kiedy pies gryzie

Moderatorzy: djuszes, kuba94, sigryda, djuszes, kuba94, sigryda

Re: kiedy pies gryzie

Postprzez Jackson » wtorek, 23 czerwca 2009, 10:11

Witam,
Bardzo ciekawy temat, i myślę że warty szerszej dyskusji.

Z moich doświadczeń, nie tylko dotyczących psów (konie też bywają agresywne, i to bardzo!) zwierzęta w swej istocie nie posiadają agresji w w sobie i zazwyczaj wywołuje je człowiek, "wyucza" i powoduje ją swoim zachowaniem. Prosty schemat przyczyna-skutek, wywołana reakcja np. obrona terenu, właściciela, wyuczona reakcja ... moim zdaniem do opanowania..


Jacek
Avatar użytkownika
Jackson
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 22:52

Re: kiedy pies gryzie

Postprzez Gabriela » wtorek, 23 czerwca 2009, 20:21

Moim zdaniem problem tkwi w wychowaniu psa.Wychowanie bez agresji, bicia czy braku zrozumienia instynktownych zachowań psa może powodować problemy.Pies musi znać swoje miejsce w hierarchii w rodzinie( czyli stadzie).Brak wyraźnych zasad, rozpieszczanie psa, brak konsekwencji w wychowaniu doprowadza do przykrych wydarzeń.
Jedno jest pewne że dziecko nie powinno przebywać z psem bez nadzoru osób dorosłych.Może zostać zdominowane przez psa, może źle odczytać zachowanie psa w danym momencie, może również sprowokować swym zachowaniem do złych reakcji psa wobec dziecka.Za to odpowiadamy my dorośli.
Avatar użytkownika
Gabriela
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 06:59

Re: kiedy pies gryzie

Postprzez aleksandra » piÄ…tek, 26 czerwca 2009, 05:30

ja mam trzy psy i z każdym są inne procedury w kontaktach z moimi dziećmi:
- do azjaty żadne dziecko się nie zbliża, ew. pod nazdorem dorosłego
- do bernardynki starszy (9 lat) podchodzi bez ograniczeń, młodszy (1,5) nie
- do cp - wszyscy podchodzą, aczkolwiek ostatnio zaczęłam ograniczać kontakty z młodszym, bo jest jednak zbyt wylewny, a suka w ciąży, wszystko jej może odpalić...

A jeśli chodzi o obce dzieci, to oprócz cp (bo Bura uwielbia wszystkich) to raczej chronię swoje psy przed nimi...
A na wszelki wypadek - polecam OC. Ja mam dwa warianty - jeden zakładający pogryzienie na moim terenie, drugi na zewnątrz. Składka nie jest duża, a w razie co, przynajmniej koszty mamy z głowy.
Avatar użytkownika
aleksandra
 
Posty: 202
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 07:12

Re: kiedy pies gryzie

Postprzez Bogarka » piÄ…tek, 26 czerwca 2009, 12:34

Co to jest OC?
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: kiedy pies gryzie

Postprzez aleksandra » piÄ…tek, 26 czerwca 2009, 20:30

to pani z PZU jakaś mało doumiana, bo ja mam właśnie z PZU. Jedno to polisa na dom i przy okazji na ew. pogryzienia na terenie posesji, drugie to takie OC poza posesją. Składka w tym roku - 120 pln suma ubzepieczona - 60 tys
o ile dobrze pamiętam
Avatar użytkownika
aleksandra
 
Posty: 202
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 07:12

Re: kiedy pies gryzie

Postprzez aleksandra » sobota, 27 czerwca 2009, 08:20

Dominik, polecam swojego brokera - to oni mi wynajdują i proponują takie różne wynalazki, które mogą mi się przydać. Oczywiście dla nich to czysty zysk, ale ja mam przynajmniej spokojną głowę i sama nie muszę szukać.
A czas to dzisiaj też pieniadz 8-)
Avatar użytkownika
aleksandra
 
Posty: 202
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 07:12


Powrót do Wychowanie

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron