Życia naucz sie od swojego psa...

Moderatorzy: Sloughi, tulpar, Sloughi, tulpar

Życia naucz sie od swojego psa...

Postprzez Nicola » piÄ…tek, 31 lipca 2009, 22:54

Na forum "Świat Psów" znalazłam temat,który nazywał się tak samo jak ten.A pisało w nim to :
Na pewnym blogu natknęłam się dziś na ciekawy wpis. Pewna historia z życia wzięta i ciekawe wnioski. Tak mi się to spodobało, że postanowiłam przetłumaczyć z angielskiego, oceńcie sami, moim zdaniem bardzo pouczające ;)

Będąc weterynarzem, zostałem wezwany do zbadania dziesięcioletniego wilczarza irlandzkiego o imieniu Belker. Właściciele psa, Ron, jego żona Lisa oraz ich synek Shane, byli bardzo przywiązani do Belkera i mieli nadzieję na cud.

Przebadałem Belkera i stwierdziłem, że umiera na raka. Powiedziałem rodzinie, że już nic nie możemy dla niego zrobić i zaproponowałem procedurę eutanazji dla starszych psów we własnym domu.

Gdy omawialiśmy szczegóły, Ron i Lisa powiedzili, że być może dobrze by było gdyby ich sześcioletni syn Shane był obecny podczas całej procedury. Czuli, że chłopiec może coś wynieść z tego doświadczenia.

Następnego dnia, poczułem znajome uczucie ściśniętego gardła, kiedy rodzina Belkera zgromadziła się wokół niego. Shame zdawał się być taki wyciszony, pieścił starego psa po raz ostatni, aż się zastanawiałem czy zdaje sobie sprawę co się faktycznie dzieje. W ciągu kilku minut Belker spokojnie odszedł.

Chłopczyk zdawał się zaakceptować odejście Belkera bez żadnej trudności czy zagubienia. Usiedliśmy na chwilę razem po śmierci Belkera, rozmyślając na temat smutnego faktu, że zwierzęta żyją krócej niż ludzie. Shane, który przysłuchiwał się rozmowie po cichu, zaczął nagle 'Wiem dlaczego' .

Zaskoczeni, spojrzeliśmy na niego. To co usłyszałem później z jego ust, oszołomiło mnie. Nigdy nie słyszałem lepszego wytłumaczenia.

Powiedział: ' Ludzie rodzą się aby móc przez całe życie uczyć się jak żyć dobrym Życiem ? jak wszystkich kochać i być miłym, prawda?' Sześciolatek kontynuował: ' Cóż, psy od początku wiedzą jak to robić, więc nie muszą zostawać tu tak długo' .


Więc żyj tak jak pies:
- Żyj prosto.
- Kochaj szczodrze.
- Troszcz siÄ™ mocno.
- Mów uprzejmie.

Pamiętaj, gdyby pies był Twoim nauczycielem mógłby nauczyć Cię takich rzeczy jak:
- Gdy do domu wraca Twój ukochany, zawsze biegnij go powitać.
- Nigdy nie przepuść okazji na przejażdżkę.
- Pozwól by uczucie świeżego powietrza i wiatru na twarzy, sprawiało Ci czystą przyjemność.
- Ucinaj sobie drzemki.
- PrzeciÄ…gaj siÄ™ zanim wstaniesz.
- Biegaj, szalej i baw siÄ™ codziennie.
- Uwaga innych i dotyk człowieka dobrze Ci służy.
- Nie gryź, jeśli zwykłe warknięcie wystarczy.
- W chłodne dni nie leż plecami na trawie.
- W gorące dni pij dużo wody i leż w cieniu.
- Gdy jesteś szczęśliwy tańcz i machaj całym swoim ciałem.
- Zachwycaj się zwykłą radością z długiego spaceru.
- Bądź lojalny.
- Nigdy nie udawaj kogoÅ›, kim nie jesteÅ›.
- Jeśli to czego pragniesz leży głęboko, kop tak długo, aż to znajdziesz.
- Gdy ktoś ma zły dzień, bądź cicho, usiądź blisko niego i ocieraj się delikatnie.
- ROZKOSZUJ SIĘ KAŻDĄ CHWILĄ KAŻDEGO DNIA.

Oryginał tutaj : http://www.barfworld.com/blog/
Avatar użytkownika
Nicola
 
Posty: 105
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 20:08
Lokalizacja: Konin

Powrót do Off-topic

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron