Haris al Sahra DOUDIA

Moderatorzy: Amal, Amal

Re: Haris al Sahra DOUDIA

Postprzez Kate » wtorek, 15 lipca 2008, 21:07

A no to wszystko się wyjaśniło.
A jakby w razie były do czegoś potrzebne stawki z wystaw albo dane psów azawakhów i slougi z lat 80. to daj znać, bo widzę, że te dwie rasy dość tłumnie zjawiały się wtedy na wystawach (oczywiście "tłumnie" to raczej w porównaniu z tym, co mamy obecnie na naszych krajówkach ;) ).
Kate
 
Posty: 441
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 10:00

Re: Haris al Sahra DOUDIA

Postprzez tulpar » wtorek, 15 lipca 2008, 21:32

No pewnie! Jeśli możesz udostępnić te dane, to już bardzo, bardzo proszę.
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Haris al Sahra DOUDIA

Postprzez sigryda » Å›roda, 16 lipca 2008, 00:06

tulpar napisał(a):Może ze względu na maskę może Ci się tak wydawać, ale poza tym, jest całkiem typowym azawakhiem: jest bardzo króka i wysoka, ma azawacze kątowanie, głowę azawaczą...

nie wiem... jakies takie ogolne wrazenie, ucho i klatka piersiowa, bardziej mi do sloughi pasuja niz azawakha :)
ale to pewnie zludzenie zdjeciowe.

Ciekawe te historie z przeszlosci sa bardzo i to 'odkrywanie' kawalek po kawalku... + zdjecia i robi sie niesamowita opowiec :)
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Haris al Sahra DOUDIA

Postprzez JacAla » Å›roda, 21 października 2009, 12:47

Kiedyś zapragnąłem mieć psa ... było to w roku 1979... Zacząłem jeździć po różnych znaczących wystywach i obserwowałem. Ponieważ jestem grafikiem i rysownikiem wrażliwym na piękno, było mi bardzo trudno wybrać coś z tak dużej różnorodności ras... Uwielbiam konie i piękność ich w ruchu ... Byłem już przy pointerze ... gdy w 1981 na międzynarodowej w Opolu zobaczyłem Doudie ... jej sylwetka, budowa i piękność w ruchu powaliła mnie na kolana. Nigdy jeszcze takiego charta wcześniej niewidziałem i to był pierwszy kontakt i wtedy zakochałem się w tej rasie. Nawiązałem kontakt z Anną Cywińską która wiele mi o tej nowej rasie opowiedziała o kłopotach z jej agresywnym charaktekem i problemach wystawowych ... Pamiętam że problem dotyczył rasy Azawakh, bo sędzia chciał ją zakwalifikować do Sloughi ... Ania miała jeszcze (''Olszówkę'' tak na nią wołała) rasy Sloughi i zawsze starała się wystawiać je osobno ... Doudia różniła sią zupełnie od Sloughi budową i umaszczeniem ... była zjawiskowa, dzika, agresywna i piękna ... gdy spojrzało się w jej oczy, wydobywała głęboki pomruk co paraliżowało ... W tym czasie była jeszcze jedna suka w Polsce pana Tomasza Spaltensteina ABAJA w http://www.pawpeds.com/db/?a=p&id=41532 ... o&o=ajgrep jako ARAJA (podawałem te dane i fotki pani Corinie Lundgvist ale ona wszystko przekręciła, z innymi danymi tak samo, nie znam na tyle jęz. angielskiego żeby to odkręcać) ... O początkach Azawakha w Polsce i Europie napiszę jeszcze innym razem ... Doudia ''Harris Al Sahra'' nie posiadała żadnych wad i wystawiana bez konkurencji zdobywała CACIB na każdej wystawie ... Zamówiłem sobie szczeniaka jako pierwszy z prawem wyboru i czekałem na miot regularnie korespondując z Anią Cywińską ... W 1982 roku nieudane krycie Doudii Max'em Faktor'em i następnie po udanym kryciu z Osip'em Afric'em 5 czerwca 1983 roku przychodzą na świat dwa pieski ONIX i OSKAR oraz dwie suczki OSA i OLIVIA NEWTON JOHN ... Moja radość nie miała granic i po ponad trzech miesiącach pojechałem do Lodzi aby wybrać szczeniaka ... pojechaliśmy na działkę, był to raczej ogród z domkiem i altaną gdzie Ania trzymała psy w okresie letnim ... miałem usiąść nie ruszać się, unikać spojrzenia Doudii ... wyskoczyło czterech szkrabów w asyście mamy, która szczególnie faworyzowała jednego szczeniaka-suczkę ... Zaskoczyło mnie również że Doudia wymiotowła szczeniakom pół przetrawiony pokarm jak to robią dzikie zwierzęta ... Usłyszałem od Cywińskiej o nocnych eskapadach Doudii po okolicach i zagryzaniu innych psów i jej problemach z mieszkańcami z tego tytułu, (oglądnąłem to ogrodzenie 2 metrowa siatka ogrodzeniowa) :roll: ... mimo wszystko zdecydowałem się na faworyzowaną suczkę, wylosowałem imię Olivia N J i wróciłem do Opola ... Ciąg dalszy nastąpi ... pozdrawiam wszystkich miłośników tego szczególnego charta ... wybaczcie za błędy stylistyczne i ortograficzne ale od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce, wyszedłem z wprawy i nie potrafię pisać ... :oops:[url][/url][url]
Ostatnio edytowano czwartek, 22 października 2009, 00:46 przez JacAla, łącznie edytowano 6 razy
[color=#0000FF]
Avatar użytkownika
JacAla
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota, 17 października 2009, 01:56

Re: Haris al Sahra DOUDIA

Postprzez sigryda » Å›roda, 21 października 2009, 14:40

czekam na ciag dalszy ...
i moze na zdjecia Doudii i Oliwii Newton John? :D
albo ich szkice ;)
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"
sigryda
 
Posty: 785
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 02:25

Re: Haris al Sahra DOUDIA

Postprzez Kate » Å›roda, 21 października 2009, 16:50

I ja z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy opowieści! Bardzo lubię czytać takie wspomnienia.
Kate
 
Posty: 441
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 10:00

Re: Haris al Sahra DOUDIA

Postprzez Adriana » Å›roda, 21 października 2009, 17:47

JacAla, cieszę się, że zdecydowałeś się zarejestrować na forum i podzielić się swoimi doświadczeniami i informacjami na temat azawakha... :D Również czekam na ciąg dalszy... :)
Avatar użytkownika
Adriana
 
Posty: 271
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 13:12

Re: Haris al Sahra DOUDIA

Postprzez balbina » Å›roda, 21 października 2009, 18:01

JacAla napisał(a):... Ciąg dalszy nastąpi ... pozdrawiam wszystkich miłośników tego szczególnego charta ... wybaczcie za błędy stylistyczne i ortograficzne ale od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce, wyszedłem z wprawy i nie potrafię pisać ... :oops:


Nie jest tak źle ;) ...jest wręcz suuuuper :D Witaj na forum i nie każ zbyt długo czekać na ciąg dalszy! :mrgreen:
Avatar użytkownika
balbina
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 14 lutego 2009, 11:17
Lokalizacja: Głogów

Re: Haris al Sahra DOUDIA

Postprzez JacAla » czwartek, 29 października 2009, 14:52

A więc DOUDIA pierwszy raz była kryta w 1982 psem MAX'em FACTOR'em lecz nic z tego nie wyszło ... Następnie kryta psem OSIP AFRIC daje miot 5.06.1983 dwa psy i dwie suczki (ONYX;OSKAR;OSA i OLIWIA NEWTON JOHN) ... Drugie udane krycie już nowej właścicielki Grażyny Gapińskiej OSIP'em AFRIC'em daje 5 szczenąt, trzy psy i dwie suczki 5.10.1984 roku (EJKO;ESSO;ELVIS;EMMI i ERI)
[color=#0000FF]
Avatar użytkownika
JacAla
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota, 17 października 2009, 01:56

Poprzednia strona

Powrót do Azawakh

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron