Podenco ibicenco

Moderatorzy: kuba94, kuba94

Re: Podenco ibicenco

Postprzez Kate » piÄ…tek, 24 października 2008, 11:26

To ja jeszcze parę słów napiszę na temat tej suczki ze zdjęć. Urodziła się 29 lipca 2007, jej rodzicami są Ch. Mł. Bersheba's THARROS i Ch. Mł. First Dynasty Bvlgari. Hodowca to Katalin Geistlinger. Suczka rzeczywiście mieszka w Czechach, jej właścicielką jest Ingrid Dedkova, prowadząca hodowlę "Bohemia Platina". Kojarzę to nazwisko już z wcześniejszych wystaw, chyba już od lat pokazuje swoje psy na polskich wystawach. Hoduje m. in. jack russel teriery, yorki.

Nie wiem jak to jest z charakterami podenco, czy one są podobne do psów faraona. Raz się spotkałam z bardzo szczekliwymi psami faraona, które siedziały w klatce i darły pyski na wszystko, co przechodziło obok. Ale nie wiem czy to była cecha rasy jako takiej, czy tych konkretnych psów. Ostatnio widziałam kilka innych egzemplarzy psów faraona i nie wydawały z siebie rzadnego dźwięku, chociaż też były na wystawie psów i też obok nich kręcili się ludzie i inne psy.
Ta suczka podenco raczej nie szczekała, dała się pogłaskać, była bardzo zainteresowana wszystkim dookoła. Ale jak dla mnie to ona wyglądała i zachowywała się jeszcze jak duży szczeniak, zresztą w różowej obróżce i smyczy wyglądała jak duża osobliwa maskotka ;-)
I bardzo mi się podobało jej zachowanie na ringu honorowym, zero strachu, szczekania, wyrywania się, tylko cały czas skupiona na właścicielce, ładnie biegająca i ciągle machająca swoim długaśnym ogonem. Nie dziwię się wcale, że sędzia zwrócił na nią uwagę.

A podenco portugalskie też mam na zdjęciach gdzieś, tylko że same miniaturki, a to chyba nie o nie akurat chodzi...
Kate
 
Posty: 441
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 10:00

Re: Podenco ibicenco

Postprzez pituophis » piÄ…tek, 24 października 2008, 19:58

Nie ma takiej rasy jak "podenco portugalskie". Jest podengo portugalskie. Miniatur jest troche w Polsce, sa bardzo aktywne, zywiolowe - takie male wiercipupki.
Nie wiem, czy sa jakies podengo srednie lub duze.
God made only few perfect dogs, so he covered the rest with hair
pituophis
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 17:01

Re: Podenco ibicenco

Postprzez Adriana » piÄ…tek, 24 października 2008, 21:32

Racja, że podenGa - tak też podaje Wikipedia - są miniaturowe, średnie i duże.
Takie niezbyt - że tak sobie porównam - charcie... ;p

A jeśli chodzi o podenCa, to znalazłam: Ibicenco, Canario i Andaluz.
Ibicenca, jako tako znane są, ale te Kanaryjskie mnie zainteresowały....... są trochę mniejsze od tych pierwszych, a poza tym chyba niczym szczególnie się nie różnią od większych kuzynów. O tych ostatnich dzisiaj się dowiedziałam szperając po necie. One też występują w trzech rozgranicznikach wielkości.

Zobaczcie, jaki ten piękny (kanaryjski):
http://www.dkimages.com/discover/DKIMAG ... rio-3.html" target="_blank" target="_blank <serduszka>

A widzieliście czarne podenca? :D Anubisy wcielone xD
Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Re: Podenco ibicenco

Postprzez tulpar » sobota, 25 października 2008, 20:18

Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Podenco ibicenco

Postprzez Kate » sobota, 25 października 2008, 22:59

Kate napisał(a):podenco portugalskie

Przepraszam, literówką zamieszania narobiłam.
Kate
 
Posty: 441
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 10:00

Re: Podenco ibicenco

Postprzez akumeo » niedziela, 26 października 2008, 10:33

Ja jestem zaskoczona, że wogóle istnieje coś takiego jak czarne podenco 8-) Bardzo proszę o wstawienie jakiegoś zdjęcia, bo jakoś nie znalazłam w internecie (może za szybko się poddałam). Plisss :D
akumeo
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 14 września 2008, 00:06

Re: Podenco ibicenco

Postprzez Adriana » niedziela, 26 października 2008, 11:17

Fotki wysłałam na PW, bo miałam je zapisane na kompie....
Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Re: Podenco ibicenco

Postprzez Kate » wtorek, 4 listopada 2008, 22:53

I kolejny podenco ibicenco - tym razem "upolowany" na tegorocznej wystawie w Ustroniu. To suczka z klasy pośredniej B'AHRA Anup's Way (KOLEGA de Can Pocaroba - ADELAIDE Aquila Bojnice). Jej hodowczyni to Stanislava Temlikova, a właścicielką jest Pavlina Capkova z Czech.
Zdjęcia jakościowo są bardzo marne, ale to pierwszy podenco ibicenco o umaszczeniu innym niż rude z białymi znaczeniami, jakiego widziałam na żywo, a przegapiłam jego występ na ringu.

Obrazek

Obrazek
Kate
 
Posty: 441
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 10:00

Re: Podenco ibicenco

Postprzez Bogarka » Å›roda, 5 listopada 2008, 14:09

Sa czarne podenca?
A ja własnie zostałam zaproszona z Hadarem na podencowe spotkanie
Bogarka
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Re: Podenco ibicenco

Postprzez akumeo » Å›roda, 5 listopada 2008, 16:30

W takim razie Bogarko mam nadzieję, że weźmiesz ze sobą aparat, to taka moja prośba :mrgreen:
akumeo
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 14 września 2008, 00:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy pierwotne (inne niż charty)

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron