Eva-Maria Krämer w Lesznie

Moderatorzy: Sloughi, Sloughi

Eva-Maria Krämer w Lesznie

Postprzez tulpar » sobota, 4 lipca 2009, 17:55

Eva-Maria Krämer jest znanym fotografem psów oraz autorką tekstów i książek o psach. Książki jej autorstwa są również wydawane w Polsce. Jej zdjęcia zdobiły także słynną encyklopedię Hansa Räbera.

Eva-Maria Krämer przyjeżdża do Leszna, aby sfotografować tazy, tajgany, a w okolicach naszego miasta także charty polskie, gończe polskie, moskiewskie stróżujące. Zaplanowane jest także spotkanie z autorką otwarte dla miłośników fotografii oraz miłośników psów.

Wszystkich chętnych na spotkanie zapraszam. Odbędzie się w przyszły weekend, a więc sobota, niedziela lub może w poniedziałek. Szczegóły podam, gdy tylko będę wiedział coś więcej.

Okładka polskiej wersji książki Evy-Marii Krämer:
http://www.info.katowice.pl/product/id/13444,rasy-psow
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Eva-Maria Krämer w Lesznie

Postprzez tulpar » niedziela, 5 lipca 2009, 11:44

Spotkanie odbędzie się w Lesznie, najprawdopodobniej o 19:00. Miejsce podam wkrótce.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Eva-Maria Krämer w Lesznie

Postprzez tulpar » niedziela, 5 lipca 2009, 12:18

Eva-Maria Krämer podróżuje po całym świecie poszukując przodków naszych psów ? przodków którzy wciąż wykonują swoje pierwotne zadania. W ten sposób próbuje poznać zachowania psów.

Niedawno wydawnictwo KOSMOS wydało w Niemczech nową wersję jej książki o psach. Jest to wersja opracowana na nowo. Tym razem autorka próbowała opisać psy nie z wyglądu, bo to pokazują zdjęcia dobrych przedstawicieli rasy, ale starała się ukazać przyczyny zachowań psów. Uważa, że nie wygląd psa powinien decydować o doborze rasy, ale to, czy pies i człowiek będą do siebie pasować pod względem temperamentu. Podczas spotkania Eva-Maria Krämer omówi początki hodowli psów, następnie skupi się na poszczególnych grupach ras zgodnie z ich przeznaczeniem.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Eva-Maria Krämer w Lesznie

Postprzez tulpar » wtorek, 7 lipca 2009, 13:52

Dostałem dzisiaj potwierdzenie co do godziny i miejsca.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, o godz. 19:00 w salce konferencyjnej hali Trapez - czyli tam, gdzie są organizowane wystawy championów.

Spotkanie jest organizowane pod patronatem ZwiÄ…zku Kynologicznego w Lesznie.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Eva-Maria Krämer w Lesznie

Postprzez Adriana » wtorek, 7 lipca 2009, 15:48

To w jej książce po raz pierwszy zobaczyłam i zakochałam się w tajganach... "Rasy psów" to jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa, he he :lol:
Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Re: Eva-Maria Krämer w Lesznie

Postprzez tulpar » wtorek, 7 lipca 2009, 20:54

Ada, wiesz, że na gościnę u nas możesz zawsze liczyć. Pakuj torby, kup bilet na pociąg i jedziesz. Masz wakacje, więc jak najbardziej masz czas. Ponadto obejrzysz tajgany, które widziałaś jako szczenięta. Czekamy!
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Eva-Maria Krämer w Lesznie

Postprzez Kate » wtorek, 7 lipca 2009, 21:56

Bardzo ciekawe spotkanie się zapowiada. Żałuję, że nie będę mogła w nim uczestniczyć. Książkę "Rasy psów" przewertowałam tyle razy, że aż się dziwię, że się jeszcze nie rozleciała. Cieszę się, że i psy z Polski zostaną uwiecznione przez nią na zdjęciach.
Kate
 
Posty: 441
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 10:00

Re: Eva-Maria Krämer w Lesznie

Postprzez tulpar » wtorek, 7 lipca 2009, 22:59

Obrazek
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Eva-Maria Krämer w Lesznie

Postprzez Adriana » czwartek, 9 lipca 2009, 14:52

Takie spotkanie można byłoby też na innych psich forach ogłosić, pewnie nie jeden psiarz wychował się na jej książkach. Może jakaś relacja filmowa, jak z wystawy Leszno? :)
Kate, w mojej podobnie, choć widać na niej oznaki używalności, a okładka ledwo co się jeszcze trzyma... :lol:
Eva jest NiemkÄ…?
WyglÄ…da sympatycznie :) to jej whippecik?

Dzięki Marcin, wiem, że mogę na Was liczyć.
Teoretycznie nic prostszego, praktycznie... wiesz, że póki co na prawie żadne wystawy też nie z powodu braku czasu nie jeździłam, a do tego dopiero co w poniedziałek z Olsztyna wróciłam...
Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Re: Eva-Maria Krämer w Lesznie

Postprzez tulpar » czwartek, 9 lipca 2009, 15:06

Tak, Eva-Maria Kraemer jest NiemkÄ….

Wiadomość o spotkaniu oraz zdjęcie można kopiować na inne forum. Będę się nawet cieszył, jeśli to zrobicie. Jeśli podacie link do naszego forum, to super, jeśli nie - to też nie ma problemu.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Następna strona

Powrót do Spotkania

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron