu, żebyś teraz płaciła składkę za rok 2009, który się już kończy. Nic Ci to nie da, tylko uszczupli kieszeń. Jak zostawiasz metryczkę to pani w oddziale od ręki da Ci numer rejestracji oddziałowej i ten numer wystarczy, zeby sie zgłosić na wystawę. wtedy w rubryce Nr PKR piszesz "w przygotowaniu" i już.

a jeszcze jeśli chodzi o oddział warszawski - radzę dokładnie sprawdzić w jakich godzinach jest czynna kasa - Pani z kasy to postać legandarna, jak ma przerwę, albo jest 1 minuta po godzinach urzędowania to nie przyjmie od Ciebie wpłaty, choćby nie wiem co :twisted:
sekcja charta jest we srody od 17.30 - można przyjechać z psiakiem :)
Avatar użytkownika
aleksandra
 
Posty: 202
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 07:12

Re: Wystawy - know-how

Postprzez ARCTURUS » piÄ…tek, 6 listopada 2009, 12:06

A spis wystawa masz tu http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=wys_lis2010 , w info są do wyplenienia zgłoszenia na wystawę , to tam wpisujesz wszystkie jego dane , w oddziale zarządzaj ksera metryki żebyś dane psa miała plus nr rejestracji w związku .
Nigdy nie ucz psa na początku biegać na ringówce, najpierw naucz go na niej chodzić przy nodze spokojnie .
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Re: Wystawy - know-how

Postprzez meyham » poniedziaÅ‚ek, 9 listopada 2009, 12:22

ARCTURUS napisał(a): Nigdy nie ucz psa na początku biegać na ringówce, najpierw naucz go na niej chodzić przy nodze spokojnie .

O dziękuję za uwagę, bo zaczęłam "po mału" - bieganie w kółeczko, ale na smyczy. Dobrze, że tylko 2 razy spróbowałam. Czy ma to znaczenie, na czym ucze na początku? Że to ringówka etc?

Czy wiecie może do kogo WARTO jechać na wystawę? A kogo (sędziego) można sobie całkowicie odpuścić?

Czy jak szczeniak, na początku nie będzie super hiper się wystawiał, tzn będzie siadał, będzie podskakiwał czy to jakoś bardzo źle wpłynie na ocenę? Jeszcze nam super nie wychodzi stanie, dlatego pytam, czy sędziowie przymykają oko "bo to szczeniak"?
Obrazek
meyham
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek, 1 września 2009, 15:59
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno

Re: Wystawy - know-how

Postprzez meyham » poniedziaÅ‚ek, 9 listopada 2009, 13:36

Aniu, dzięki - staramy się chodzić w takie miejsca :)
Obrazek
meyham
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek, 1 września 2009, 15:59
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno

Następna strona

Powrót do Wystawy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron