Silken Windhund

Moderatorzy: tulpar, tulpar

Re: Silken Windhound

Postprzez tulpar » niedziela, 2 sierpnia 2009, 09:10

Nicola napisał(a):Wspaniałe psy! W przyszłości marzy mi się taki.Szkoda,ze w Polsce nie są uznane.


Przeciwnie. Te psy w Polsce są uznane, o ile mają rodowód jednego z członków FCI. Można je u nas i wystawiać, i hodować w ramach ZKwP.

Jeśli będziesz chciała, mogę zapytać o te psy.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Silken Windhound

Postprzez Nicola » niedziela, 2 sierpnia 2009, 12:48

Nie wiedziałam,że w Polsce tez jest uznana.Na poprzednim forum otrzymałam odpowiedz,e rasa ta jest nie uznana w Polsce.
A czy taka hodowla w Polsce jest? Jak by takiego psa zgłaszać na wystawę ?
Avatar użytkownika
Nicola
 
Posty: 105
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: Silken Windhound

Postprzez tulpar » niedziela, 2 sierpnia 2009, 17:06

Nicola napisał(a):Nie wiedziałam,że w Polsce tez jest uznana.Na poprzednim forum otrzymałam odpowiedz,e rasa ta jest nie uznana w Polsce.


Nie wiem, co to znaczy poprzednie forum. Jeśli chodzi o forum Mafffefki, którego wciąż nie mogę odżałować, wówczas sprawa ras nieuznanych dopiero się kształtowała i nie wszystko było wiadomo.

Natomiast o to, jak się teraz sprawy mają z rasami nieuznanymi, musisz pytać na naszym forum, bo chyba tylko tu są wszyscy właściciele takich chartów i tylko tu uzyskasz prawdziwe informacje.


Nicola napisał(a):A czy taka hodowla w Polsce jest? Jak by takiego psa zgłaszać na wystawę ?


Nie, w Polsce nie ma ani hodowli, ani whippetów długowłosych. Są natomiast w Czechach i jest ich tam coraz więcej. Z pewnością bez problemu mogłabyś pieska/suczkę z Czech wziąć.

Psa rasy nieuznanej zgłasza się dokładnie tak samo, jak rasy uznanej. Musi mieć rodowód jednego z członków FCI i wówczas możesz psa zgłosić na dowolną wystawę w Polsce - o tym mówi regulamin wystaw ZKwP.

Obecnie w PL obowiązują niekrzystne przepisy dotyczące tych ras. Tzn nie mogą otrzymywać CWC, zatem nie mogą być championem Polski. Po tytuły trzeba zatem jechać do innych krajów. Inne kwestie wystaw wyglądają podobnie - czyli np. kwalifikacja hodowlana, rejestracja miotów, etc.

Te psy można wystawiać w każdym kraju, który graniczy z Polską, poza Niemcami. Poza tym, także w wielu, wielu innych.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Silken Windhound

Postprzez Nicola » niedziela, 2 sierpnia 2009, 18:17

tulpar napisał(a):Nie wiem, co to znaczy poprzednie forum.

To znaczy na swiatchartow.net .
Bardzo dziękuje za odpowiedz.
Avatar użytkownika
Nicola
 
Posty: 105
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: Silken Windhound

Postprzez Miuti » poniedziaÅ‚ek, 3 sierpnia 2009, 12:41

Taki śliczny, długowłosy pipecik może być odbierany jako konkurencja.

Ja sama bym chętnie takiego nabyła!

Prawie jak borzoj, tylko mniejszy.

ZastanowiÄ™ siÄ™.
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Silken Windhound

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 3 sierpnia 2009, 12:50

Miuti napisał(a):Taki śliczny, długowłosy pipecik może być odbierany jako konkurencja.


Ja już potrafię sobie wyobrazić nawet awantury między koleżaneczkami krótkowłosymi, a koleżaneczkami długowłosymi. ;)

Oczywiście nie każdy właściciel whippeta pasuje do kategorii "koleżaneczki".
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Silken Windhound

Postprzez Miuti » poniedziaÅ‚ek, 3 sierpnia 2009, 13:28

Dlaczego na naszym forum nie ma informacji, kto dostał upomnienie i za co, kogo wykreśliliśmy?
(Kurczę, pluralis maiestaticus mi się wstrzelił...) .

Dlaczego na tym forum jest tak mało emotków?
Ja chcę więcej!
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Silken Windhound

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 3 sierpnia 2009, 13:41

Miuti napisał(a):Dlaczego na naszym forum nie ma informacji, kto dostał upomnienie i za co, kogo wykreśliliśmy?
(Kurczę, pluralis maiestaticus mi się wstrzelił...) .

Dlaczego na tym forum jest tak mało emotków?
Ja chcę więcej!


Miuti dostanie upomnienie za odbieganie od tematu. Tu rozmawiamy o whippetach długowłosych.

Ponadto upomnienie dostanie Ania, bo miała przenieść kilka postów do Silken windsprite (whippet długowłosy), a przeniosła do Silken windhound (mini borzoj).

Ja dostanę upomnienie za to, że nie potrafię technicznie udzielać upomnienia i nie potrafię przenosić postów.

W ogóle załóżymy temat - "upomnieniowy koncert życzeń" - albo "życie po banie". :D
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Silken Windhound

Postprzez Nicola » poniedziaÅ‚ek, 3 sierpnia 2009, 17:41

Jaka jest różnica między Silken Windhound a Silken Windsprite ??
tulpar napisał(a):
Miuti napisał(a):Taki śliczny, długowłosy pipecik może być odbierany jako konkurencja.


Ja już potrafię sobie wyobrazić nawet awantury między koleżaneczkami krótkowłosymi, a koleżaneczkami długowłosymi. ;)

Oczywiście nie każdy właściciel whippeta pasuje do kategorii "koleżaneczki".

Nie rozumiem,mógłby ktoś wytłumaczyć to tej czarnej masie(mi ) :lol:
Avatar użytkownika
Nicola
 
Posty: 105
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: Silken Windhund

Postprzez kuba94 » poniedziaÅ‚ek, 3 sierpnia 2009, 17:54

Z tego co wiem Silken windsprite to whippet długowłosy, a Silken windhound to mini borzoj.
kuba94
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron