Badania Serca

Żywienie, Pielęgnacja, Zdrowie, Weterynaria

Moderatorzy: djuszes, sigryda, djuszes, sigryda

Re: Badania Serca

Postprzez ARCTURUS » niedziela, 10 sierpnia 2008, 09:34

Ja w kierunku serca i oczu mam na razie przebadane 3 psy , Ferdka i dwie suki Gaje i Duszke . Teraz czekam na to az w okolicy znow beda Niziolek i Garncarz zeby przebadac kolejne psy .
Avatar użytkownika
ARCTURUS
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:57
Lokalizacja: Grochowice

Re: Badania Serca

Postprzez ewcia » poniedziaÅ‚ek, 11 sierpnia 2008, 07:39

"09-10.08.2008 roku w Centrum Zdrowia Małych Zwierząt w Dąbrowie Górniczej na Śląsku jest tzw. "Tydzień kardiologiczny"

Dąbrowa Górnicza nie jest na Śląsku.To Zagłębie.Odezwała się ta, co to jest z Sosnowca, czyli też z Zagłębia a mieszka w Katowicach i wciąż podkreśla że nie jest ślązaczką! :D :D
A tak swojÄ… drogÄ…...to drogie to badanie. :?
ewcia
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 06:57
Lokalizacja: Brenna

Re: Badania Serca

Postprzez korkowa » poniedziaÅ‚ek, 11 sierpnia 2008, 14:05

ewcia napisał(a):"09-10.08.2008 roku w Centrum Zdrowia Małych Zwierząt w Dąbrowie Górniczej na Śląsku jest tzw. "Tydzień kardiologiczny"

Dąbrowa Górnicza nie jest na Śląsku.To Zagłębie.Odezwała się ta, co to jest z Sosnowca, czyli też z Zagłębia a mieszka w Katowicach i wciąż podkreśla że nie jest ślązaczką! :D :D
A tak swojÄ… drogÄ…...to drogie to badanie. :?



A w jakim woj. leży Dąbrowa?
W ÅšlÄ…skim. 8-)

Badania nie sa drogie u Niziołka kosztuje 190 złotych, ale to z certyfikatem czy tam cuś, ja dawałam w tych dniach 30 zeta u Klorygi, normalnie powinno kosztować ok 50 zeta...
korkowa
 
Posty: 99
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Badania Serca

Postprzez Magoral » poniedziaÅ‚ek, 11 sierpnia 2008, 14:46

Ewcia
Badanie z certyfikatem u dr Niziołka kosztuje 190 zł .
Najbliższe badanie Bielsko -Biała tutaj szczegóły i możliwośc umówienia się: http://www.medwet.pl
Pozdrawiam Marysia
Magoral
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 6 czerwca 2008, 08:21
Lokalizacja: K-ce

Re: Badania Serca

Postprzez ewcia » poniedziaÅ‚ek, 11 sierpnia 2008, 17:47

No 190zł to dla mnie teraz drogo.Mój lekarz ze mnie zdziera kasę bez pojęcia, bo nie ma refundacji :evil: .Więc takie badanie zrobię Jasce ...ale kiedyś.
ewcia
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 06:57
Lokalizacja: Brenna

Re: Badania Serca

Postprzez Amirah » poniedziaÅ‚ek, 11 sierpnia 2008, 20:08

Ekg + konsultacja u dr Niziołka w Klinice Małych Zwierząt, SGGW, Warszawa - dzisiejsza wizyta kosztowała mnie PLN 100.
Amirah
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 20:38

Re: Badania Serca

Postprzez sigryda » sobota, 30 sierpnia 2008, 03:05

ewcia napisał(a):No 190zł to dla mnie teraz drogo.Mój lekarz ze mnie zdziera kasę bez pojęcia, bo nie ma refundacji :evil: .Więc takie badanie zrobię Jasce ...ale kiedyś.

Ewciu przykro mi, ze Twoj lekarz z Ciebie 'zdziera', ale ceny uslug medycznych dla ludzi i dla zwierzat sa bardzo podobne. Sprzet, rodzaj badan, leki itp. sa prawie takie same i maja prawie identyczne ceny. Tyle tylko, ze do tej pory w Polsce za znaczna czesc badan dla ludzi placilo panstwo - wiec wydawalo sie, ze leczenie i badania sa 'tanie'.
Niestety za leczenie i profilaktyke zwierzat musza placic ich wlasciciele.
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Badania Serca

Postprzez sigryda » sobota, 30 sierpnia 2008, 03:09

Informacja o badaniach krwi w kierunku chorob serca, podana na SCh http://www.swiatchartow.net/viewtopic.php?p=39974#39974" target="_blank
Brave Heart napisał(a):W rozmowie z dr Niziołkiem dowiedziałam się, że w raz ze swoim kolegą, weterynarzem z Bydgoszczy pracują nad pobieraniem próbek krwi od psów, w celu oznaczenia poziomu białek. Podwyższony poziom określonych białek we krwi oznacza predyspozycje psa do chorób serca.Takie badanie daje nam mozliwośc wcześniejszego rozpoznania problemow z sercem niz ECHO.
Dr Niziołek zaproponował, że chętnie przeprowadzi takie badanie z wilczarzami.

Pan dr Niziołek chciałby zebrac do badania grupe co najmniej 10 psów.

Jeżeli ktoś jest chętny proszę o wiadomość.

Jeżeli chodzi o koszt badania- będzie to prowadzone w ramach badań naukowych więc nikt za nic nie placi.


Brave Heart napisał(a):Chwila cierpliwości.
Rozmawialam dzisiaj z dr Niziolkiem i ustaliliśmy, że w przyszlym tygodniu będzie już wszystko wiadomo.
Mogę teraz powiedzieć, że badania odbędą się w Warszawie i Bydgoszczy.
Reszta szczególów w przyszlym tygodniu.
Tu chcialabym podziękować osobą, które już się zglosily. Wspaniale, bardzo dziękuję. Im nas więcej tym lepiej.


wolfi napisał(a):Mowa jest o screeningowym teście NT-proBNP, nazywanym CardioCare.
To badanie pozwala wykrywac wczesne stadia uszkodzenia serca tak jak w HCM ( kardiomiopatii przerostowej) DCM ( kardiomiopatii roztrzeniowej), wadach zastawkowych, niewydolności serca.
Brave Heart -wspaniała inicjatywa - to bardzo interesujące dla wilczarzy badanie .

wolfi napisał(a):Test rekomendowany jest jako pierwszy specyficzny test w wykrywaniu schorzeń serca u psów .
Dr. Steven Ness, president of Veterinary Diagnostics Institute:
" Test ten stanowi juz standard w diagnostyce u ludzi i powinno tak być także u psow.
Choroba serca często przebiega początkowo bezobjawowo i wielu ludzi nie ma żadnej świadomości rozwijającej się choroby serca u swojego psa aż do chwili, gdy choroba wchodzi w stadium niewydolności krążenia.
Badanie to jest rekomendowane u psów powyzej 6 roku życia oraz w rasach o wysokim ryzyku zachorowania na schorzenia serca."


Moze ktos z Warszawy i okolic zechce skorzystac? mysle ze nie tylko wilczarze moga byc wlaczone do tych badan :)

.
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Badania Serca

Postprzez KRAMA » poniedziaÅ‚ek, 8 wrzeÅ›nia 2008, 18:11

Ta akcja jest organizowana głównie dla wilczarzy. Chodzi o zbadanie danej grupy psów z tej samej rasy.
KRAMA
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 5 września 2008, 18:15

Re: Badania Serca

Postprzez KRAMA » poniedziaÅ‚ek, 8 wrzeÅ›nia 2008, 18:13

A co do ceny ekg i echo+certyfikat u dr Niziołka na SGGW- stawka z września br- 180 zł.
KRAMA
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 5 września 2008, 18:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie i Uroda

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron