Konie

Moderatorzy: Sloughi, tulpar, Sloughi, tulpar

Re: Konie

Postprzez buckaroo » Å›roda, 2 wrzeÅ›nia 2009, 22:47

Takie pseudo Fallabelki już można kupić w Poznaniu na wszech-znanej i wszech-nielubianej Sielanie..
Ostatnio jak byłam po gryzaki dla psów, to był jeden dorosły koniś mniejszy od Arafata i mieli też kilka źrebaków na sprzedaż.. :roll:
Może będę teraz też w niedzielę, to porobię im fotki.
Avatar użytkownika
buckaroo
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 4 listopada 2008, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Konie

Postprzez pituophis » czwartek, 3 wrzeÅ›nia 2009, 21:13

Czy to jakieś targowisko z końmi?
God made only few perfect dogs, so he covered the rest with hair
pituophis
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 17:01

Re: Konie

Postprzez buckaroo » czwartek, 3 wrzeÅ›nia 2009, 21:58

pituophis napisał(a):Czy to jakieś targowisko z końmi?


To targowisko ze wszystkim prawie, które nie powinno w ogóle istnieć..
Są także psiaki..
Avatar użytkownika
buckaroo
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 4 listopada 2008, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Konie

Postprzez Miuti » poniedziaÅ‚ek, 14 wrzeÅ›nia 2009, 08:38

Co tu tak cicho?
Kontynuować!

Ja lubiÄ™ konie w typie dzianeta.
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Konie

Postprzez rutelek3 » poniedziaÅ‚ek, 14 wrzeÅ›nia 2009, 21:05

Dobrze, że Nicola założyła taki temat. Myślę, że akurat charty doskonale komponują się z końmi, zwłaszcza orientalnymi. Ja sama, na długo zanim na dobre zainteresowałam się chartami, pokochałam konie, ale jeździć zaczęłam dopiero w 13.roku życia. Niestety, na razie nie mam żadnych możliwości kontynuowania swojego wyszkolenia w taki sposób, żeby miało to sens. Najbliższa stajnia, która odpowiada moim wyobrażeniom o dobrej , solidnej stajni z odpowiedzialnymi i myślącymi ludźmi, znajduje się w Pakówce za Lesznem. Jest to miejsce, gdzie każdy ma szansę w swoim tempie opanować wszystkie elementy (tym bardziej, że jest to głównie stajnia skokowa), gdzie instruktorzy nie poganiają wrzaskiem wystraszonych podopiecznych i nie wyskakują nagle zza rogu hali z batem do lonżowania. A konie nie są bynajmniej "zaciągnięte w pysku" ani nie mają narowów stajennych, są starannie dobierane do indywidualnych potrzeb przychodzących osób. Ceny też nie odstraszają, przynajmniej wiadomo, za co się płaci- solidną dawkę treningu. Powracam tam, kiedy tylko mogę. Niestety, mimo że coraz więcej powstaje u nas szkółek i ośrodków, osoby, które "rzucają się" w taki biznes, często nie zdają sobie sprawy, ilu nakładów takie przedsięwzięcie wymaga. Ja sama spotkałam się już z takimi przypadkami, od których włos się na głowie jeżył- np. wsadzanie słabo jeżdżących na sportowe konie na teren, używanie młodych koni do jazd na lonży, przesuwanie koni szkółkowych do gorszych boksów, by zrobić miejsce pensjonatowym, żądanie horrendalnych sum za jazdę w teren (1h), podczas gdy był on : 1.prowadzony bez instruktora,2.o wiele krótszy 3. częściowo na oklep (z powodu poobcierania od sprzętu) etc. Mogłabym wymieniać do jutra..... ok, to na razie tyle :D jak uda mi się znaleźć jakieś możliwe zdjęcie, to wkleję.
rutelek3
 
Posty: 179
Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 18:47

Re: Konie

Postprzez rutelek3 » niedziela, 20 wrzeÅ›nia 2009, 16:26

ObrazekObrazek
rutelek3
 
Posty: 179
Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 18:47

Re: Konie

Postprzez rutelek3 » niedziela, 20 wrzeÅ›nia 2009, 16:29

ObrazekObrazek
rutelek3
 
Posty: 179
Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 18:47

Re: Konie

Postprzez rutelek3 » niedziela, 20 wrzeÅ›nia 2009, 16:36

No, na razie takie dwa znalazłam, koleżanka mi zrobiła, gdy byłyśmy rok temu w Gładyszowie. Na zdjęciu jest ze mną koń Bakarat, hucuł, oczywiście, który nie raz powiózł mnie szczęśliwie w teren :D kochany konik.

a jakie sa Wasze ulubione końskie rasy- ja, oprócz hucułów, lubię konie śląskie, małopolskie, trakeńskie i xx (chociaż jak w Pakówce miałam jechać w teren na folblucie, to się nie odważyłam, :) ).
rutelek3
 
Posty: 179
Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 18:47

Re: Konie

Postprzez ARCTURUS » czwartek, 1 października 2009, 15:22

A my ostro trenujemy dla przyjemności :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Re: Konie

Postprzez AEOUI » czwartek, 1 października 2009, 15:53

ARCTURUS napisał(a):Achały to moje marzenie w Polsce była ( jest ?) hodowla tych koni koło Krakowa . To koń który składa się z końskich wad :)


A czy cos bliżej wiadomo co do pogłowia Achałów w Polsce i źródeł pozyskania źrebaka? Nie 2-3 latka a właśnie źrebaka. Czy to wogóle możliwe? Czy w kraju rodzą się czyste achały? Bo zdaje się że mieszanki tak. Wiem że są osoby gotowe na zamówienie sprowadzić Achała ale to trochę "kot w worku". Z drugiej strony źrebię zawsze będzie takim "kotem" pełnym końskich wad. ;)
AEOUI
Administrator
 
Posty: 87
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 16:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron