Szyjki z drobiu

Żywienie, Pielęgnacja, Zdrowie, Weterynaria

Moderatorzy: djuszes, sigryda, djuszes, sigryda

Re: Szyjki z drobiu

Postprzez Bogarka » niedziela, 3 sierpnia 2008, 11:20

Nasz gonczy Hobo jadł kosci z korpusu w całosci do 10 czy 11 roku zycia, kiedy miał operacje jelita (połknał kamien) . Od tej operacji jadał mielone. Zył 15 i pół roku.
Hadar po tych trzech kawałkach szyjki miał własnie taki twardy i sypki stolec, wczoraj na kolacje dostał tylko jeden kawałek szyjki indyczej a dzisiaj na sniadanie drugi oba ok 10 cm.
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Szyjki z drobiu

Postprzez pituophis » niedziela, 3 sierpnia 2008, 15:11

Gdybyscie wiedzieli, jaka propaganda suchych karm jest w kazdej mozliwej ksiazce i dowolnym zrodle w UK, nie dziwilibyscie sie, ze dla Zachodu to "odkrycie". ;) Tutaj chyba 75% osob wierzy, ze psa czy kota inaczej niz gotowcami karmic sie nie da, bo bedzie niedozywiony...
God made only few perfect dogs, so he covered the rest with hair
pituophis
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 17:01

Re: Szyjki z drobiu

Postprzez Karol » niedziela, 3 sierpnia 2008, 15:46

No to my - świadomi - mówmy o tym głośno, wszędzie i przy każdej nadarzającej się okazji.
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Szyjki z drobiu

Postprzez tulpar » niedziela, 3 sierpnia 2008, 15:55

A ja to nawet nie wiedziałem, że taka szyjka drobiowa, to jakaś niegodziwość wobec moich psiaków.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Szyjki z drobiu

Postprzez Bogarka » niedziela, 3 sierpnia 2008, 16:22

pituophis napisał(a):Tutaj chyba 75% osob wierzy, ze psa czy kota inaczej niz gotowcami karmic sie nie da, bo bedzie niedozywiony...

Tutaj to UK a gotowce to suche karmy?
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Szyjki z drobiu

Postprzez pituophis » niedziela, 3 sierpnia 2008, 21:08

Tak. W kazdej niemal ksiazce lub czasopismie jako JEDYNA metode zywienia proponuje sie sucha lub inna gotowa karme. Ewentualnie dopisuje, ze koscmi pies sie pokaleczy, a posilki domowe, samodzielnie przygotowane sa gorsze, mniej wartosciowe, niezbilansowane.
God made only few perfect dogs, so he covered the rest with hair
pituophis
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 17:01

Re: Szyjki z drobiu

Postprzez KRAMA » wtorek, 9 wrzeÅ›nia 2008, 11:47

Wszystko jest dobre co służy danemu psu- tak myślę.
Ja moje psiaki trzymam na Barf-je.
Obserwuje je , oglądam ich kupcie i po tym wiem co i jak. Na razie jest bardzo dobrze a jedzą surowiznę już od 3 lat.
Koty natomiast nie znoszą nic prócz chrupek i saszetek.
KRAMA
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 5 września 2008, 18:15

Re: Szyjki z drobiu

Postprzez Surykatka » wtorek, 9 wrzeÅ›nia 2008, 16:47

Borys nie lubi karmy, stoi cały czas w misce. Traktuje ją jako smakołyk do zabawy, kiedy mu się nudzi wyciąga jedną granulkę i biega z nią po domu.
Je kurczaka, ale toleruje go tylko, jesli jest świeży i ciepły, inaczej wymiotuje i ma biegunkę.
Innego mięsa też raczej nie mozna mu dawać z wyżej wymienionych powodów, zdaża się także, że po prostu nie chce jeść, tak jak dzisiaj.
Do pogryzania w przerach między posiłkami dostaje suszone kurze łapki i czasami świńskie uszy a także świeże kurze łapki w mięsnej galarecie (przepis naszej znajomej właścicielki chartów).
Ogólnie jeśli coś mu dolega, to raczej robi na rzadko niż na twardo, choć tez kilka razy tak się zdarzyło.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyjki z drobiu

Postprzez Bogarka » wtorek, 9 wrzeÅ›nia 2008, 18:56

Hadarowi niedawno kupiłam kacze szyjki smakowały mu
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie i Uroda

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron