Bakhmul.

Moderatorzy: tulpar, tulpar

Re: Bakhmul.

Postprzez Miuti » Å›roda, 25 czerwca 2008, 10:12

Nie sądzę, żeby nam się dostało ostrzeżenie.
Zgromadziłam ogromną ilość materiałów dot. bakhmula. Opracuję je podczas urlopu. Chciałabym z tego zrobić artykuł do Psa.
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Bakhmul.

Postprzez Miuti » poniedziaÅ‚ek, 7 lipca 2008, 14:43

Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Bakhmul.

Postprzez Surykatka » wtorek, 8 lipca 2008, 09:41

Nie mam żadnego wyobrażenia o bakhmulu po obejrzeniu filmu. Jest rozmazany i niewiele widac, amatorskiej jakości. Czy to jest jakaś rosyjska odmiana charta. Może ktoś by wkleił na forum jakieś zdjęcia?
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bakhmul.

Postprzez Miuti » Å›roda, 9 lipca 2008, 08:29

Zdjęć nie wolno wklejać bez wiedzy i zgody autora.
Bakhmul to prymitywny chart afgański.
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Bakhmul.

Postprzez sigryda » Å›roda, 9 lipca 2008, 10:35

Miuti napisał(a):Zdjęć nie wolno wklejać bez wiedzy i zgody autora.

Zrobie maly off-topik - ja caly czas sie zastanawiam czy wklejajac zdjecie ale zawsze podajac zrodlo - link do strony gdzie bylo zamieszczone i autora- jesli wiadomo kto jest autorem - to jest taka straszna zbrodnia?
Brak zdjec na forum, bardzo zaweza dyskusje i roznorodnosc tematow.
Trudno odnosic sie do czegos i skoncentrowac sie na wymianie pogladow, kiedy temat (w tym wypadku zdjecie/zdjecia) znajduja sie w zupelnie innym miejscu w sieci.
A z koleji pytanie kazdego autora zdjecia/wlasciciela strony o zgode to zajecie bardzo czasochlonne i prawde powiedziawszy ja wole zrezygnowac z rozpoczecia tematu z braku czasu, niz bawic sie w wysylanie nie wiadomo ilu maili i czekanie na potwierdzenia.
Czy to, ze ktos publikuje zdjecia w internecie, na ogolnodostepnych stronach nie oznacza ze chce by byly one ogladane przez ludzi? Ja osobiscie nie widze nic zlego w tym, ze ktos wklei jakies zdjecie jednoczesnie podajac linka do strony z ktorej to zrobil i jesli to mozliwe autora.

ps. a moze zrobic z tego watku osobny temat?
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Bakhmul.

Postprzez Surykatka » Å›roda, 9 lipca 2008, 14:33

Myslę, że mozna tak zrobić, na charcim forum psy.mgt.pl, obecnie juz nieaktywnym, omawiało sie kiedys podstawowe prawa, jakimi rządzi sie copyright. To całkiem użyteczny pomysł.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bakhmul.

Postprzez tulpar » Å›roda, 9 lipca 2008, 15:11

Niestety nie można wkleić zdjęcia i podać link. W prawie polskim zabronione jest umieszczanie czyichś zdjęć na serwerze zewnętrznym, a żeby wstawić na forum jakieś zdjęcie, od tego trzeba zacząć. Na wielu lub na większości stron zapisane jest, że materiał jest chroniony prawem autorskim i nie wolno go ani ściągać, ani kopiować, ani przenosić.

W tym zakresie łatwiej jest z tekstem, bo można go skopiować, podać w cytacie ze źródłem i to już jest zgodne z prawem.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Bakhmul.

Postprzez Surykatka » Å›roda, 9 lipca 2008, 15:31

Mi nie chodziło ot, że można zamieścić zdjęcie, bo sama tego nie robię a wstawienie mojego zdjęcia na charcim forum bez mojej wiedzy i zgody jest samo w sobie naruszeniem praw autorskich, chodziło mi o to, że mozna stworzyc taki temat.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bakhmul.

Postprzez sigryda » Å›roda, 9 lipca 2008, 21:56

tulpar napisał(a):W prawie polskim zabronione jest umieszczanie czyichś zdjęć na serwerze zewnętrznym,

Co to znaczy umiescic zdjecie na serwerze zewnetrznym? skopiowac zdjecie na swoj komp i pozniej wstawic np. na fotosik? i wtedy dopiero podac link?

Jesli np. ja wklejam zdjecie - to jedynie kopiuje adres tego zdjecia na serwerze na ktorym ono jest i ono sie po prostu wyswietla na np. forum. Jedynie uzywam w tym wypadku przycisku [img].
Ja nie kopiuje samego zdjecia i nie przenosze na inny serwer. Kopiuje jedynie adres pod ktorym ono jest wstawione. Co zreszta widac - gdy tamten serwer nie dziala/lub jest nieczynny/lub strona wygasla - wtedy zamiast zdjecia pojawiaja sie 'czerwony krzyzyk'.

a żeby wstawić na forum jakieś zdjęcie, od tego trzeba zacząć.

No wlasnie niekoniecznie.

I nie mowie tu o naduzywaniu czyis praw, wysmiewaniu sie itp... chodzi mi o zwykle wstawienie zdjecia by zobrazowac sytuacje, czy zainteresowac kogos tematem. Bez zdjec kiepsko to widze ;)
A jesli autor mimo wszystko wyrazi swoj sprzeciw - to zawsze mozna usunac fote.
I dodam jeszcze, ze jakas tam czesc moich zdjec charcich tez krazy po necie, nie podpisana (bo to bylo juz dobre kilka lat temu i malo kto bawil sie wtedy w podpisywanie kazdej fotki) i naprawde nie widze sensu robienia z tego powodu hmm rabanu.
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Bakhmul.

Postprzez tulpar » Å›roda, 9 lipca 2008, 22:07

Tak, chodzi np. o fotosik.
Żeby podać link do zdjęcia wrzuconego na fotosik, to najpierw to zdjęcie musisz skądś wziąć. Czyli "zdejmujesz" je z czyjejś strony. I tu jest problem, o ile na stronie jest napisane, że jest to chronione prawami autorskimi. Jeśli nie masz pozwolenia, to ściśle mówiąc, nie wolno Ci nawet skopiować sobie tego zdjęcia z czyjejś strony i trzymać na właśnym dysku w komputerze. - Czyli to jest pierwszy problem.
Drugi - to właśnie umieszczenie czyjegoś zdjęcia na zewnętrznym serwerze bez zgody autora. O ile jednak nie umieścisz linka na forum, to te dwa powyższe kroki raczej nie spowodują ujawnienia tego, ze sobie zdjęcie "pożyczyłaś". Ale jeśli umieścisz i komuś się to nie spodoba, to może Cię to kosztować wiele nerwów i pieniędzy. I nie ma znaczenia, że miałaś dobre intencje. Nie ważne są tu w ogóle intencje.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron