Nagie Psy Peruwiańskie

Moderatorzy: kuba94, kuba94

Re: Nagie Psy Peruwiańskie

Postprzez tulpar » sobota, 14 marca 2009, 23:51

Wyglądają ładnie, ale jak dla mnie zbyt pobudzone. Wyobrażam sobie, że muszą być bardzo aktywne, zatem to nie pies dla charciarza.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Nagie Psy Peruwiańskie

Postprzez pituophis » niedziela, 15 marca 2009, 00:53

Podobno potrafia zachowywac sie bardzo roznie, jedne sa bardziej pobudliwe, inne mniej. Mysle, ze aktywnoscia i pobudliwoscia bardziej przypominaja whippety i charciki wloskie niz inne charty, jesli je do jakichs porownywac. Na pewno inny jest rozklad aktywnosci, whippet szybciej sie zmeczy, PSPP zachowuje sie mniej gwaltownie, ale moze bawic sie czy biegac dluzej. Podobno czasami zdarzaja sie PSPP ktore sa bardziej "charcie", tzn. po okresie szalenstwa 1-2 razy dziennie glownie sie wyleguja, ale sa takze takie, ktore chwilke sie pobawia, chwilke pospia, chwilke pobiegaja, troche poleza - i tak w kolko naokolo doby. Nie sa jednak az tak aktywne, jak teriery czy np. sheltie i raczej ciche.

To, co dobrze widac w programie, to stosunek psow do nieznanych im wczesniej prowadzacych. Nieufnosc i pewien dystans, ale bez przesady. Dopiero pod koniec programu nawiazuja z nimi jakis kontakt. To typowe dla PSPP i xolo.

Troszke offtopujac, dzis w ostatniej chwili zamiast kupic bilet do Limy (od pol roku planowalem wyprawe) - zdecydowalem sie poleciec do Indii pod koniec czerwca. Zatem w najblizszym czasie nie obejrze sobie PSPP czy plazow i gadow w Peru. W sumie az tak bardzo nie zaluje, Indie tez sa ciekawym faunistycznie krajem, i tez "od zawsze" chcialem je odwiedzic. Ach, ta Wielka Czworka :geek: :)
God made only few perfect dogs, so he covered the rest with hair
pituophis
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 17:01

Re: Nagie Psy Peruwiańskie

Postprzez akumeo » niedziela, 15 marca 2009, 17:12

Wydają się być bardzo sympatyczne, znacznie lepiej wyglądają w ruchu jak na zdjęciach :) A czy zbyt aktywne? no nie wiem, jak dla mnie po prostu ciekawe nowego miejsca, zwiedzają :)
akumeo
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 14 września 2008, 00:06

Re: Nagie Psy Peruwiańskie

Postprzez Adriana » niedziela, 15 marca 2009, 17:56

Bez sierści im do pyszczka xD

Do Indii? Może spotkasz tam jakieś charty indyjskie^^...... (liczę - i pewnie nie tylko ja - na zdjęcia jakby co..... :mrgreen: )
Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Re: Nagie Psy Peruwiańskie

Postprzez pituophis » wtorek, 26 maja 2009, 07:08

God made only few perfect dogs, so he covered the rest with hair
pituophis
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 17:01

Re: Nagie Psy Peruwiańskie

Postprzez tulpar » wtorek, 26 maja 2009, 12:08

Biorąc pod uwagę, w jakim stanie jest gospodarka Peru, nie myślałbym, że wystawa może wyglądać tak schludnie.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Nagie Psy Peruwiańskie

Postprzez pituophis » wtorek, 26 maja 2009, 18:52

Wystawy są tam na lepszym poziomie niż w niektórych krajach byłego bloku socjalistycznego.
Zwlaszcza zaś oczywiście wystawy specjalistyczne ich ulubionej rasy.
God made only few perfect dogs, so he covered the rest with hair
pituophis
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 17:01

Re: Nagie Psy Peruwiańskie

Postprzez pituophis » wtorek, 2 czerwca 2009, 18:14

God made only few perfect dogs, so he covered the rest with hair
pituophis
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 17:01

Re: Nagie Psy Peruwiańskie

Postprzez viola » wtorek, 2 czerwca 2009, 18:43

Fota niezwykle ujmująca, "papa" śmieje się sama :D Niektóre maluchy z tego miotu, mają niesamowite umaszczenie...
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Re: Nagie Psy Peruwiańskie

Postprzez viola » wtorek, 2 czerwca 2009, 18:58

pituophis napisał(a):Troszke offtopujac, dzis w ostatniej chwili zamiast kupic bilet do Limy (od pol roku planowalem wyprawe) - zdecydowalem sie poleciec do Indii pod koniec czerwca. Zatem w najblizszym czasie nie obejrze sobie PSPP czy plazow i gadow w Peru. W sumie az tak bardzo nie zaluje, Indie tez sa ciekawym faunistycznie krajem, i tez "od zawsze" chcialem je odwiedzic.



Ach, Indie... tylko pozazdrościć... Też bym chciała... chociaż mnie akurat, niekoniecznie najbardziej interesuje tamtejsza fauna ... Mam nadzieję, że możemy liczyć na jakieś foty z tej wyprawy ?
viola
 
Posty: 213
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 22:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy pierwotne (inne niż charty)

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron