Strona 1 z 1

Dlaczego warto adoptować starszego psa?

PostNapisane: czwartek, 28 sierpnia 2008, 11:51
przez korkowa
Często widząc maleńkiego szczeniaczka rozczulamy się, chcielibyśmy go przytulić, przecież jest taki słodki.

Szczeniaczki ze schroniska są chętnie adoptowane, ludzie uważają bowiem, że taki piesek łatwiej przyswaja sobie zasady, lepiej adaptuje się w nowym otoczeniu i jest...słodki.

Prze de wszystkim społeczeństwo woli adoptować zdrowe i młode zwierzęta, odrzuca w ten sposób cierpienie tych chorych i starszych.

Zwierzęta starsze są niechętnie adoptowane- każdy bowiem chce jak najdłużej cieszyć swoim pupilem..jest to jednak pewien rodzaj egoizmu, bo pozbawiamy w ten sposób szansy na nowe życie, wielu wspaniałym psom, które zasługują na godziwa emeryturę.

Dlaczego warto adoptować starsze zwierzęta, na pewno dlatego, że nie musimy się martwić jakiej wielkości będzie psiak jak dorośnie- co ma miejsce przy adopcji szczeniaka, starsze psy najczęściej sprawiają o wiele mniej kłopotów wychowawczych niż szczeniaki.

Co prawda niektóre starsze psy także wymagają początkowego wpojenia zasad, ale na pewno włożona w to miłość i cierpliwość- zwróci się nam w mgnieniu oka.

Starsze psy wcale nie muszą być niedołężnymi, leżącymi na kanapie stworzonkami, niektóre psy to naprawdę energiczne zwierzęta. Czasem obserwujemy w schroniskowych boksach osowiałe i smutne dziadki...ale niektóre z nich po zabraniu do ciepłego domku ozywają i przechodzą niesamowitą metamorfozę!

Z powodu przepełnienia w schroniskach psy sędziwego wieku są usypiane tylko dlatego, że są stare i nikt ich nie chce adoptować!
A pies jak człowiek także zasługuje na godziwą emeryturę!

Najpiękniejsze jest w adopcjach dziadków obserwowanie metamorfozy jaką przechodzą dziadeczki, no i oczywiście satysfakcja, z uratowania życia!
To jest bezcenne!

Pomóż starszym psom, one też chcą być kochane!
Pozdrawiam

Re: Dlaczego warto adoptować starszego psa?

PostNapisane: czwartek, 28 sierpnia 2008, 11:58
przez tulpar
Nasza rodzina adoptowała starego tajgana, o czym nie raz pisałem. Pies miał wówczas 8 lat, był dominujący, zaczął od pokazania zębów. Na szczęście jakoś się ułożyło i w sumie mama to go chyba najbardziej lubi z naszej paczki. Jar dość szybko załapał, jak funkcjonujemy, polubił nas, co niektórych to niemal na zabój. Świetnie pilnuje domu i bardzo nam się przysłużył. Jednak muszę przyznać, że pewnych narowów i przyzwyczajeń nie można było już wytępić i trzeba było to zaakceptować. Zatem, jak to się mawia - kij ma dwa końce.

Re: Dlaczego warto adoptować starszego psa?

PostNapisane: czwartek, 28 sierpnia 2008, 12:04
przez Surykatka
Słyszałam, o kobiecie, która szukała w schronisku psa do adpocji.
Zauważyła za kratami ledwo trzymającego się na nogach dziewiętnastoletniego owczarka niemieckiego. Znajomi mówili "Zostaw go. Starych drzew się nie przesada". A ona, mimo, że miała w swoim domu już dwie suki owczarka niemieckiego, wzięła tego staruszka.
W tej chwili już chyba nie żyje, ale prawdopodobnie przynajmniej dwudziestu lat dożył pod nalezytą opieką.
Druga rodzina, nie z Polski tym razem, lecz z Ameryki, zdecydowała się na przygarnięcie dziesięcioletniej greyhoundki wyścigowej, która z powodu wieku i co za tym idzie słabszej kondycji nie mogła brać udziału w wyścigach, przegrywała i...wiadomo, co miało ją spotkać. W tej chwili jest rok 2008, przemiła, dorbna czarna suczka ma dwadzieścia jeden lat (!) i dzielnie się trzyma u boku nowych, kochających właścicieli.
Byleby wszystkie takie historie kończyły się równie szczęśliwie.

Re: Dlaczego warto adoptować starszego psa?

PostNapisane: czwartek, 28 sierpnia 2008, 12:08
przez korkowa
tulpar napisał(a):Nasza rodzina adoptowała starego tajgana, o czym nie raz pisałem. Pies miał wówczas 8 lat, był dominujący, zaczął od pokazania zębów. Na szczęście jakoś się ułożyło i w sumie mama to go chyba najbardziej lubi z naszej paczki. Jar dość szybko załapał, jak funkcjonujemy, polubił nas, co niektórych to niemal na zabój. Świetnie pilnuje domu i bardzo nam się przysłużył. Jednak muszę przyznać, że pewnych narowów i przyzwyczajeń nie można było już wytępić i trzeba było to zaakceptować. Zatem, jak to się mawia - kij ma dwa końce.No niestety pewne nawyki trzeba zaakceptować.
Ale ja powtarzałam i zawsze będę powtarzać, żeby od psa zabranego ze schroniska od razu nie oczekiwać dozgonnej wdzięczności. :)

Re: Dlaczego warto adoptować starszego psa?

PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 12:15
przez Miuti
Nikt tak naprawdę nie wie, ile lat ma mój Mumiś (powiedzmy, że jest to owczarek niemiecki miniaturowy). Dostarczył mi go TOZ. Z interwencji. Właściciel (były) powiedział, że piesek ma 10 lat i imię Murzyn. Piesek ma na pewno dużo więcej lat, a na imię Murzyn nigdy nie zareagował, natomiast na imię - Mumiś - zacząl reagować błyskawicznie.

Mumiś fizycznie jest w dobrym stanie, porusza się szybko, sporo je - ale czas robi swoje. Jego oczy zasnuwa katarakta, część ząbków stracił, coraz gorzej slyszy.
A jest taki kochany!!!

I najważniejsze: To jest szczęsliwy pies.
I tak cudnie się uśmiecha!

Re: Dlaczego warto adoptować starszego psa?

PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 13:16
przez AgnieszkaZ
Miuti a można prosić zdjęcia tego uśmiechniętego Mumisia :)

Re: Dlaczego warto adoptować starszego psa?

PostNapisane: środa, 14 stycznia 2009, 08:30
przez Miuti
Nie mam aparatu, a komórkę - zabytkową...
Ale Mumiś jesy sliczny! Czarny - podpalany, krępy, niskonożny, mocny. Z cholernym różańcem krzywiczym.
Jest krótkowłosy, jego sierść ślicznie błyszczy.