Spacery w mrozie

Żywienie, Pielęgnacja, Zdrowie, Weterynaria

Moderatorzy: djuszes, sigryda, djuszes, sigryda

Re: Spacery w mrozie

Postprzez tulpar » sobota, 17 stycznia 2009, 18:55

No właśnie chciałem Cię o to zapytać, bo Unurowi robi się tak samo. Sloughi zawsze patrzy na inne psy zdziwiona, o co im chodzi z tymi łapami?
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Spacery w mrozie

Postprzez Gabriela » sobota, 17 stycznia 2009, 21:19

Panują dwie teorie, jedna to wyciąć sierść i śnieg nie zbija się w lodowe kule, druga to pozostawić dla ochrony przed zimnem i skaleczeniem.
Ja pozostawiam sierść głownie z tego powodu że Zarina ma bardzo delikatne poduszki i często kaleczy łapy na lodzie czy kamieniach.Kaleczy dlatego ze w zimie jednak mamy mniej ochoty na długie forsowne spacery i łapy stają sie delikatne.Sierść jednak daje pewną ochronę.Kulki rozgniatam w dłoniach.Ostatecznie tak mało mamy teraz śniegu w zimie że mogę sie poświęcić. :lol:
Avatar użytkownika
Gabriela
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 06:59

Re: Spacery w mrozie

Postprzez Justiii » niedziela, 18 stycznia 2009, 23:31

Allooo,
obstawiona kilkoma znajomymi vet'ami, wiem i praktykuję jak zaradzić na lodowe kuleczki i pękające ;) poduszeczki
Po I:
przed spacerem dość grubo smarujemy łapki wazeliną, fakt ... zostają po tym tłuste plamki, ale my znaleźliśmy sposób p.t. dziecięce skarpety póki nie opuścimy mieszkania. Wycinanie sierści kończyło się ranami, a poza tym zimno było.

po II:
Betce regularnie zima pękały poduszki, ale zaczęłyśmy smarować na noc łapki maścią na odparzenia pupy dla niemowląt lub LINOMAG'iem, sprawdza się również maść nagietkowa i tez ubieramy skarpetki :lol: by nie brudziła i problem ustąpił.

Mam nadzieję, że pomogłam
Pzdr
Justiii i Jack z ekipÄ…
http://www.tajgan.blox.pl
Justiii
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 07:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Spacery w mrozie

Postprzez sigryda » poniedziaÅ‚ek, 19 stycznia 2009, 01:23

Potwierdzam, wazelina sprawdza sie bardzo dobrze. My smarowalismy lapy tuz przy drzwiach na reczniku albo na klatce. W trakcie spacerow 2 razy sie zdarzylo, ze musialam dosmarowac wazelina lapy - to bylo, gdy spacer w sniegu trwal ponad pol godziny.
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Spacery w mrozie

Postprzez Bogarka » poniedziaÅ‚ek, 19 stycznia 2009, 09:21

A wy pozwalacie waszym psom sie kłasc na ziemi jak jest mróz? Nawet jak wczesniej duzo biega? I jest trzymany w mieszkaniu a nie na dworze? Bo Hadar po bieganiu zawsze chce sie połozyc na ziemi i gryzc patyk a ja sie boje ze sie przeziebi
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Spacery w mrozie

Postprzez HalDaw » poniedziaÅ‚ek, 19 stycznia 2009, 09:52

my też wczoraj mieliśmy problem ze śnieżnymi kulami , Endji nauczył się że jak tylko coś mu przeszkadza w bieganiu to zatrzymuje się i podnosi nogę do góry, i tak mnie wyszkolił że szybciutko zjawiam się z pomocą, ale mimo moich starań spacer chyba dał mu się we znaki , bo wieczorem nie chcial juz wyjść.
HalDaw
 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 09:15

Re: Spacery w mrozie

Postprzez Surykatka » wtorek, 20 stycznia 2009, 17:51

A te kulki to się tworzą u psów z długimi włosami na łapach? Bo u Borysa nie ma zadnych, ale to żadnych problemach, biega jakby ktoś mu silniczek w pupie nakręcił, a jak zakuleje, to chyba tylko przez sól na drogach :P
Pozdrawiam Surykatka & chart angielski whippet - Boriaczek
Jeszcze zorganizujemy, tylko zrobić trza zaliczenie z chemii :)
Surykatka
 
Posty: 520
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spacery w mrozie

Postprzez Bogarka » wtorek, 20 stycznia 2009, 23:57

Surykatka napisał(a):A te kulki to się tworzą u psów z długimi włosami na łapach?

Tak chyba
Naszej pudelce tez sie tworzyły takie kulki
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Spacery w mrozie

Postprzez Gabriela » Å›roda, 25 lutego 2009, 12:59

Tak wyglądają kulki lodowe na łapach Zariny po 30 minutowym spacerze w puszystym śniegu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Gabriela
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 06:59

Re: Spacery w mrozie

Postprzez sazir » Å›roda, 25 lutego 2009, 13:54

Mogę potwierdzić, że problem lodowych kulek i ubitego śniegu pod łapkami dotyczy tylko psów z obrośniętymi łapkami tak jak mają saluki, jak to widać na foto od Pani Gabrysi. Kiedyś wycięłam mojej Saz te włosy, tzn. skróciłam, ale bardzo szybko odrosły jeszcze obfitsze :-)
Avatar użytkownika
sazir
 
Posty: 64
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 11:37
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie i Uroda

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron