PRA Postępujący zanik siatkówki

Żywienie, Pielęgnacja, Zdrowie, Weterynaria

Moderatorzy: djuszes, sigryda, djuszes, sigryda

Re: PRA Postępujący zanik siatkówki

Postprzez Bogarka » środa, 21 stycznia 2009, 09:14

Psy Karola sa po tych samych rodzicach?
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: PRA Postępujący zanik siatkówki

Postprzez sigryda » środa, 21 stycznia 2009, 12:26

Tak wynika jesli spojrzymy w rodowody.
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: PRA Postępujący zanik siatkówki

Postprzez Karol » środa, 21 stycznia 2009, 12:39

Nie ma na to (na razie) dowodu, ale mówi się, że matką moich psów jest Hoża - siostra Hajdy.
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: PRA Postępujący zanik siatkówki

Postprzez tulpar » środa, 21 stycznia 2009, 14:00

Nie jestem w temacie. O co chodzi z tą Hożą czy Hajdą?
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: PRA Postępujący zanik siatkówki

Postprzez Karol » środa, 21 stycznia 2009, 14:25

tulpar napisał(a):Nie jestem w temacie. O co chodzi z tą Hożą czy Hajdą?

Gdy Guldynka i Gizmo były małymi szczeniakami Hoża była na przeglądzie hodowlanym. Tam Iza zadała pytanie, gdzie są szczenięta, bo suka wygląda jak po niedawnym porodzie. Właścicielka wyparła się twierdząc, że wygląd Hożej pozoastał z poprzedniego roku. Wciskała "ciemnotę" doświadczonemu weterynarzowi, jakim jest Iza. Ale za rękę nikt nikogo nie złapał.
Poza tym Apetyczna Jerzyna jest w ostrym konflikcie z moimi psami, co przy związku matka - dzieci jest bardzo podejrzane. Prywatnie też kilka osób powiedziało mi o podejrzeniu sfałszowania psich dokumentów. Nie dociekałem, dlaczego tak mówią, jednak daję im wiarę, bo jadłem już z nimi chleb z niejednego pieca przez kilkanaście lat znajomości.
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: PRA Postępujący zanik siatkówki

Postprzez tulpar » środa, 21 stycznia 2009, 15:00

Łatwo to przecież sprawdzić. Test rodzicielski nie jest aż tak drogi. Można go zrobić w Poznaniu za około 150 PLN od psa. Czyli matka+ojciec+szczenię - razem 450 PLN. Myślę, że w obecnej sytuacji powinno się wykonać testy, bo jakby nawet te geny ustalać, to znów będą patrzeć w rodowody, a jeśli nie przedstawiają prawdy, niewiele z tego wyjdzie.

Jakby co, to ogłosimy zbiórkę na forum na ten cel, myślę, że spokojnie forumowicze się na to złożą.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: PRA Postępujący zanik siatkówki

Postprzez Karol » środa, 21 stycznia 2009, 15:39

tulpar napisał(a):Łatwo to przecież sprawdzić.

Tylko po co?
Hoża i Hajda są po Topazie i Apetycznej Jeżynie. Hoża 1,5 roku temu miała już "kurzą ślepotę" - teraz nie wiem w jakim jest stanie. Żaden z tych psów nie będzie już nigdy użyty w hodowli, dlatego nie bardzo jestem zainteresowany, żeby dochodzić, czy matką moich psów jest Apetyczna Jeżyna czy Hoża. Jeden bigos!
Oczywiście na bazie dowodów fałszowania dokumentów możnaby wnioskować do Związku Kynologicznego o wykluczenie właścicielki z członkostwa, ale to i tak nic nie da, bo zarejestruje hodowlę np. na męża i dalej będzie robić "po swojemu".
Ręce opadają! Tym bardziej, że mnie nie zależy na "udupieniu" jakiegoś człowieka, bo takich jest wielu (i będą następni), ale zależy mi na wyeliminowaniu choroby, a to działanie już jest rozpoczęte. Musi być prowadzone bardzo rozsądnie, żeby przypadkiem przy eliminacji z hodowli chorych osobników nie wyeliminować rasy!!!
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: PRA Postępujący zanik siatkówki

Postprzez Lea » czwartek, 22 stycznia 2009, 12:38

In my opinion correctly documented pedigrees are one of the basic elements we are building our breeding on.
Lea
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 23 czerwca 2008, 21:10

Re: PRA Postępujący zanik siatkówki

Postprzez aleksandra » czwartek, 22 stycznia 2009, 20:41

Karol - niby Cie rozumiem, ze nie chcesz się w tym babrać, ale Lea tez ma trochę racji...
czy takie testy byłyby w stanie wykazać rodzica, jeśli w grę wchodzi tak bliskie pokrewieństwo jak w tym przypadku (ciągle domniemanym :lol: )
Avatar użytkownika
aleksandra
 
Posty: 202
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 07:12

Re: PRA Postępujący zanik siatkówki

Postprzez Karol » czwartek, 22 stycznia 2009, 21:37

Topaz i Apetyczna Jeżyna zostały wydane przez "hodowców" tfu! do nowych domów. Ktoś z forumowiczów zna podobno adres Topaza, kto inny Jeżyny, ale nikt nie podał tego do publicznej wiadomości. Nawet mnie prywatnie też nikt nie ujawnił "tajemnicy". Nowi właściciele nie pojawili sie na naszym forum. To co? Mam szukać, prosić, robić dochodzenia?
Mam to w ...
Krew mnie zalewa, że ludzie z normalnych rzeczy robią jakieś dziwne tajemnice - chronią "niewiadomoco".

Z tych powodów jestem zniechęcony (i bezradny), żeby dochodzić prawdy, która i tak nie wniesie wiele nowego.
Jeśli zostanie przebadany cały miot G Habakus i H Habakus to będzie można wyciągać jakieś wnioski. Na razie jednak nie widzę, by zanosiło się na badania tych miotów. Dlatego jedynym wyjściem jest wydanie odpowiedniego zarządzenia przez Klub Charta Polskiego.
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie i Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość