Charci Fryzjer

Żywienie, Pielęgnacja, Zdrowie, Weterynaria

Moderatorzy: djuszes, sigryda, djuszes, sigryda

Charci Fryzjer

Postprzez Justiii » czwartek, 21 sierpnia 2008, 17:38

Witamy,
niestety po raz kolejny przekonaliśmy się że ostrzyżenie Dolona to 'wyższa szkoła jazdy' ...
O dziwo Dolon podczas tego typu zabiegów jest dość spojony - nie bryka, nie gryzie itp, aczkolwiek zestresowany. Dlatego szukamy kogoś kto pomoże nam w sposób profesjonalny zając sie jego okrywą by nie wyglądał jak koczkodan :twisted:
Raz jedyny spotkaliśmy w My Pet dr Nowaka (Oś. Tysiąclecia - Poznań) dziewczynę - zdaje się że miała na imię Monika, która znała Dolcia właśnie z forum. Zajęła się nim rewelacyjnie!!!!!!!!
Niestety nie wiemy jak się nazywa i gdzie możemy ją spotkać :( bo ww. gabinecie strzyże już ktoś inny.
Monika ma Afghana, wiec na 100% ktoÅ› z Was wie o kim mowa.

Błagam pomóżcie ...
Dzięki Wielkie
Pzdr
Justiii i Jack z ekipÄ…
http://www.tajgan.blox.pl
Justiii
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 07:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Silencer » czwartek, 21 sierpnia 2008, 18:30

Mi pomaga dziewczyna,ktora pracuje u dr Wasiatycza. Zapytajcie sie w recepcji...Ale imienia nie pamietam....
Silencer
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 08:49

Re: Charci Fryzjer

Postprzez kkk » czwartek, 21 sierpnia 2008, 18:33

A chodzi o strzyżenie czy o czesanie, kąpanie i ogólną codzienną pielęgnację włosa?
kkk
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 17:22

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Justiii » czwartek, 21 sierpnia 2008, 19:56

Dolon dla lepszej kondycji włosa, a i nie będę ukrywać ze dla naszej wygody, wymaga co jakiś czas podstrzyżyn i fachowego trymowania - zwłaszcza w okresie letnim.
KÄ…pie sie regularnie we wszystkim co mokre, a raz w miesiÄ…cu kapiemy go my.
Mimo regularnego czesania, trochę się 'filcuje' a wówczas zbiera różne okazy flory, robią mu się pod pachami dredy i ogólnie wygląda jak 'koczkodan" :lol:
Kondycja jego włosa jest naprawdę dobra, ale wolę go w opcji mniejszej objętości ;)

Pzdr
Justiii i Jack z ekipÄ…
http://www.tajgan.blox.pl
Justiii
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 07:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Charci Fryzjer

Postprzez kkk » czwartek, 21 sierpnia 2008, 21:15

Z afganami jest tak: kąpiel co 1-2 tygodnie - szampon + odżywka, szampon może być byle jaki, odżywka musi być najlepsza, wysuszyć i dokładnie wyczesać. Po kąpieli włos jest elastyczny i śliski i czepia się mało śmieci, w miarę brudzenia się włos staje się szorstki i coraz więcej śmieci na nim zostaje.
I teraz bardzo ważne - im włos jest brudniejszy tym mniej należy go czesać, ponieważ taki brudny i szorstki bardziej się łamie, plącze i filcuje. I uzyskuje się efekt odwrotny czyli filce w miejscach rozczesywanego włosa.
Ja moich afganów między kąpielami absolutnie nie czesze, śmieci wybieram palcami, a nie wyczesuje. Przy regularnych kąpielach to całkowicie wystarcza. A jeżeli włos nie jest zniszczony i dobry jakościowo to ten sposób sprawdza się też przy kąpaniu raz na 3 tygodnie.
Może system pielęgnacji afgańskiej sprawdzi się również u Dolona ;)
kkk
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 17:22

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Justiii » piÄ…tek, 22 sierpnia 2008, 16:11

kkk napisał(a):im włos jest brudniejszy tym mniej należy go czesać, ponieważ taki brudny i szorstki bardziej się łamie, plącze i filcuje. I uzyskuje się efekt odwrotny czyli filce w miejscach rozczesywanego włosa.

O, I TO JEST BARDZO CENNA RADA, BO JA robiłam WRĘCZ ODWROTNIE ...
W TAKIM RAZIE ZAPYTAM JESZCZE O odżywkę, MY STOSUJEMY HERY DO łatwego ROZCZESYWANIA, ALE MOŻE MASZ JESZCZE COŚ LEPSZEGO TO CHĘTNIE PRZETESTUJEMY
PRZY dłuższej sierści SPRAWDZA SIę również JEDWAB W PłYNIE WGNIATANY W SUCHY I CZYSTY WłOS ;)

PZDR
Justiii i Jack z ekipÄ…
http://www.tajgan.blox.pl
Justiii
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 07:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Surykatka » piÄ…tek, 22 sierpnia 2008, 16:14

A ja chciałam się spytać, czy tekosmetyki, które sprawiają, że długowłose charty na wystawach mają puszystą, miękką i błyszczącą sierść można stosować na codzień, czy to przeciąza lub uszkadza włos?
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Charci Fryzjer

Postprzez kkk » sobota, 23 sierpnia 2008, 10:26

Trudno powiedzieć, która odżywka jest najlepsza, bo ta co się sprawdzi na jednym psie niekoniecznie będzie dobra dla drugiego.
Jeżeli używasz Hery i włos jest w dobrej kondycji, to znaczy, że jest ok. Choć co jakiś czas warto zmienić, żeby włos nie przyzwyczaił się do jednej odżywki.
Jedwab bardzo dobrze sie sprawdza we wszelkiej postaci - np. do rozczesywania filców i kołtunów bardzo dobra jest odżywka Gliss Kur - Liquid Silk Gloss, po kąpieli spryskać wilgotny włos i można spokojnie wszystko rozczesać :)
kkk
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 17:22

Re: Charci Fryzjer

Postprzez kkk » sobota, 23 sierpnia 2008, 17:17

Surykatka napisał(a):A ja chciałam się spytać, czy tekosmetyki, które sprawiają, że długowłose charty na wystawach mają puszystą, miękką i błyszczącą sierść można stosować na codzień, czy to przeciąza lub uszkadza włos?


Wygląd włosa nie zależy tylko od kosmetyków.
U chartów nie stosuje się jakiejś przeogromnej ich ilości - tyle co szampon i odżywka do kąpieli i na wystawie trochę odżywki do rozczesania, więc spokojnie można je stosować bez obawy zniszczenia włosa.
kkk
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 17:22

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Surykatka » niedziela, 24 sierpnia 2008, 10:12

kkk napisał(a):
Surykatka napisał(a):A ja chciałam się spytać, czy tekosmetyki, które sprawiają, że długowłose charty na wystawach mają puszystą, miękką i błyszczącą sierść można stosować na codzień, czy to przeciąza lub uszkadza włos?


Wygląd włosa nie zależy tylko od kosmetyków.
U chartów nie stosuje się jakiejś przeogromnej ich ilości - tyle co szampon i odżywka do kąpieli i na wystawie trochę odżywki do rozczesania, więc spokojnie można je stosować bez obawy zniszczenia włosa.


To dobrze, bo w przyszłości zastanawiam się nad saluki, i myslę, że takie kosmetyki zapobiegłyby w pewnej mierze kołtunieniu włosa na uszach i ogonie.
Poza tym jeszcze regularne zagladanie do ucha, czy coś się nie zawieruszyło i wyrywanie włosków z kanału słuchowego...Ale to już inny problem i nie ten temat.
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Zdrowie i Uroda

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron