gończe

Moderatorzy: tulpar, tulpar

gończe

Postprzez Adriana » czwartek, 9 lipca 2009, 19:37

Na ostatniej wystawie w Olsztynie miałam okazję zobaczyć jedną z pierwszych, lub nawet pierwszą w naszym kraju przedstawicielkę rasy gończy berneński - BRILLANCE Bohemia Hill... Wywarła na mnie ogromne wrażenie. Wcześniej nie miałam zbytnio styczności z gończymi, raczej widywałam poza małymi gaskońskimi (też bardzo fajne) jedynie polskie lub podobne, cięższego typu.
Dowiedziałam się, że poza niesamowitym wyglądem gończe berneńskie mają równie cudowny charakter - są spokojne, zrównoważone i nieufne wobec obcych.
Tutaj możecie zobaczyć jej stronę i obejrzeć zdjęcia: http://www.cervarius.of.pl/ i strona hodowli, z której pochodzi http://www.bernsky-honic.cz/bt.php .
I tak to do moich ulubionych ras dołączył gończy berneński ^^ (brakuje mi tu emotki z serduszkami :P ).
Podobają mi się jeszcze gończe Porcelain i Ariegeois, ale dopiero zaczynam poznawać rasy gończych... i coraz bardziej mi się one podobają (ale oczywiście, charty są i będą moim nr 1 :P )...
Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Re: gończe

Postprzez tulpar » czwartek, 9 lipca 2009, 20:16

Gończy berneński to jedna z tych ras, o której marzę. Stronę, którą podałaś śledzę od czasu do czasu.

Pierwsze gończe berneńskie widziałem na światówce w Poznaniu i też zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Rozmawiałem z czaskimi hodowcami. Mówili mi, że często przyjeżdżają do Polski, pilnie pokazują psy, ale Polacy jakoś pozostają nieczuli na urogi tej rasy. Jednak okazało się, że ktoś uległ. Całkiem fajnie!
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: gończe

Postprzez Adriana » czwartek, 9 lipca 2009, 20:44

Właścicielka ma zamiar pokazywać swoją suczkę na wystawach i propagować rasę w kraju :)

Dowiedziałam się też, że psy te prawie w ogóle nie szczekają (mimo towarzystwa rozszczekanych posokowców, Berna nie przejęła od nich tego nawyku), jedynie jak coś gonią (głoszą) lub jak coś je wystraszy, z zaskoczenia (wystawiają) - mają donośny, basowy głos. W domu spokojne, nadają się również do mieszkania w bloku. "Psy jednego pana/rodziny". Ogólnie wydaje mi się, że charakterem przypominają charty ^^
Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Re: gończe

Postprzez Kate » sobota, 11 lipca 2009, 09:25

A to ja tą małą widziałam w akcji na wystawie w Krakowie, jak zdobywała BIS Puppy klubowej wystawy gończych, a później występowała na finałach wystawy międzynarodowej. Jak na szczeniaczka pokazała się bardzo profesjonalnie.

Obrazek

Obrazek
Kate
 
Posty: 441
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 10:00

Re: gończe

Postprzez balbina » sobota, 11 lipca 2009, 11:01

Dla mnie, jak pies ma takie łaty, to nie ważne jakiej jest rasy - jest po prostu fantastyczny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
balbina
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 14 lutego 2009, 11:17
Lokalizacja: Głogów

Re: gończe

Postprzez ARCTURUS » niedziela, 19 lipca 2009, 10:41

No coz, moimi ulubionymi gonczymi sa goncze wloskie segugio, dla mnie po prostu psy marzenie . Moze kiedys ...
Ostatnio edytowano niedziela, 19 lipca 2009, 17:10 przez ARCTURUS, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Re: gończe

Postprzez viola » niedziela, 19 lipca 2009, 13:06

Arcturus, tak mnie to Twoje psie marzenie zaintrygowało... że musiałam sprawdzić "kto zacz" :D Krótkowłosy, czy szorstkowłosy ??
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Re: gończe

Postprzez ARCTURUS » niedziela, 19 lipca 2009, 17:10

Stanowczo krotko i czarny podpalany . A i sory za literowke ktora dopiero teraz zobaczylam :)
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Re: gończe

Postprzez ARCTURUS » niedziela, 19 lipca 2009, 17:16

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Re: gończe

Postprzez Adriana » wtorek, 21 lipca 2009, 22:48

Nie przepadam za takimi umaszczeniami, ale... z budowy - zgrabne, eleganckie, o długich pyskach z lekko zakrzywionym nosem... to faktycznie :D - fajne. Ale w Polsce chyba takich nie ma?
Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron