Łódź, 19.09.2010- klubowa wystawa szpiców i psów pierwotnych

Moderatorzy: Sloughi, Nicola, Sloughi, Nicola

Łódź, 19.09.2010- klubowa wystawa szpiców i psów pierwotnych

Postprzez akumeo » niedziela, 19 września 2010, 15:14

Dzisiaj w Łodzi odbyło się kilka wystaw, a wśród nich klubowa wystawa szpiców i psów pierwotnych, na której można było zobaczyć m.in. psy faraona, które pojawiły się w liczbie sztuk cztery.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
czechosłowacki wilczak

Obrazek
thai ridgeback

Obrazek
basenji

Obrazek
nie jestem pewna nazwy rasy, chyba jest to nagi pies peruwiański... ale na pewno duża odmiana

Największą ciekawostką były za to dla mnie rumuńskie psy pasterskie z Karpat - ciobanesc romanesc carpatin. Od ich właściciela dowiedziałam się, że w Polsce są tylko trzy psy tej rasy, wszystkie w jego posiadaniu. Są to psy, które można określić jako pierwotne, ich właściciel tak je scharakteryzował. Nieufne do obcych, nieagresywne w stosunku do spotykanych na ulicy ludzi i psów, jednak zachowujące dystans. Zazwyczaj ciche, jednak wszczynają raban gdy przychodzą goście, idealne psy strużujące. Ze sprowadzeniem psów tej rasy z Rumunii do Polski jest spory problem, wielu hodowców nie chce sprzedawać tych psów poza granice Rumunii, jednak spotkany na wystawie junior to właśnie import od jednego z czołowych hodowców rasy. Łatwo natomiast o psy z Francji, jednak ponoć to już nie jest ten sam typ.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
akumeo
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 14 września 2008, 00:06

Re: Łódź, 19.09.2010- klubowa wystawa szpiców i psów pierwotnych

Postprzez tulpar » niedziela, 19 września 2010, 15:26

Jeszcze nie widziałem tej rumuńskiej rasy na żywo, dzięki wielkie za fotki zatem.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05


Powrót do Polska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron