Czym jest TOLERANCJA ?

Moderatorzy: Sloughi, tulpar, Sloughi, tulpar

Czym jest TOLERANCJA ?

Postprzez viola » wtorek, 27 maja 2008, 09:16

Pod wpływem ostatnich moich rozmyślań...chciałabym zapytać czym według Was jest TOLERANCJA ?
Od pewnego czasu, mam poważny problem z dostrzeżeniem granicy jaka niewątpliwie istnieje,pomiędzy poszanowaniem poglądów innego człowieka, jego postawy i prawa dla jego odmienności... a przyzwalaniem na głupotę, czy nawet zło.... :roll:
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Re: Czym jest TOLERANCJA ?

Postprzez AgnieszkaZ » wtorek, 27 maja 2008, 10:18

http://www.nsik.com.pl/archiwum/34/a15.html

doskonale to można przenieść na kynologię.
AgnieszkaZ
 
Posty: 135
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 08:56

Re: Czym jest TOLERANCJA ?

Postprzez viola » wtorek, 27 maja 2008, 11:44

AgnieszkaZ napisał(a):doskonale to można przenieść na kynologię.


...zaiste :mrgreen:

Mnie bardzo przypadł do gustu, ten oto fragment :Jeden głupiec czyni setki głupców" - mówi przysłowie angielskie i chyba, jest w nim zawarte sporo racji...

Chyba myślę podobnie, po mojemu to właśnie... dwór czyni nas królami . Ileż niepotrzebnego cierpienia mogłaby uniknąć ludzkość, gdyby pojedynczy psychopaci, nie mieli tylu pomocników...
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Re: Czym jest TOLERANCJA ?

Postprzez ARCTURUS » wtorek, 27 maja 2008, 12:01

:lol: szczera prawda .
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Re: Czym jest TOLERANCJA ?

Postprzez AgnieszkaZ » wtorek, 27 maja 2008, 12:04

Ileż niepotrzebnego cierpienia mogłaby uniknąć ludzkość, gdyby pojedynczy psychopaci, nie mieli tylu pomocników...

dobre
AgnieszkaZ
 
Posty: 135
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 08:56

Re: Czym jest TOLERANCJA ?

Postprzez korkowa » Å›roda, 28 maja 2008, 14:58

Tolerancja wdł. mnie to tolerowanie poglądów i wierzeń innych ludzi, mimo iż nie zawsze się z nimi zgadzamy.
Z brakiem tolerancji można spotkać się na co dzień, na ulicy...w szkołach, w pracy.
Tolerancja to po prostu szanowanie innych ludzi, takimi jacy sÄ…, akceptowanie ich.
Gdyby świat byłby bardziej tolerancyjny i otwarty na nowe idee, może byłoby nam wszystkim lepiej.
Oczywiście tolerancja ma swoje granice, nie należy tolerować głupoty i niewiedzy.
Z tolerancją jest jak z wolnością, co za dużo to niezdrowo. :mrgreen:
korkowa
 
Posty: 99
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czym jest TOLERANCJA ?

Postprzez viola » Å›roda, 28 maja 2008, 15:04

korkowa napisał(a): tolerancją jest jak z wolnością, co za dużo to niezdrowo.


Wiadomo... ale jak mam rozpoznać, kiedy przekraczam granice tego "za dużo" ;) :mrgreen:
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Re: Czym jest TOLERANCJA ?

Postprzez korkowa » Å›roda, 28 maja 2008, 15:12

viola napisał(a):
korkowa napisał(a): tolerancją jest jak z wolnością, co za dużo to niezdrowo.


Wiadomo... ale jak mam rozpoznać, kiedy przekraczam granice tego "za dużo" ;) :mrgreen:

Kiedy tolerujesz rzeczy, które wpływają negatywnie na otoczenie, mogą wyrządzić krzywdę lub zranić psychicznie inne osoby.
Tzn, mnie siÄ™ tak wydaje. ;)
korkowa
 
Posty: 99
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czym jest TOLERANCJA ?

Postprzez Han » Å›roda, 28 maja 2008, 21:06

Tolerancja to bardzo trudny temat i czym dla mnie jest postaram się napisać po gruntowniejszym przemyśleniu. Teraz napisze czym według mnie nie jest. Tolerancja nie jest OBOJĘTNOŚCIĄ.
Han
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 22:32

Re: Czym jest TOLERANCJA ?

Postprzez tulpar » czwartek, 29 maja 2008, 00:15

Trenuję tolerancję na codzień. Dlatego, że nie jestem katolikiem, ale ewangelikiem.

Wprawdzie nie jest tak, że mam napisane na czole, że jestem ewangelikiem i natychmiast coś z tego wynika, ale jednak jest wiele sytuacji, w których ta społeczna "niestandardowość" daje o sobie znać. W kulturze języka polskiego jest wiele wyrażeń pochodzących z katolicyzmu - zatem gdy mnie ktoś czymś takim zaskoczy, to jak mam się zachować? Czy właściwe jest zignorowanie czegoś, co absolutnie nie jest zgodne z moimi poglądami, lub czy mam odpowiedzieć, że czemuś tam się nie podporządkuję - jakiejś kliszy, czy nie potwierdzę "powszechnie" przyjętej normy.

Dla przyjkładu z innej "parafii" - niewygodne sytuacje pojawiają się, gdy nadchodzi 11.11 Jako, że mam na imię Marcin, w ten dzień, tlumy starają się złożyć mi życzenia. A imieniny to tradycja wynikła z kultu świętych, którego ja w ogóle nie akceptuję. Zatem mam tolerancyjnie znosić życzenia, czy mam powiedzieć, że dziękuję, nie ten dzień.

Jeśli chcecie o tym wszystkim słyszeć, to temat "pociągnę". Jeśli nie, to już koniec. :-)
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron