Owoce i warzywa

Żywienie, Pielęgnacja, Zdrowie, Weterynaria

Moderatorzy: djuszes, sigryda, djuszes, sigryda

Re: Owoce i warzywa

Postprzez Surykatka » Å›roda, 2 lipca 2008, 12:57

A jaka jest najwyższa dawka graniczna dla takiego psa?
Chodzi mi o to, czy dawka wystarczająca do poważnego zatrucia jest taka sama jak u małych psów czy trochę wyższa?
Bo nie wiem, czy szybkość rozprzestrzeniania sie trucizny zależy od wagi czy wzrostu. Chyba od wagi.
Borys kiedyś zjadł tabliczkę czekolady mlecznej z orzechami w ciągu dwóch dni i wymiotował na żólto z tymi orzechami :roll:
W ogóle zrobił się z niego "Chart - o - wrażliwym - żołądku", dajemy mu więc tylko po kostce lub dwóch raz na jakiś czas.
Kiedyś rodzinę przestrzegałam przed dawaniem Borii słodyczy, ale nie usłuchali, a jak Borys raz zasmakował czekolady, to już nie chce odpuścić jak tylko ją zobaczy.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Owoce i warzywa

Postprzez sigryda » czwartek, 3 lipca 2008, 04:05

Surykatka napisał(a):A jaka jest najwyższa dawka graniczna dla takiego psa?
Chodzi mi o to, czy dawka wystarczająca do poważnego zatrucia jest taka sama jak u małych psów czy trochę wyższa?
Bo nie wiem, czy szybkość rozprzestrzeniania sie trucizny zależy od wagi czy wzrostu. Chyba od wagi.

Glownie od wagi.
Borysa traktuj jak psa malego i po prostu uwazaj na niego. Tak bedzie najbezpieczniej.
Dawki mozna znalezc w internecie w przeliczeniu na kilogram masy ciala psa.
Wstukaj w google hasla: 'czekolada, pies, zatrucie' lub 'chocolate, dog, poison' i powinny sie wyswietlic linki do tego tematu gdzie na pewno sa podane dawki :)

Borys kiedyś zjadł tabliczkę czekolady mlecznej z orzechami w ciągu dwóch dni i wymiotował na żólto z tymi orzechami :roll:

To dobrze ze zwymiotowal, i dobrze ze to byla mleczna czekolada a nie ciemna/gorzka, bo mogloby byc marnie po takim 'lakomstwie'.
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Owoce i warzywa

Postprzez ewcia » czwartek, 3 lipca 2008, 07:46

Jastka jest wszystkożerna, co widać po jej ....krągłej figurce.Lubi truskawki z bitą śmietanką.Śmietanka wylizywana jest dokładnie a truskawki wyskakują bokiem z pyska.Wczoraj stłamsiła kalafiora oblanego, suto masełkiem.O jogurtach owocowych nie wspomnę , bo wygląda to tak, że jedna łyżka ja, druga Jastka.Dodatkowo psica dożywia się pokrzywami na spacerkach.Powinni jej płacić za utrzymywanie zieleni na okolicznych trawnikach. :D :D
ewcia
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 06:57
Lokalizacja: Brenna

Re: Owoce i warzywa

Postprzez Bogarka » czwartek, 3 lipca 2008, 10:22

Pokrzywe je?
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Owoce i warzywa

Postprzez Surykatka » czwartek, 3 lipca 2008, 11:46

Borys też je pokrzywę.
Zastanawiam się tlyko, jak on to robi, że zajada się ze smakiem i nie parzy go w pyszczku :shock:
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Owoce i warzywa

Postprzez ewcia » piÄ…tek, 4 lipca 2008, 09:55

Pokrzywy są bardzo zdrowe dla psiaka!Zwierzęta wiedzą co im potrzebne.
ewcia
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 06:57
Lokalizacja: Brenna

Re: Owoce i warzywa

Postprzez sigryda » sobota, 5 lipca 2008, 06:37

Pokrzywy sa bardzo ok :D maja bardzo duzo witaminy C i w ogole sa wyjatkowo zdrowa roslinka, z tego co slyszalam mlode pokrzywy nadaja sie swietnie do salatek albo moga byc robione jak szpinak.
Szkoda, ze moja paskuda nie jada tej 'zieleniny' :twisted:
Ja za to wzielam sie na sposob, obserwuje ktora zielenine psica skubie na spacerach i zbieram takowaz do woreczka, a wieczorem siekam razem z zielona pietruszka, wsypuje do miski i dobrze mieszam z miesem.
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Owoce i warzywa

Postprzez Bogarka » sobota, 5 lipca 2008, 08:23

Hadar tez jada trawe ale nigdy nie przyszło mi do głowy obserwowac jaka. A pokrzywa to i dla ludzi jest zdrowa, m.in. na włosy i niedawno w ksiazce Marii Treben czytałam ze na alergie tez
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie i Uroda

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron