Witam!

Re: Witam!

Postprzez Jakub » poniedziaÅ‚ek, 14 grudnia 2009, 00:05

OdpowiadajÄ…c na pytania:
Można nas spotkać w Warszawie i okolicach.
Korek na zdjęciu jest po praniu:).
On był dotąd wystawiany dwa razy, raz jako szczeniak, i potem już jako młody pies.
Potem jakoś przelatywały nam kolejne terminy, przybył nowy członek rodziny i nie było zbytnio czasu.

Mam też pytanie, korek potrzebuje dużo ruchu i kolegów z którymi może polatać, w okolicy gdzie teraz mieszkamy są same jamniki i labradory słabo zainteresowane szybkim bieganiem na najwyższych obrotach, może wiecie gdzie w warszawie i okolicach można spotkać charty i gdzie są takie miejsca że można dużego szybkiego psa spokojnie wybiegać?

Na dobranoc Korek z zeszłej zimy:
Obrazek
Avatar użytkownika
Jakub
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 13 grudnia 2009, 11:42

Re: Witam!

Postprzez tulpar » poniedziaÅ‚ek, 14 grudnia 2009, 00:25

Z jakiej hodowli jest pies? Ciekaw jestem, gdzie się je kupuje. Rzadkie przecież są.

A czy włos tych psów jest twardy w dotyku?
Avatar użytkownika
tulpar
Administrator
 
Posty: 2584
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 21:05

Re: Witam!

Postprzez balbina » poniedziaÅ‚ek, 14 grudnia 2009, 10:04

Jakub napisał(a):Potem jakoś przelatywały nam kolejne terminy, przybył nowy członek rodziny i nie było zbytnio czasu.


Paradoksalnie jak pojawiają się mali ludzie - robią strasznie duuuużo zamieszania ;) ...skąd ja to znam :lol: rzeczywiście ciekawa ta jego sierść ;) ..bardzo się kojarzy z szorstkowłosym gończym portugalskim Portuguese Podengo ;)
Avatar użytkownika
balbina
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 14 lutego 2009, 11:17
Lokalizacja: Głogów

Re: Witam!

Postprzez pituophis » poniedziaÅ‚ek, 14 grudnia 2009, 19:20

Wydaje mi się, że w Hiszpanii są znacznie, znacznie pospolitsze niż u nas cp.

Witam! Widziałem podenco w UK i bardzo mi się spodobały. Załóż Korkowi wątek, i dziel się na forum codziennym życiem z podenco!
God made only few perfect dogs, so he covered the rest with hair
pituophis
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2008, 17:01

Re: Witam!

Postprzez Jakub » poniedziaÅ‚ek, 14 grudnia 2009, 20:41

Hej!

Korek pochodzi z Hiszpanii, z hodowli w Avili, Jego pełna nazwa to "Corcho de Sierra de Avila".
i tutaj dochodzimy do smutnego tematu podenków w Hiszpanii, podobnie jak charty traktowane są wciąż jak psy użytkowe do polowań. Wciąż są regiony gdzie z psami które nie sprawdzają się na polowaniu, są za stare, albo zawadzają właścicielowi postępuję się niezwykle okrutnie, często oznacza to śmierć przez powieszenie. Tacy myśliwi zaopatrują się w podenki w pseudo hodowlach podobnych do tych jak znamy z interwencji straży dla zwierząt w Polsce.
Istnieje sporo organizacji starających się pomóc chartom i podenką jednak nie są w stanie ocalić wszystkich potrzebujących psów.

Korek miał szczęście bo urodził się w porządnej hodowli, czyli takiej dla której polowanie służy dla podtrzymania cech myśliwskich rasy a nie dla zadowolenia właścicieli, w której psy są wystawiane i pilnowana jest czystości rasy.

Psów podenco jest na półwyspie Iberyjskim wiele odmian, jest podengo portuges, podenco andaluz, podenco ibisenco...
największym jest ibisenco najmniejszym portuges, poza tym na całe mnóstwo kundli woła się w Hiszpanii podenco, podobnie jak u nas nadużywa się słowa wilk. Jest nawet powiedzenie "?o es galgo o es podenco?".

Odnośnie korkowej sierści to, jest ona szorstka ale dość rzadka.
Avatar użytkownika
Jakub
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 13 grudnia 2009, 11:42

Re: Witam!

Postprzez Diana » wtorek, 15 grudnia 2009, 22:10

Dobra koniec gadania, dawaj tego "Hiszpana"...co tak mało zdjec? jedno bryknięcie w sniegu? .....za mało...kolego drogi :D
Ja chcieć wiecej....dawaj... ;)
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią"
Avatar użytkownika
Diana
 
Posty: 36
Dołączył(a): czwartek, 22 stycznia 2009, 22:26

Re: Witam!

Postprzez Miuti » piÄ…tek, 18 grudnia 2009, 09:11

Podenki to strasznie fajne psy.
Wersja szczotczasta szczególnie mi się podoba!
Avatar użytkownika
Miuti
 
Posty: 810
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam!

Postprzez akumeo » wtorek, 29 grudnia 2009, 22:46

No! Nareszcie jakieś nowe Korkowe wieści :) Mieliście bardzo Ciekawego bloga, szkoda, że "umarł" ;)

Pozdrawiam
Ania :)
akumeo
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 14 września 2008, 00:06

Poprzednia strona

Powrót do Poznajmy się

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron