Charci Fryzjer

Żywienie, Pielęgnacja, Zdrowie, Weterynaria

Moderatorzy: djuszes, sigryda, djuszes, sigryda

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Gabriela » niedziela, 24 sierpnia 2008, 12:53

Sierść saluka nie potrzebuje jakiś większych zachodów w pielęgnacji.Jeśli uszy i ogon jest systematycznie wyczesywany to nie kudłaci się.
Avatar użytkownika
Gabriela
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 06:59

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Floo » sobota, 30 sierpnia 2008, 07:59

Cenne uwagi,
jakie szczotki, grzebienie najlepsze dla saluka, jakie dla afgana?
Floo
 
Posty: 9
Dołączył(a): środa, 11 czerwca 2008, 21:12

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Surykatka » sobota, 30 sierpnia 2008, 08:16

Floo napisał(a):Cenne uwagi,
jakie szczotki, grzebienie najlepsze dla saluka, jakie dla afgana?


Nie jestem jakas doświadczoną psią fryzjerką, ale myslę, że im dłuższy włos tym rzadziej powinny być rozstawione igiełki na szczotce / grzebieni, żeby długi włos rozczesać, a do pomniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, kiedy włos jest już rozczesany, można uzyć szczotki z gęsszymi ząbkami.
Lepiej też jest o ile się nie myle używać szczotki z metalowymi drucikami, a nie plastkiowym
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Charci Fryzjer

Postprzez kkk » sobota, 30 sierpnia 2008, 15:43

dla afganów najlepsze są szczotki z metalowymi igłami bez kulek na końcach, a grzebieni raczej się nie używa ;)
kkk
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 17:22

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Justiii » Å›roda, 17 wrzeÅ›nia 2008, 20:13

w sprawie czesania brudasów to mieliście racje ;)
przestałam wyczesywać Dolcia jak nie jest czyściochem, i to działa...
jednak pojawił sie problem 'dredów' po pachami' i 'między nogami'
macie jakiś tajemny sposób na to?
By Dolciu miał w miarę czysta sierść, musiałabym go kąpać przynajmniej raz w tyg!! jest wielkim fanem kąpieli rzecznych, a zaraz po rzecznej kąpieli nie ma większej przyjemności niż wytarzać się w piachu!!!wiec zasadniczo czysty jest jedynie w nocy po kąpieli :evil:
pzdr
Justiii i Jack z ekipÄ…
http://www.tajgan.blox.pl
Justiii
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 07:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Surykatka » Å›roda, 17 wrzeÅ›nia 2008, 20:44

Mój tez po każdej kąpieli tarza się w błocie, a dla niektórych chartów podobno najlepszą rozrywka jest tarzanie się w błocie :P
No cóż, nie mam negatywnych doświadczeń w wyczesywaniem oprócz tych dwoch:
1. Borys boi się czesania, od razu podkula ogon posd siebie, chociaż to ani nie szczypie, ani nie gryzie, ani nie boli. Dlaczego tak jest?
2 Kiedy czeszę mojego Borię, zawsze lecą tooony kłaków, wystarczy chociażby przejechac ręką, żeby mieć w niej garść włosów. To jakiś niedobór witamin?
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Justiii » czwartek, 18 wrzeÅ›nia 2008, 21:27

hmmmm, błoto!! sucha trawa!! a najlepszy jest żółty piach tzw. piaskownica i to najlepiej zaraz po wizycie w rzece czyli żółte błoto na grzbiecie :mrgreen:
Dolciu tez nie jest szczęśliwy jak widzi 'kosmetyczkę", ale wypracowaliśmy jaki-taki system: w domu czeszemy się na leżąco - najpierw jeden boczek, później drugi bo stanie wyjątkowo go nudzi, więc spaceruje. W pozycji leżącej co najwyżej - jak jest za długo lub zbyt upierdliwie staram się wymuskać dreda, zamiast go zwyczajnie wyciąć, dostaję tzw. kopa :twisted:
Dla mnie najbardziej komfortowo czesze sie go w terenie. Wówczas jest zajęty podziwianiem okolicy, wypatrywaniem zwierzyny itp. i spokojnie stoi, a ja robie swoje ...
O dziwo !! u fryzjera stoi spokojnie, chyba że trwa już to zbyt długo .... postanawia się położyć.
W temacie sprzętu: najlepszy i najmniej inwazyjny jest metalowy grzebień z kręcącymi sie wokół własnej osi 'zębami', moja - była - tradycyjna szczotka z kulkami na końcach lub szczotka z naturalnego włosia. Dla mnie osobiście najwygodniejsza jest szczota z zakrzywionymi drucikami, jednak na sam jej widok Dolon ucieka - zdaje się że drapie. Wyczesuje wszystkie śmieci i najszybciej rozczesuje kłaczory. Używam jej jednak naprawdę :idea: w stanach wyższej konieczności.
Różnego rodzaju trymery i inne sprzęta mam na stanie, ale używanie ich zostawiam jako ostateczność.


pzdr
Justiii i Jack z ekipÄ…
http://www.tajgan.blox.pl
Justiii
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 07:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Justiii » czwartek, 18 wrzeÅ›nia 2008, 21:35

Surykatka napisał(a): lecą tooony kłaków, wystarczy chociażby przejechac ręką, żeby mieć w niej garść włosów. To jakiś niedobór witamin?

ten problem mamy z BetÄ…...
sa oczywiscie okresy kiedy nic nie pomaga, ale sprawdza siÄ™ u nas Laveta Super dolewana do wody
przetestowaliśmy również EFA Olie ScanVet'u z rewelacyjnym skutkiem; przy jego pomocy doprowadziliśmy Dolona sierść do ładu i składu. Mam wrażenie że po tym środku kłaki mniej się plączą i zbijają, polecam.
Justiii i Jack z ekipÄ…
http://www.tajgan.blox.pl
Justiii
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 07:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Charci Fryzjer

Postprzez sigryda » piÄ…tek, 19 wrzeÅ›nia 2008, 01:23

EFA Oil jest swietny, takze przetestowalismy kiedys i dal rewelacyjny efekt jako kuracja uderzeniowa na doprowadzenie skory i siersci Cyranki do ladu.
Jako uzupelniacz do naturalnego zywienia (gotowane lub surowe) polecam witaminy SA-37, pol dawki zaleganej na psa w kg dziennie. Takze bardzo dobrze dziala, chyba najlepiej z polskich preparatow witaminowych w proszku.
Surykatko, jesli Twoj whippet je naturalne jedzenie, zaczelabym mu podawac wlasnei dodatki witaminowe. Jesli je suche jedzenie - zastanow sie czy nie zmienic tej karmy na inny rodzaj, bardziej skierowany na poprawe skory i siersci.
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Charci Fryzjer

Postprzez Surykatka » piÄ…tek, 19 wrzeÅ›nia 2008, 17:43

Już odpowiadam.
Mojego whippeta nie da się przekupic "granulkami", więc wybraliśmy żywienie naturalne. Wiem, ze jestem be, bo nie stosuje BARFU, ale po prostu nie zawsze jest czas na takie "Gotuj z nami" :P Czasem to jest kurczaczek, czasem jabłko,, żółtko jajka lub mix: ryż + mięsko + marchewka. Ogólnie jeśli chodzi o jedzenie, to źle mu się raczej nie wiedzie.
Z matematyki to ja słaba jestem okrutnie - ile tego środka potrzeba na 15 kilogramowego psa?
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie i Uroda

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron