Pieskie prawo

Moderatorzy: Sloughi, Sloughi

Re: Pieskie prawo

Postprzez aleksandra » piÄ…tek, 6 listopada 2009, 13:07

a nie tylko ci co chcieli by z chartami polować?
Avatar użytkownika
aleksandra
 
Posty: 202
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 07:12

Re: Pieskie prawo

Postprzez dagi » piÄ…tek, 6 listopada 2009, 13:54

Uważam, że z chartem można by polować. Nasze CP są doskonałymi tropowcami, mysliwi musza się tylko do nich przekonać. Myślę,że niejeden chart lepiej spisałby się na polowaniu w chrakterze tropowca niż niejeden przeciętny wyżeł czy jamnik. Oczywiście psa trzeba nauczyć tej pracy.
dagi
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 17:00

Re: Pieskie prawo

Postprzez sazir » piÄ…tek, 6 listopada 2009, 17:33

[quote="tulpar"]

"Nie ma niestety w PL żadnego pomysłu na wykreowanie mody na nasze rasy".

Całe szczęście,że nie ma szalonej mody na rasy polskie czy charty!!!! Nic dobrego z tego by nie wyszło, niech lepiej świadomość tych ras w społeczeństwie idzie w jakość a nie ilość. Modne, często chwilowo "modne" i nie rozumiane rasy, które trafiają w przypadkowe ręce modnych właścicieli to katastrofa!!!! Oby reprezentacyjne i wyjątkowe psy jakimi są charty nigdy nie były ofiarami jakiejś mody na nie. Takie jest moje zdanie. Co innego promocja rasy w społeczeństwie i poszerzanie świadomości kynologicznej w ogóle.
Avatar użytkownika
sazir
 
Posty: 64
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 11:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Pieskie prawo

Postprzez sazir » piÄ…tek, 6 listopada 2009, 17:56

A propos świadomości kynologicznej i promocji wszelkich ras zastanawia mnie też fakt, że kiedyś w Poznaniu przed każdą wystawą międzynarodową psów na terenie poznańskich targów było oplakatowane całe miasto na kilka dni przed, mówiły o tym lokalne media a na wystawie były tłumy zwiedzających!!!! A teraz skromny plakacik przy wejściu na teren targów w dniu wystawy, ludzie nawet nic nie wiedzą.... Takie moje spostrzeżenia
Avatar użytkownika
sazir
 
Posty: 64
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 11:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Pieskie prawo

Postprzez tulpar » piÄ…tek, 6 listopada 2009, 21:18

sazir napisał(a):
tulpar napisał(a):
"Nie ma niestety w PL żadnego pomysłu na wykreowanie mody na nasze rasy".

Całe szczęście,że nie ma szalonej mody na rasy polskie czy charty!!!! Nic dobrego z tego by nie wyszło, niech lepiej świadomość tych ras w społeczeństwie idzie w jakość a nie ilość. Modne, często chwilowo "modne" i nie rozumiane rasy, które trafiają w przypadkowe ręce modnych właścicieli to katastrofa!!!! Oby reprezentacyjne i wyjątkowe psy jakimi są charty nigdy nie były ofiarami jakiejś mody na nie. Takie jest moje zdanie. Co innego promocja rasy w społeczeństwie i poszerzanie świadomości kynologicznej w ogóle.


Wnoszę, że nie bardzo się orientujesz w sytuacji charta polskiego. Katastrofa tej rasy polega na tym, że jest bliska depresji hodowlanej, a nie nadmiernej popularności.

Gdyby nie ostatnie ruchy z tymi tzw. "kłusowniczkami", to nadzieje na rozwój rasy byłyby takie, jak te, że Polska będzie druga Japonią.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Pieskie prawo

Postprzez sigryda » piÄ…tek, 6 listopada 2009, 23:50

tulpar napisał(a):Wnoszę, że nie bardzo się orientujesz w sytuacji charta polskiego. Katastrofa tej rasy polega na tym, że jest bliska depresji hodowlanej, a nie nadmiernej popularności.
Gdyby nie ostatnie ruchy z tymi tzw. "kłusowniczkami", to nadzieje na rozwój rasy byłyby takie, jak te, że Polska będzie druga Japonią.

Niestety sytuacja jest nadal bardzo zla... 'klusolki' to tylko glebszy oddech, na jak dlugo on jednak wystarczy?
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Pieskie prawo

Postprzez sazir » sobota, 7 listopada 2009, 10:14

Ubolewam nad taką sytuacją charta polskiego i jestem za promocją rasy jak najbardziej a zwłaszcza tutaj, w kraju pochodzenia rasy. Ale zdecydowanie jestem za świadomą promocją rasy a nie popularnością typu "modny piesek"
Avatar użytkownika
sazir
 
Posty: 64
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 11:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Pieskie prawo

Postprzez sigryda » sobota, 7 listopada 2009, 12:08

sazir napisał(a): Ale zdecydowanie jestem za świadomą promocją rasy a nie popularnością typu "modny piesek"

Wszyscy jestesmy za taka promocja :) innej nawet nie biore pod uwage i sadze ze Tulpar tez nie.
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Pieskie prawo

Postprzez Borouva » czwartek, 12 listopada 2009, 22:07

Polecam następujący link:
http://www.minrol.gov.pl/DesktopModules ... ionId=2313
a na tej stronie plik pt. Dokumenty dotyczące prac nad projektem rozporządzenia wg stanu na dzień 12.11.2009 r.
Wydaje się, że jest tam spora dawka rzeczowej dyskusji, chociaż niektóre pisma są żenujące. Na szczęście należą one do mniejszości.

Pozdrawiam,
Avatar użytkownika
Borouva
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 4 listopada 2009, 20:11

Re: Pieskie prawo

Postprzez Borouva » sobota, 14 listopada 2009, 11:05

Wydaje mi się, że wszystkie psie sprawy powinny zostać zebrane w jednym akcie prawnym. Przypuszczam, że pewna część posiadaczy chartów odkrywa (odkryła) z niejakim zdziwieniem, że dotyczy ich prawo łowieckie, mimo że nie są myśliwymi ani kłusownikami. Przeciętnie orientujący się w przepisach prawnych mieszkaniec naszego kraju słyszał o rozporządzeniu w sprawie ras uznanych za niebezpieczne (z którego zresztą niewiele w praktyce wynika) i sprawdziwszy, że charty nie są tam wymienione śpi spokojnie. Czy nie byłoby lepiej i praktyczniej, gdyby wszelkie przepisy dotyczące hodowli i utrzymywania psów znalazły się w jednym przepisie prawnym? Może warto upowszechnić tę sugestię? Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Borouva
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 4 listopada 2009, 20:11

Poprzednia strona

Powrót do Prawo i ZKwP

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron