chart - CHART POLSKI na allegro

Moderatorzy: Amal, korkowa, Amal, korkowa

Re: chart - CHART POLSKI na allegro

Postprzez Surykatka » czwartek, 26 czerwca 2008, 19:07

Inaczej pójdzie to do kłusoli albo jakichś kretynów i będzie mnożone. Jako rasowe oczywiście.
A potem jeszcze na Kw trafi.


Ja słyszałam, że miot Artusa, Burej i Antrejki jest kłusowniczy i od rodziców nn. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.
Gdyby los tego polaka zależał ode mnie, na pewno nie pozwoliłabym na rozmnażanie go w takim celu. To okrutne.
Lepiej dla niego jeśli znajdzie nowy, kochający dom.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: chart - CHART POLSKI na allegro

Postprzez ARCTURUS » piÄ…tek, 27 czerwca 2008, 07:51

Nie potepiam klusownikow, bo gdyby nie oni , nie byloby CP , to po pierwsze . Wsrod nich jak w kazdym srodowisku, sa ludzie i ludziska . Jedni dbaja o psy inni maja je za nic . Gdyby w Polsce nie bylo zakazu polowania z chartami, mysle , ze ja bym z nimi polowala . Te psy maja we krwi polowanie sa do tego doskonale skonstruowane i przystosowane . Poza tym wiem jak poluje chart , wiem ze jest to dla ofiary szybka smierc . W Polsce nikt nigdy nie zakaze polowan z bronia palna ,a ten rodzaj polowan jest duzo gorszy od polowan z chartem , uwazam rowniez ze polowanie z chartem jest nawet bardziej humanitarne ( jesli mozna w tym wypadku o humanitaryzmie mowic ) niz np. polowanie z gonczymi .
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Re: chart - CHART POLSKI na allegro

Postprzez ewcia » piÄ…tek, 27 czerwca 2008, 08:04

Przypominam sobie koszmarną akcje niszczenia psów kłujących gdzieś na wschodzie Poski.Do dziś pamiętam widok zadbanych, pięknych psów, odbieranych i w majestacie prawa, bo i policji i weterynarza rozstrzeliwanych przez "myśliwych"- rzeźników.
Nie lubiÄ™ mysliwych!!Brrrr :evil:
ewcia
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 06:57
Lokalizacja: Brenna

Re: chart - CHART POLSKI na allegro

Postprzez Miuti » piÄ…tek, 27 czerwca 2008, 09:27

Możecie mnie opluć, ale... ja bym jednak na polowanie z chartami, oczywiście przy pewnych ograniczeniach, pozwoliła.
Bo polowanie i jego techniki to forma zabytku naszej kultury.
Kłusoli nienawidzę, bo większość z nich traktuje psy i zwierzynę paskudnie - i łamie prawo.
Aliści - przyznam się- i ja, i Leda miałyśmy kontakty z charciarzami - kłusownikami, i dla niektórych trudno było nie mieć szacunku.
Myślę, że właśnie zakaz polowania z chartami uczynil wiele złego.
Francowaty światek mysliwych, chcąc uzasadnić przyczynę strat łowieckich, zwalał wszystko na kłusowników. A tak naprawdę gospodarka łowiecka leżała kompletnie, a panowie myśliwi polowali jak chcieli i kiedy chcieli, nie licząc się z ograniczeniami prawnymi, kompletnie bezkarni. Inna rzecz - kto dostawał pozwolenie na broń? Wojskowi, milicjanci, ubole, ormowcy i inni tacy ci. Świat myśliwych przed - i po wojnie - to dwa zupełnie różne światy! Inna etyka, inna kultura.
Pamiętam nagonkę na charty i makabryczne akcje antycharcie. Panowie myśliwi w wypowiedziach dla prasy opowiadali o chartach niestworzone historie. A sami potrafili strzelać do saren we okresie ochronnym na terenie miasta Krakowa!
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: chart - CHART POLSKI na allegro

Postprzez Miuti » piÄ…tek, 27 czerwca 2008, 09:30

Jeszcze jedna rzecz odnośnie chartów kłusowniczych - niekiedy są one potomstwem chartów rodowodowych. Wpisując je na KW powodujemy zacieśnianie się, a nie rozszerzanie bazy genetycznej i dopuszczamy nieświadomie do inbredóew.
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: chart - CHART POLSKI na allegro

Postprzez Surykatka » piÄ…tek, 27 czerwca 2008, 09:31

Miuti, myśle,że napisałaś dokładnie to, co ja chciałam napisać, tylko jaq nie potrafiłabym ubrać tego w takie słowa.
Szacunek dla ciebie.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: chart - CHART POLSKI na allegro

Postprzez ARCTURUS » piÄ…tek, 27 czerwca 2008, 09:40

Miuti napisał(a):Jeszcze jedna rzecz odnośnie chartów kłusowniczych - niekiedy są one potomstwem chartów rodowodowych. Wpisując je na KW powodujemy zacieśnianie się, a nie rozszerzanie bazy genetycznej i dopuszczamy nieświadomie do inbredóew.


Dlatego napisalam o " drugim obiegu " mysle , ze sa pewne przeslanki aby w niektorych wypadkach twierdzic , ze psy klusownicze maja rodowodowych przodkow .
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Re: chart - CHART POLSKI na allegro

Postprzez ewcia » piÄ…tek, 27 czerwca 2008, 17:12

Świat myśliwych przed - i po wojnie - to dwa zupełnie różne światy! Inna etyka, inna kultura. - napisała Miuti

Alez oczywiście.Po wojnie i w latach późniejszych każdy "partyjny dyrektor" musiał polować, bo to było w dobrym tonie.O jakiej tu kuturze mozna było mówić!I Nie było dla nich żadnych ograniczeń!
Z whippetami jeżdziłam na polowania na zające.Ale jak dwa razy przy mnie moje słodkie whippety rozszarpały zajączka...koniec, nigdy więcej.Z tym że jak chart dopadnie ofiarę to jest moment.A mysliwi?? Niecelne strzały i biedna, ranna zwierzyna gdzieś ginie w męczarniach.
:evil: W sumie nie na temat, sorki
ewcia
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 06:57
Lokalizacja: Brenna

Re: chart - CHART POLSKI na allegro

Postprzez sigryda » piÄ…tek, 27 czerwca 2008, 21:58

Adriana napisał(a):http://www.allegro.pl/show_item.php?item=387130155" target="_blank - a tutaj... :/

a co z tymi szczeniakami? czy ktos wie cos wiecej?
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: chart - CHART POLSKI na allegro

Postprzez Adriana » Å›roda, 16 lipca 2008, 01:29

Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szczęśliwe zakończenia

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron